20 Eylül 2014 Cumartesi

Abdullah Öcalan’dan Fethullah Gülen’e BOP selamı

Abdullah Öcalan, Başbakan Tayyip Erdoğan'a gönderdiği biat mektubunun ardından, bu kez de Pensilvanya'daki Fethullah Gülen'e selam gönderdi. Öcalan'ın selamını BDP Milletvekili Sırrı Sireyya Önder kamuoyuna ilan etti. Ortadoğu'da Fethullah Gülen'le birlikte çalışmayı teklif eden Öcalan, "Muhterem Fethullah Gülen'e selamlarımı söyleyin. Onu en iyi anlayan benim" dedi.

23 Mart 2013 Cumartesi 17:50
Abdullah Öcalan’dan Fethullah Gülen’e BOP selamı
21 Mart'taki bölünme mesajlarını İslam şemsiyesi altında veren Abdullah Öcalan, Fethullah Gülen'i unutmadı, Gülen'e selam gönderdi.
“Bugün kadim Anadolu'yu Türkiye olarak yaşayan Türk halkı bilmeli ki Kürtlerle bin yıla yakın İslam bayrağı altındaki ortak yaşamları kardeşlik ve dayanışma hukukuna dayanmaktadır. Bence- el de öpülebilir, etek de öpülebilir.”

Öcalan'ın Pennsylvania'ya selamını kamuoyuna BDP Milletvekili Sırrı Süreyya Önder duyurdu. Öcalan, "Huzur için el de, etek de öpülür" diyen Fethullah Gülen'e, "Onu en iyi anlayan benim" diye seslendi.
“Heyet-i İslamiye, heyet-i milliye arasında huzurun temini adına katlanılabilecek her şeye katlanmak lazım.”

Diyarbakır'daki mesajlarında tarikatları ve mezhepleri de bölünme açılımına katmak istediğini ilan eden Öcalan, Fethullah Gülen'e Ortadoğu'da beraber çalışmayı teklif etti.
“Gülen'in "Sulhta hayır vardır" yaklaşımı benim de yaklaşımımdır. Bütün Ortadoğu'daki demokratik bir siyaset ve barış için birlikte çalışabiliriz.”

PKK lideri, kendisini Türkiye'ye veren güçle Gülen'i Pensilvanya'da tutan gücün aynı olduğuna işaret etti. Öcalan, "Benim buraya alınmamla birlikte Fethullah Gülen de Amerika'ya alındı" dedi.

ulusalkanal.com.tr

  Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!

  Yorumlar
  Toplam 7 yorum mevcut

 • adem sivri 1 yıl önce yorumlandı

  bu hükümetin adamlarından biri fetih te yağmalamanın helal olduğunu söylüyormuş.hırsızlığınıza bari dini alet etmeyin

 • kamil emin 1 yıl önce yorumlandı

  ya daha düne kadar bu pkk lının namazla dalga geçtiği televizyonlarda boy boy haber oluyordu.başbakan ne deği̇şti̇ hangi̇ hesap si̇zi̇ bu di̇nsi̇zlerle kolkola girmeni̇zi̇ sağladi.artik bu kadar oyun yeter ustaliğiniz türkiye yi bölmekmiş geçek yüzünüzü herkez gördü.

 • hüsnü başkan 1 yıl önce yorumlandı

  kuklaların dansı

 • Himmet ÇAKILCI 1 yıl önce yorumlandı

  AKP-PKK-BDP-CEMMAT İşte ABD’nin kare ası.

 • Sinan Erismis 1 yıl önce yorumlandı

  simdi ne olacak? kürt solu ne diyecek? hani o yoldaslari vardi ya, onlar sorsalar acaba ne diyecekler? hani o sözüm ona enternasyoneller vardi ya, onlar ne söyleyecek bu duruma? fettullah gülen hareketine olabilir diyen sosyalistler bu duruma ne diyecekler, cok merak ediyorum...

 • Uyan Millet 1 yıl önce yorumlandı

  40.000 kisinin katili ocalan t.c.basbakanina biat ettigini,guleni,pensilvania ya alan,kendisini turkiyede beslenmesini ayniyein planladigini soyluyor.yokmu devletin gorevlileri,yargiclari?

 • Doğrucu Davut 1 yıl önce yorumlandı

  allah muhabbetinizi arttırsin

TÜM YORUMLAR
YAZARLAR Tümü
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
ARŞİV

banner77

banner220

banner221