banner1199

banner1202

banner1197

banner1203

09.02.2015, 13:32

CHP'den neden istifa ettim?

 Cebren ve hile ile zapt edilen CHP, artık bir kast sistemi, bir zümre yönetimi tarafından ahbap çavuş ilişkileri ile yönetilmektedir. CHP programına ve kurucu ilkelerine aykırı davranan, yönetim anlayışında da AKP taklitçisi olan bu yeni yapının halkın umutlarını köreltmekten başka bir görevi bulunmamaktadır.

Yaşanan acı seçim mağlubiyetlerinden de görülmüştür ki; AKP varlığını ve gücünü kurgulanmış bu yeni yönetim anlayışına borçludur. AKP’yi besleyen, ona kan ve can veren bu yapı ve muhalefet anlayışıdır.

Halka güven vermeyen, seçmeni ve parti üyelerini umutsuzluğa sürükleyen, altı ok ilkelerinin yabancısı bu yapı, 2015 seçimlerinde ve sonrasında halkımız ve seçmenimiz için değil, mevcut iktidar için güvencedir.

Yeni CHP, vatana ihanet suçundan idam edilen Seyit Rıza gibi kişilerden parti adına özür dileyen, onlara itibar kazandıran, emperyalist bir yalan olan soykırım suçlamalarının kampanyaya dönüştürüldüğü bir dönemde 'soykırımla yüzleş' pankartına sopa görevi üstlenenen, Kürt milliyetçilerine, ayrılıkçılara sempatik gözükmek için Diyarbakır’da “1930’ların CHP’si değiliz” diyerek, büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e dil uzatabilen kişilere emanet edilir hale gelmiştir.
Yeni CHP artık Atatürk’ ün ilkelerini taşıyan ve savunan, halka ve dünyaya örnek olan, Atatürk’ ün, İnönü’nün ve Ecevit’ in partisi olmaktan çıkmış, ilkesiz ve tutarsız bir yapıya bürünmüştür.

Ne yazık ki bu kokuşmuşluğun, yozlaşmanın ve parti yönetimine hakim olan bu sığ anlayışın temizlenmesi mümkün de değildir. AKP’nin değirmenine su taşıyanları ve AKP’ye koltuk değneği olanları bu oyunları ile baş başa bırakmak gerekmektedir.

Atatürk’ten, Atatürk’ün yolundan ve devrimlerinden uzaklaşan, tutarsız ve ilkesiz söylem ve politikalarda bulunan kişilere tahammül etmek, bu söylemlere daha fazla katlanmak artık tarifsiz bir acıya dönüşmüştür.

Tüm bu üzüntü veren gelişmeler ışığında, Atatürk’e “kefere” diyebilen, Atatürk ilke ve devrimlerini benimsemeyen, mikro Kürtçü, tarikat ve cemaat atıkları tarafından işgale uğramış bir parti bünyesinde yer almayı başta Türkiye Cumhuriyeti’nin bir vatandaşı olarak, sonrasında bir Atatürkçü, bir vatansever ve bir hukukçu olarak içime sindiremiyorum. Şahsım adına artık bu kirli oyunların oynandığı, gizli ortaklıklarla CHP’nin tasfiye edilmeye çalışıldığı bir ortamda daha fazla bulunamayacağımdan parti üyeliğinden istifa ediyorum. Tüm bu süreç boyunca dik duruşunu koruyan, Atatürk’ün CHP’sine sahip çıkmaya çalışan tüm arkadaşlarıma şükranlarımı ve saygılarımı sunuyorum.

Av. H. Tayfun İÇLİ
21. ve 23. Dönem Milletvekili - Devlet Eski Bakanı
ulusalkanal.com.tr


Yorumlar (8)
Adil Aydın 5 yıl önce
"iyi vatandaş iyi insan" partisinde olmak aklın ve faziletin gereğidir.
talip 4 yıl önce
CHP Atanın partisi olabilseydi ülke hiç bu durumda olur muydu ?
ismail 5 yıl önce
keşke chp vatan partisi ile birleşse vatan partisi chp ye büyük güç katar.
Ahmet ACIKGÖZ 5 yıl önce
sayın tayfun içli chp den istifa ediyorsa benim chp bulunmam vatan hainliyi olur söz konusu vatansa gerisi teferruattır vatanda buluşalım.
metin 5 yıl önce
o zaman teğmen m.a.çelebi,dursun çiçek,mustafa balbay,tuncay özkan bunlar neden chpde.
korkut türk 5 yıl önce
sayin metin rumuzlu kardesime cevap:,onlar dersimli kemal in ninnili masallarini dinliyorlar,baska bir niyetleri yok.saygilar
yunus emre ay 5 yıl önce
nedenchp de di̇ye siralanan i̇si̇mler oradan daha rahat seçi̇lebi̇lekleri̇ umudu i̇le chp deler.seçi̇lme kaygisi olmayan ve i̇lke sahi̇pleri̇ başka yerde buluştular.
YENİ 4 yıl önce
yazılar güncellensin arada iyi olacak ya da arşiv yazarlar köşesi olabilir. aynı yazar aynı yazı hoş görünmüyor bence. teşekkürler.
parçalı az bulutlu
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P