banner855

2015 seçimlerinde Türk Milleti kendi kaderini oylayacaktır


Ömer Yıldız

Ömer Yıldız

06 Mayıs 2015, 10:12

 Devletin seçimler nedeni ile paraya boğduğu partiler haksız rekabetin avantajlarını fazlası ile yaşamaktadır. Mesela AKP. Neredeyse her sokak başında bir seçim ofisi açmış, bayraklar, flamalar, seçim arabaları, gazeteler, gazeteciler, televizyonlar, Cumhurbaşkanı da dahil arkasına alarak 2015 genel seçimlerine hazırlanmaktadır.

Sayın Davutoğlu’nun resimleri her binaya, her köşe başına asılsa da, sağda solda konuşsa da herkes biliyor ki, AKP’nin gerçek lideri kendisi değildir.

Garip ve üzücü olan ise cumhurbaşkanının bin bir türlü sebep yaratarak, adeta bir siyasi parti lideri gibi meydanlarda, salonlarda dolaşmasıdır.

YENİ CHP lideri ve yöneticilerinin bir kısmı HDP’nin reklam firması gibi hareket ederken, bir kısmı da altı okunu benimseyenleri BAGAJ/YÜK gördüğünü ilan etmektedir.
Sanırım Sayın Kılıçdaroğlu ve ekibi ABD’li seçim akıl hocalarının tavsiyesi ile bir yandan AKP’yi köşeye sıkıştırırken, diğer yandan da HDP’nin PKK istekleri doğrultusunda açılım pazarlığında elini kuvvetlendirmesi için azami milletvekili ile meclise girmesini sağlamaya çalışmaktadır.

AKP, HDP ve YENİ CHP cephesinde bunlar olurken, MHP’nin rahatı yerindedir. MHP lideri bildik siyasetini sürdürmektedir. Çünkü Türk Milliyetçiliğinin her zaman yelkenleri dolduracak rüzgârı vardır. Bu rüzgârsa Sayın Bahçeli’ye fazlası ile yetmektedir.

Seçimlerin korunup kollanan parti ise HDP’dir.

AKP ve YENİ CHP’nin desteği arkasındadır. AKP ve YENİ CHP kendi seçmenlerini adeta HDP’ye yönlendirilmeye çalışmaktadır.

AKP, HDP ve YENİ CHP’nin amacı, HDP-AKP açılım anlaşmasının gerçekleşmesi için anayasayı kökünden değiştirecek kişilerin meclise girmesi midir? Unutmamalıdır ki anayasadan Atatürk’ün ve Türk Milleti adının silinmesi PKK ve dolayısı ile HDP için önemli bir mevzi kazanımıdır.

Bu seçimin görünmeyen yüzünde Büyük Ortadoğu Projesi oylanıyor diyebilir miyiz?

BOP oyunu Suriye’de sekteye uğramıştır. ABD, Suriye’ye diş geçirememiş, İran’dan çekinmiştir. ABD ve Türkiye uzantıları BOP oyunun Türkiye’de sürmesine karar vermiş gözükmektedir. 2015 seçimlerinde eğer başarılı olurlarsa BOP oyunu Türkiye’de sergilenmeye başlayacaktır.

Bu seçimler Türk Milleti için ya herro ya merro seçimleridir.

Türk Milletini mecliste koruyacak ve sahiplenecek parti hangisidir?

Türk Milleti yaşayacağı tehlikenin farkına varmalıdır. Ne AKP’nin, ne de YENİ CHP’nin Türk Milletine sevdası var mıdır?

YENİ CHP hala Atatürk’ün CHP’si midir? Düşünmek ve anlamak lazımdır.

AKP ve YENİ CHP’de durum bu iken, ne yazık ki MHP Sayın Bahçeli’nin elinde kıvranmaktadır. Sayın Bahçeli milliyetçilik köprüsünün başını tutmuş silik ve sönük siyaseti ile diğerlerine ortam hazırlamaktadır.

Türkiye, son on yıldır AKP, YENİ CHP, HDP ve MHP elinde yaşanmaz hale gelmiştir. Ne iktidar iktidarlığını, ne de muhalefet muhalefetliğini Türk Milleti yararına yapmamıştır.

Ülkede gerilim, kavga ve umutsuzluk ruhları bunalıma sürüklemektedir. Geçim sıkıntısı ile savrulan aileler ve işsizlik mengenesinde ezilen gençler karamsardır. Cinnetler artmış, suç artmış, boşanmalar artmıştır.

Adalet ve polis teşkilatını ele geçiren FETÖ cemaatiyle devlet hala başa çıkamamıştır.

AKP ile kavgaya tutuşan cemaate kollarını açan YENİ CHP’nin ve MHP’nin gayesi nedir?

Devlet nerededir? Devlet niçin kendini savunamamaktadır?

Devletin MİT’i MİT’midir?

Devletin Genelkurmayı, devletin Genelkurmayı mıdır?

Devlet Türkiye Cumhuriyeti midir?

Bu soruların cevabını 2015 seçimlerinden sonra öğreneceğiz.

2015 seçimleri, Türk Milletinin Anadolu’da varlığının oylanacağı bir seçime dönüşmüştür.

2015 seçimleri, Türk Milleti için varlık mücadelesidir.

2015 seçimlerinde Türk Milleti kendi kaderini oylayacaktır.

Ömer YILDIZ
ulusalkanal.com.trYorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.