Atatürk'ün öğretmenleri göreve hazır

Hepimizin Sendikası Grubu Eğitim-İş Sendikası yönetimine adaylığını açıkladı. Yayımladıkları bildiride Atatürk’ün öğretmenleri olarak göreve hazır olduklarını vurgulayan grup 'Güçlü ve yetkili Eğitim-İş' için iddialı

Atatürk'ün öğretmenleri göreve hazır

Aydınlık/ Emek Servisi

Yönetimsel sorunlar nedeniyle 1. Olağanüstü Genel Kurulu'nu toplama kararı alan Eğitim-İş Sendikası'nın yönetimine aday Hepimizin Sendikası Grubu bildiri yayımladı. Bildiride “Kendi içinde mücadele eden Eğitim-İş değil, eğitim çalışanlarının hakları için mücadele eden Eğitim-İş’i yaratacağız” vurgusu yapıldı.
Birleşik Kamu-İş'e bağlı Eğitim-İş Sendikası Merkez Yürütme Kurulu (MYK), 8 Eylül'de aldığı kararla 2 Ekim Pazar günü 1. Olağanüstü Genel Kurulu'nu yapacak. Ankara Çankaya'da bulunan Gürkent Oteli'nde saat 10.00'da başlayacak ve 287 delegenin katılacağı Genel Kurul'da Merkez Yürütme Kurulu, Merkez Denetleme Kurulu ve Merkez Disiplin Kurulu seçilecek. Eğitim-İş'in yönetimine Hepimizin Sendikası Grubu da bir liste çıkararak adaylığını koydu. Grup, hazırladığı “Güçlü ve yetkili Eğitim-İş” başlıklı bildiride hedefini, “Şiarımız işyerinde birlik, kadroda birlik, sendikada birlik ve Türkiye’de birliktir” ifadeleriyle açıkladı. Hepimizin Sendikası Grubu bildirisinde Eğitim-İş'in, sendikal faaliyet içinde bölücü terör örgütüyle işbirliğine karşı kurulduğu hatırlatılarak “Bölücü terörle işbirliği yapanlar, ABD bayrağı altında yalnızlaşıyor. Kamu çalışanları onları terkederek vatan bütünlüğünde birleşiyor. Bu koşullar altında, Eğitim-İş’imizi, iş kolumuzun en büyük sendikası yaparak yetki almak mümkündür. Yeter ki kuruluş gerekçemize sahip çıkalım” ifadelerine yer verildi.

HEPİMİZİN SENDİKASI
Vatan ve emek mücadelesinin bir bütün olduğu belirtilen bildiride şöyle denildi:
“Biz Atatürk’ün öğretmenleri olarak ülkemizin ve sendikamızın birlik bütünlüğü için en öndeyiz. Kararlıyız; birliği oluşturacak güçteyiz. Eğitim-İş’i iş kolunun en büyük sendikası yapmak için koşullar olağanüstü elverişlidir. Büyük ve güçlü Eğitim-İş için adayız. Toplusözleşme yetkisini alırız. Kendi içinde mücadele eden Eğitim-İş değil, eğitim çalışanlarının hakları için mücadele eden Eğitim İş’i yaratacağız.
Sendikamızın amaç ve ilkeleri temelinde tüm sendikal kadroları birleştiren ve mücadeleye sevkeden bir Merkez Yönetim Kurulu'nu hep birlikte oluşturalım. Şiarımız işyerinde birlik, kadroda birlik, sendikada birlik ve Türkiye’de birliktir. Kamu çalışanlarının çıkarlarını değil, kendi ikballerini sendikanın önüne koyan anlayışa son vereceğiz. İşyerlerinden başlayarak eğitim çalışanlarının taleplerinden hareketle, emek mücadelesini bugün sürdürülen Vatan Savaşı'yla birleştireceğiz. Vatanı olmayanın ekmeği olmaz.”

GÜÇLÜ SENDİKA
Hepimizin Sendikası Grubu, Genel Kurul delegelerine de şu çağrıyı yaptı:
“Sendikamızı işyerlerinden koparan, iç çatışmalarını işyerlerine taşıyan, bu tavırlarıyla yetki mücadelemizi baltalayan yönetime yetki verme!
Görevimiz; kurucu değerlerimize sahip çıkmak, Atatürk’ün cumhuriyetiyle elde ettiğimiz haklarımızı korumak, bağımsız, demokratik ve laik Türkiye için mücadele etmek, gericiliğe ve bölücülüğe karşı vatan bütünlüğünü savunmaktır.
Eğitim-İş’in tüzüğünde belirtildiği gibi demokratik merkeziyetçilik ilkesine titizlikle bağlı kalacağız. Üye ile sendika yöneticilerini karşı karşıya getirmeyeceğiz. İşyerlerinden başlayarak çalışanların taleplerini toplusözleşme masasına taşıyacağız.
FETÖ/PDY darbesini ezen, bölücü terörün belini kıran, ABD-İsrail koridorunu dağıtan bir milletin öğretmenleri olarak kendimize, sınıfımıza ve milletimize güveniyoruz.”
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.