16 Eylül 2014 Salı

IŞİD'den bomba yüklü araçla saldırı!

Öğretmene kariyer basamağı

Milli Eğitim Bakanlığı’nın öğretmenler için düzenlediği kariyer basamakları sistemi netlik kazandı. Kariyer Basamakları stajyer öğretmen, öğretmen, uzman öğretmen, kıdemli uzman öğretmen, başöğretmen olmak üzere beş kademeye ayrıldı. Yeni düzenlemeye tepki gösteren Eğitim-İş Hukuk Sekreteri Ömer Arslan, "düzenlemeyle birlikte öğretmenlere esnek ve iş güvencesiz çalışma dayatılmaktadır" dedi.

06 Aralık 2012 Perşembe 19:22
Öğretmene kariyer basamağı
Milli Eğitim Bakanlığı’nın üzerinde çalıştığı kariyer siteminin ayrıntıları netleşti. Bakanlığın düzenlemesine göre öğretmenler Kariyer sınavını kazanamadığı takdirde devletin herhangi bir kademesinde memur olacak

Öğretmenler için 5 ayrı kariyer basamağı olacak. Stajyer öğretmen, öğretmen, uzman öğretmen, kıdemli uzman öğretmen ve başöğretmen.

Düzenlemeye ilk tepki Eğitim-İş’ten geldi. Eğitim-İş Hukuk Sekreteri Ömer Arslan kariyer basamakları sınavına ve öğretmenlerin apoletlendirilmesine karşı olduklarını belirtti

Kariyer basamakları sistemi Maliye Bakanlığı’nın bütçe onayından sonra uygulamaya geçecek.

ulusalkanal.com.tr

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!

    Yorumlar
    Toplam 1 yorum mevcut

  • seçkin inceoğlu 2 yıl önce yorumlandı

    eğitim-iş sendikasını geçte olsa farkına vardığı için kutluyorum.çunkü ilk kariyer basamakları sınavına üyelerinin katılmaması yönünde hiçbir çalışmaları olmamıştı.

YAZARLAR Tümü
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
ARŞİV

banner77

banner220

banner221