750 milyon dolarlık dinci soygunda Kadir İnanır!

750 milyon dolarlık dinci soygunda Kadir İnanır!

CNN Türk’de bir programcı var. Adı, Şirin Payzın.

Programlarının yüzde 90’ına PKK sempatizanlarını çıkarır ve kendi siyasi çizgisi de onlara yakındır.

Birkaç gün önce Şirin Payzın’ın konuğu Kadir İnanır’dı.

İnanır, programda özetle şu mesajları verdi:

APO’YA ÖVGÜLER

-”APO Kürtlerin önderidir.

-Doğu’da çektiğim filmlerle oranın çilesini yansıttım ve bugünkü hak aramanın önünü açtım.

-Hakkari sokaklarında iki tur atın, bel fıtığı olursunuz!

-Kürtlerin hakkını aramasına nasıl karşı çıkılır?

-Sırrı Sakık benim yeğenim gibidir, bana dayı der!

-Selahattin Demirtaş örnek ve pırıl pırıl bir siyaset adamı.”

Baştan bir hatırlatma....

Karadeniz patentli olan Kadir İnanır’a sormak lazım.Hangi coğrafya sarp, Hakkari mi Karadeniz mi? Bel fıtığı nerede olunur, Hakkari’de mi Karadeniz de mi?

Amaç güya çileyi yansıtmak ise Karadenizliler daha çilekeş ama devletine isyan etmiyor... Dolayısı ile Kadir İnanır’ın başkaldırı gerekçesi kof...

Peki Kadir İnanır bütün bu sözleri samimi fikri olduğu için mi söylüyor?

BARIŞ İSTİSMARI

Keşke öyle olsa, ama değil...Birazdan Kadir İnanır’ın gerçek yüzünü belgeleriyle ortaya koyacağım...

Kadir İnanır,”Ben barışın peşindeyim” istismarı ve mugalatasını yapabilir ama PKK kalkışmasının çilenin sonucu değil, emperyal bir proje olduğunu görmüyor ya da bilmiyor mu? Hiç mi haber-analiz ve tarih okumaz?

Kendisi bile CNN Türk’de itiraf etti, bu ülkenin kaymağını Kürt kökenliler yiyor ve pek çok zenginlik onların kontrolünde. Buna rağmen Kürtler ikinci sınıftır propagandasına nasıl alet oluyor?

Bu ülkede Kürt Cemal Gürsel Cumhurbaşkanı olmadı mı, Kürt Ecevit Başbakan olmadı mı ki onun Kürt olduğu bile pek bilinmez... Keza İstanbul Boğazındaki beyzadelerin pek çoğu Kürt kökenliler değil mi ?.. Hem bir sanatçı ırkçılığa yani şovenizme nasıl prim verir?

HORTUMLANAN İHLAS FİNANS VE KADİR İNANIR!

Lafı dolandırmayacağım Kadir İnanır’daki hal şudur:

Kadir İnanır Kürtler ve PKK üzerinden kişisel olarak prim yapmak istiyor ve Yılmaz Güney olmaya özeniyor.

Emin olun Tarık Akan ve benzerlerinin aksine Kadir İnanır’ın inandığı bir fikir ve görüş yoktur .Hiçbir zaman da olmadı.O ortama yani döneme göre popüler akımlara kapıldı ya da onları kullandı.

Eğer böyle bir şey dünden bugüne var idi ise şu soruya cevap vermek durumundadır ki göreceksiniz susacak, zira erebileceği bir cevap yok...

Sen değil misin Kadir İnanır 2000 yılının sonlarında yaşanan İhlas Finans Kurumu krizinde dinci Enver Ören’e açıktan fedailik yapan?

Cevap ver, sen değil misin; Din-İman Allah diyerek topladığı parayı hortumlayıp yüz küsür bin inanmış müminin, garibin,yetimin,emeklinin birikimlerini yok eden Enver Ören’i televizyona çıkıp sahiplenen?...

AHMED ARİF’İ HORTUMA ALET ETMEK

Bak hortum ifadesi bana ait değil, sana “ Akil Adamlık” bahşeden AKP iktidarının TMSF Başkanı Ahmet Ertürk’e aittir... Dahası Tayyip Erdoğan’a bağlı Başbakanlık Teftiş Kurulu raporlarına göre hortumlanan para da tamı tamına 750 milyon dolar ki bu para mudilere sonradan diğer batık banka mudileri misali geri ödenmedi, zira faizsiz finans kurumlarının mevzuatı farklı.

Evet, cevap ver Kadir İnanır; İhlas Finans battığı günlerde sen değil misin TGRT’de ana habere çıkıp solcu şair Ahmed Arif ‘i herkesin suçladığı Enver Ören’e arka çıkma adına meze yapan?

Sen değil misin Ahmed Arif’in “VURUN ULAN VURUN,BEN KOLAY ÖLMEM” mısralarıyla Enver Ören’i sahiplenmek adına gırtlak patlatan?

Hiç utanıp sıkılmadın mı... Dinci bir isim yetimin parasını hortumluyor ve sen ona solcu şairin mısraları ile onun televizyon kanalında fedailik yaptın. Hatırla senin okuduğun o şiir, üç gün her saat TGRT’de yayınlandı....

Bu mudur solculuk,devrimcilik,ezilmişlerin yayınında olmak!

Ahmed Arif o mısraları sen hortumcuya iyi sahiplenebilesin diye mi yazdı Kadir?

Peki bunu niye mi yaptın?

APO ROLÜNÜ KAPMAK İÇİN Mİ?

Sen onu açıklayamazsın da ben açıklayayım:

Yılmaz Ulusoy ve Osman Yağmurdereli’nin Enver Ören’e özel ricaları ile TGRT’ye çektiğin Marziye dizisinin karşılığı olarak milyon dolarlık ücretleri almandan ki, onun perde arkalarını da iyi biliyorum...

Demek ki milyon dolarlar söz konusu olduğunda tavrın budur. O ortaya çıkmıştır...

Yazık... Sinemasever bir Türk ve Karadenizli olarak seni ne çok severdim ama sen PKK’ya selam çakarak hem kendine hem de Atatürk’ün üniter Cumhuriyetine ayıp ettin Kadir İnanır...

Yoksa Kadir, bütün dünya sinemalarında gösterilecek proje safhasındaki uluslararası büyük ödüller sözü verilen Kürdistan filmi için sana APO rolü oynaman çıtlatıldı da, onu kapmak için mi PKK’ya göz kırpmaktasın?

Sabahattin Önkibar 
Aydınlık


banner863
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
CENAP AYTEPE - 2 yıl önce
reji̇sörler olmasa kadi̇r i̇nanir adim atamaz o hayali̇ küçük alinin kara gözleri̇ne benzi̇yor ve her fi̇li̇mi̇ boynu bükük mazlum.... bi̇r di̇ğeri̇ ağlayan ağlatan mezardan meyhaneden duygu sömürücüsü şarki di̇ye pi̇yasaya sürdüğü çağirmalar ki̇m bi̇li̇r kaç yuvayi yikti
Avatar
bahtiyar kandemir - 2 yıl önce
son filmlerinden birinde etek giymişti. etek giymeye başlayan bir adamdan başka ne beklenir ki!
Avatar
Atilla Esrefoglu - 2 yıl önce
bizi en cok, adam sandiklarimizin cökmesi yikti
Avatar
Şahin Erkenez - 2 yıl önce
sabahattin bey; yazdıklarınıza tüm kalbimle katılıyorum.elinize yüreğinize sağlık.şahin erkenez
Avatar
mehmet oğuz - 2 yıl önce
Yazık onun kafası okadar çalışıyor veya duyduğunu satıyor
Avatar
Ercan Erkenez - 2 yıl önce
kadir ınanır seni adam bilirdik yazıklar olsun sana bu milletin Ekmeğini yedın
Avatar
talip kılavuz - 2 yıl önce
vay be kadir inanır yazıklar olsun. sorarmısınız kadir inanır karadeniz veya kendi vilayeti için ne yapmış.madem bu kadar saygın bir şahıs olarak.
Avatar
Nusret Ertürk - 2 yıl önce
takti̇r okuyanin. her i̇nsanin maddi̇ bi̇r değeri̇ vardir. olay bu.