23 Eylül 2014 Salı

Yurtiçi Kargo'da atılan sendikalı işçi sayısı 90'a ulaştı

Yurtiçi Kargo'da sendikalı olduğu için işten çıkarılanların sayısı 90'a ulaştı. İş daralması gerekçesiyle işten çıkarılan emekçiler duruma Fransa'nın İstanbul Başkonsolosluğu'nda eylem yaptı.

01 Şubat 2013 Cuma 23:21
Yurtiçi Kargo'da atılan sendikalı işçi sayısı 90'a ulaştı
Hatice Kara

Sendikalı olduğu için işten çıkarılan Yurtiçi Kargo çalışanlarının sayısı her geçen gün artıyor. İşçiler tepkilerini bu kez İstanbul'da gösterdi.

Yurtiçi Kargo'nun İstanbul, Ankara ve Konya şubelerinde bugüne kadar Nakliyat-İş sendikasına üye 90 işçi işten çıkarıldı.

İşçiler daralmanın bahane olduğunu yoğun çalışma saatleriyle açıkladı.

Yurtiçi Kargo'nun yüzde 25 hissesi Fransız Geopost firmasına ait olduğu için işçiler Fransa'nın İstanbul Başkonsolosluğu'na yürüdü.

Nakliyat-İş Genel Başkanı Alirıza Küçükosmanoğlu işverenin toplu iş sözleşmesine engel olmak için özellikle sendikalı işçileri çıkardığını söyledi.
“Şubelerde daralmaya gittik diyorlar ama ne hikmetse daralmaya gidilen tüm yerler de sendikamızınçoğunlukta olduğu yerlerdir. Çünkü Yurtiçi tarihinde ilk defa şubelerde ve acentelerde bir sendika örgütlenmiştir ve toplu sözleşme yapmak için gerekli yasal çoğunluğu sağlayarak bakanlıktan yetki çoğunluğunu almıştır.”

Basın açıklamasından sonra Fransız Başkonsolosluğu'na konuyla ilgili bir de dosya verildi.

İşçiler mücadelede kararlılık vurgusu yaptı.

ulusalkanal.com.tr
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!

    Yorumlar
    Toplam 1 yorum mevcut

  • hcıcek 2 yıl önce yorumlandı

    bunlara zulum verenler cenet yuzu gormesın ıcının hakını yeyenler kıtlaklarına dızılsın dursun helal arayanlar bu ıscılere destek

YAZARLAR Tümü
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV

banner77

banner220

banner221