Başbakan Erdoğan’ın, Türkiye’de aranmadığı halde ABD’den bir türlü dönmeyen Fethullah Gülen’i, hem de cemaatin Türkçe olimpiyatlarında yurda geri çağırması çeşitli kesimlerde büyük coşku yarattı: Başbakan bu mesajıyla AKP – Cemaat kavgasını bitirmişti!

Önce belirtelim, bu kavga bitmedi, bitmez de… Fethullah Gülen Pensilvanya kontrolünde olduğu ve Erdoğan’a bölgede AKP’yi de bitirecek zor görevler verildiği müddetçe, daha da alevlenecek!

ABD, son ana kadar ikiliyi havuç ve sopa olarak kullanacaktır!

ERDOĞAN, GÜLEN’E MEYDAN OKUDU

Peki, madem kavga bitmedi, Erdoğan neden “gurbet” dedi, “hasret” dedi de Fethullah Gülen’i hem de cemaatinin önünde yurda çağırdı?

Başbakan Erdoğan, Fethullah Gülen’e açıkça meydan okudu! Birincisi, “ben senin üstündeyim ve sen buraya ancak benim iznimle gelirsin” mesajı verdi; ikincisi de özetle “gel de göreyim” dedi!

GÜLEN TÜRKİYE’Yİ GÜVENLİ BULMUYOR

Nitekim dün Fethullah Gülen, Erdoğan’ın çağrısına hem de şu gerekçelerle “dönmem” yanıtı verdi: “Türkiye emin, böyle güvenlikli bir yer değil, dolayısıyla başıma gayile açarım, dert açarım başıma.” (Radikal, 16 Haziran 2012)

Memlekette darbe mi oldu? Askerler Silivri’den çıkıp cemaati mi kuşattı? Ya da Kemalistler TBMM’ye mi girdi? Fethullah Gülen neden ve kimden korkuyor?

Cemaatin en çapsız kadrosunun bile devletin mühim köşelerini tutabildiği koşullarda, cemaatin başı ülkeyi nasıl emin ve güvenli bulmaz? Yanıtı, Erdoğan’ın “dön” dediği açıklamasındaki, yukarıda belirttiğimiz iki mesajda!

Bu arada “dönmem” mesajındaki dikkat çeken bir ayrıntı da, Fethullah Gülen’in, kendisine ilk çağırının Başbakan’dan önce Cumhurbaşkanı’ndan geldiğini belirtmesiydi!

AKCHP VE F-CHP

Yalçın Doğan cemaatin önde gelenleriyle konuşmuş, dün yazdı. İçlerinden birinin söyledikleri ibretlik: “Dünyayı Amerika yönetiyor. Cemaat de, Amerika’da etkili. Hocaefendinin Amerika’da kalması cemaat açısından daha hayırlı olur.” (Hürriyet, 16 Haziran 2012)

Doğan, “Türkiye için değil de, cemaat için hayırlı” görülmesine özellikle dikkat çekiyor!

O kişi, daha Fethullah Gülen açıklama yapmadan önce de, Gülen’in dönmeyeceğini belirtiyor Yaçın Doğan’a. Neden? Yanıtı şu: “Cemaat özgür ve demokratik bir ülke ister!”

Gerçek anlamında bir özgürlük ve demokrasiden bahsedilmediği, Erdoğan’ın üzerlerine hâkim kılmaya çalıştığı otoriteden rahatsızlık anlamında söylenildiği ortada… Nitekim Gülen de “Türkiye’yi emin ve güvenli bulmadığını” belirterek, aynı şeye işaret ediyor.

Yalçın Doğan’a konuşan kişinin, bir diğer önemli mesajı ise aslında son dönemdeki pek çok şeyi açıklıyor: “Özgürlükleri ve demokrasiyi CHP vaat etsin, bizi inandırsın, biz CHP’yi de destekleriz.”

Atatürk’ün CHP’si, önce Y-CHP, sonra AKCHP oldu, sırada F-CHP var galiba… Daha doğrusu üçü bir arada!

KILIÇDAROĞLU TAYYİPLEŞTİ!

Üçünün bir arada olduğu şundan belli:

Usta tiyatrocu Levent Kırca, önceki akşam Antalya’daydı… Azınlık isimli oyununu izlemek için biz de koştuk. Ancak Açık Hava Tiyatrosu’nun yarısının boş olması bizi üzdü. Bir ara, “yoksa insanlar Levent Kırca’yı izlemekten korkuyor mu artık” bile diye düşündüm.

Yanıtı oyun başladığında büyük ustadan öğrendik. Meğer CHP, aldığı 750 bileti, oyun başlamadan bir süre önce iade etmiş! Peki neden? Levent Kırca, Kemal Kılıçaroğlu’nu eleştirdiği için!

Kılıçdaroğlu’nun Tayyipleştiğinin bir kanıtı da bu olsa gerek!

Bu arada oyunu mutlaka bir ilde yakalayıp izleyin ve sanatın gücünü, Aydın’la Aydıncık’ın farkını görün! Silivri gerçeğini bir de büyük ustadan dinleyin!

F tipi operasyonlara rağmen, Türkiye’de A tipi Aydınların susturulamayacağını görün!

Mehmet Ali Güller'i twitter.com/MaliGuller hesabından takip edin

ulusalkanal.com.tr

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
adi fredi sayadi gunter @TÜRKİYE 1 yıl önce

su adama haca demeyelim papaz diyelim

Misafir Avatar
yargı yasama akpnin emrinde deilmi 2 yıl önce

türkiyeye gelse ne olcak kim tutuklayabilecek fetullah güleni akp izin vermedikten sonra.pakistanda uzun sure kanadada yasayıp gelip devrim yapan islamcı adam gibi onuda amerikada yasatıp zamanı gelince türkiyede devrim yaptıracaklar galiba.ama plan tutmuyor cunku türkiye islamdan uzak millet hayat derdinde kimsenin umrunda deil fetullah

Misafir Avatar
demokrat 3 yıl önce

hele bakın nasılda feoş gurubu uyutulmuş namussuzlar asılda horuzlanıyorlar ingiliz toruları bir sürü vatan hayini munafık fetoş ilkokulmezunu bir sümüklü müafık din düşmanı vatan hayiidir

Misafir Avatar
hakan @yürekli. 3 yıl önce

asil korkaklar sizlersiniz baksana gülen hocaefendi̇den nasil da korkuyorsunuz eğer si̇zi̇n gibiler gocunuyorsa doğru yoldayiz demektir. yaşasın zalimler için cehennem...

Misafir Avatar
TÜRKİYE 3 yıl önce

şu adama hoca deyip durmayin kime ne öğretmiş de hoca oluyor?!

Misafir Avatar
erdoğan akar @yürekli. 3 yıl önce

arkadaşlar haberlerde izledinizmi amerikanın yarısı müslüman olmuş.yılda 35000 kişi müslüman oluyormuş.sizce bu fethullah hocanın bir marifeti olabilirmi.fethullah hoca amerikada allah adına din adına görevli.zaten ölümden korktuğu falanda yok.türküyeyede bunun için dönmüyor.

Misafir Avatar
mehmet 3 yıl önce

kemal beyin biletini bizde zamanı gelince keseriz
üzülme be usta.hemde bir daha gelmemek üzere.ebediyen
sileriz.koçum levent ustam.

Misafir Avatar
antifeto 3 yıl önce

adam amerikadan istediği herşeyi yaptırıyo zaten, neden türkiyeye gelerek kendisini tehlikeye atsınki.hiç belli olmaz bir hakan fidan olayı daha olursa, akp yle ters düşer ve kendisini biranda içeride bulabilir.

Misafir Avatar
Arif tarif 3 yıl önce

önünde cübbeli örneği var adam delimi bilmiyormu hükümete ters düşerse olmayan bir suçtan dolayı içeri alınacağını.

Misafir Avatar
ALOKI 3 yıl önce

abd onun kanini sonuna kadar emecek ki̇ cese di̇ gelecek gi̇bi̇ görünüyor ama yatacak yeri̇ olmayacak bu zatin

Misafir Avatar
Kâzım Ergin 3 yıl önce

sayın yorumcu arkadaşlar düpedüz konuşmuşlar: cıa gülen'in türkiyeye ziyaret için dahi dönmesine izin vermez. onunla işleri bittiğinde de...

Misafir Avatar
ökkeş yankoviçyan 3 yıl önce

siyonist yahudilerin hizmetinde olduğudan dolayı onların esiridir onlar izin vermedikçe oradan çıkamaz
bunları bilmeyen yokki herkesin dilinde eskidenmiş uyuyan türk toplumu

Misafir Avatar
E 3 yıl önce

biriincisi fethullah hoca bu ulkeye gelirse yani turkiyeye gelirse cok cesitli kavgalar protestolar ve kalmia gelemeyecek eylemler yapilcak ve halk bundan rahatsiz olacak ve turkiyeye zarar vermemk icin gelmiyor is terser ac herkul.org dingle sohbetini anlarsin nerden korktugunu tessekurler

Misafir Avatar
E 3 yıl önce

biriincisi fethullah hoca bu ulkeye gelirse yani turkiyeye gelirse cok cesitli kavgalar protestolar ve kalmia gelemeyecek eylemler yapilcak ve halk bundan rahatsiz olacak ve turkiyeye zarar vermemk icin gelmiyor is terser ac herkul.org dingle sohbetini anlarsin nerden korktugunu tessekurler

Misafir Avatar
akıl-vicdan @yürekli. 3 yıl önce

başkalarını tutsak sananlar acaba siz kimlerin tutsağısınız. bir vicdanınızı yoklayın. elinde çekiç olan herkesi çivi zanneder.

Misafir Avatar
timur çöğendez 3 yıl önce

onun işi bitti, baksanıza kurtarın beni diye ağlıyor adam, ama amca onu salmaz o kadar sırlarla, ileriki bir zamanda kalp krizinden ölüm haberini alacağız ihtimal. b enim merak ettiğim esas talimatla hareket eden bürokrat teknokrat zevat ne halt edecek herşey ortaya çıkınca.

Misafir Avatar
hüseyin kivrak 3 yıl önce

kilicdar oglu genel baskan oldu hemen amerikaya gitti kemalizmi savunmak zordur bedel ister akp yle mhp ve bdp ayni gölde mayalanmistir dolaysiyla parlemento emperyalitlerin elindedir ama fark etmez güc millettir onlarin kuvveti kagittan kaplandir ufak bunalimda yikilirlar

Misafir Avatar
hüseyin kivrak 3 yıl önce

fettullah gülen asya kitasinda özellikle türkiyede kirdigi yumurta kirki gectigi icin korkuyor gelemez onun gibi kacmaya hazir olan cok kacakcilar var onlarda kacacaktir hakli olan kacmaz

Misafir Avatar
3 yıl önce

feytullah gülen ve tayyip erdoğan aynı tencerenin kapağı gibidir. çok basit bir deyimle her ikisi de amerikanın kayığına binmişler aynı istikamete kürek çekiyorlar. bir cami imamı ile bir biletçinin önlenemez yükselilşine bakarak neyi̇n ne olduğunu bilmek için kahin olmaya gerek yok. bu milleti allah korusun

Misafir Avatar
tamer öz 3 yıl önce

facebookta kılıçdaroğlu sayfasında sırf kılıçdaroğlunu eleştirdiğim için engelliyim engellendim

Misafir Avatar
Bülent Atalan 3 yıl önce

fetullah gülenin korkusununaltında yatanbirçok nedenler var 1.cisi mahiyeine aldığı tayyibin artık mevkii makamı ile tek adam rolünün getirdiği rahatlık karşısında kendisinin ve cemaatinin yok edileceği, 2.cisi resmi kurumlardaki kadrolaşmalardaki adamlarının deşifre olacağı ve buralardaki rant gelirlerinden yoksun kalacağı çünkü bu kodrolarda halen tayyip ve ekibinin bilmediği kişiler var, 3. tayyibin fetullah gülenin devlet kurumlarında tespitedemediği kadrolaşma yapısındaki kişileri ortaya çıkartmak, 4 amerikada kaldığı sürece hemamerikanın çıkarlarına hizmet etmek hemde kendisinin daha güvende kalacağını biliyor eğer dönerse tüm bunlardan yoksun kalacak bu nedenle fetulla türkieyeye dönememyi altın yumurtlayan bir tavuk olarak görüp bu tavuğu kesmek istememesidir

Misafir Avatar
z.polat 3 yıl önce

300 senedir insanların kanını emdiniz.sen ve senin gibi aydın oldugunu düşünen çeyrek aydınlar.özgürlükten ve demokrasiden korkmayın.bırakın insanlar istedikleri gibi yaşasın

Misafir Avatar
yürekli. 3 yıl önce

benim düsüncem abd,nin ona verdigi vazife daha bitmedie.gelemez cünki abd,de gizli tutsak...