16 Eylül 2014 Salı

İstanbul Valisi değişti! İşte görev yeri değişen valiler

AKP memurla dalga geçti

AKP iktidarı, deyim yerindeyse memurla dalga geçti. Toplu sözleşme görüşmelerinin 4’üncü tur görüşmelerinde memur sendikalarına, 2012 için yüzde 3+3 önerdi. Memur-Sen Başkanı Ahmet Gündoğdu toplantı sonrası yaptığı açıklamada “yıllık enflasyon bile yüzde 10’un üzerindeyken hükümetten gelen böyle bir teklif yok hükmündedir” dedi.

14 Mayıs 2012 Pazartesi 14:56
AKP memurla dalga geçti
Kamu-Sen Başkanı İsmail Koncuk bir milyondan fazla kamu çalışanını yok sayan teklifi asla kabul etmeyeceklerini söyledi. Bütün konfederasyonları ortak iş bırakma eylemine çağırdı.

Memurun aylarca beklediği teklif bugün açıklandı. AKP hükümeti 2012 yılı için yüzde 3+3, 2013 için yüzde 2+3 teklifi verdi.

Bu yıl için en az yüzde 15 zam bekleyen memur konfederasyonlarıysa şokta…
Hükümetin teklifini sunduğu bugünkü toplantı sonrasında açıklamalar yapan konfederasyon başkanları eylem kozunu gündeme getirdi.

Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu hükümetin teklifine tepki gösterdi.
Gündoğdu, daha bu yılın ilk dört ayında yüzde 3 buçukluk enflasyonun ortaya çıktığını, yıllık enflasyonun da yüzde 10’ları aştığını hatırlatarak hükümetin teklifine tepki gösterdi.

Gündoğdu, teklif için “dağ fare doğurdu” bile diyemediklerini belirtti. Gündoğdu, hükümetin teklifi için “yok hükmündedir” değerlendirmesini yaptı.

Memur-sen, yarın ülke genelinde kitlesel basın açıklaması ile hükümetin teklifini protesto edecek, kendi taleplerini de bir kez daha açıklayacak.

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk’un hükümete tepkisiyse daha sertti. İsmail Koncuk, bu teklifin bir milyonu aşkın memuru yok saydığını söyledi. Koncuk, teklifi asla kabul etmeyeceklerini kaydetti ve hükümete 21 Mayıs’a kadar süre tanıdı. Eğer bu tarihe kadar teklifte bir değişiklik olmazsa, bütün memur konfederasyonlarına genel iş bırakma eylemi çağrısı yaptı.

Koncuk, çağrıya olumlu cevap verilsin verilmesin, öyle bir durumda Türkiye Kamu-Sen’in bütün yurtta iş bırakacağını da açıkladı.

Hükümetin yüzde 3+3’lük önerisinin ardından, taraflar Çarşamba günü yeniden bir araya gelecek.

ulusalkanal.com.tr


    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!

    Yorumlar
    Toplam 1 yorum mevcut

  • köylüce 2 yıl önce yorumlandı

    bu millete az bile hala bu sözüm ona din bezirganlarının peşinde koşanlara yarın yine oy verir bu abd güruhunu başa getirirler

YAZARLAR Tümü
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV

banner77

banner220

banner221