Ankara Barosu'ndan Feyzioğlu açıklaması

Ankara Barosu'ndan Feyzioğlu açıklaması

Ankara Barosu resmi internet sitesinden Danıştay'ın 146. yıldönümünde yaşanan olaylarla ilgili yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada, "
Siyasi iktidarın sorunları dinleyip gereğini yapmak yerine tahammülsüzlük gösterip reddetme yolunu seçmesi çözümsüzlüğün başlangıcıdır" denildi

İşte Ankara Barosu'nun resmi internet sitesinden yazpılan o yazılı açıklama:

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Av. Prof. Dr. Metin Feyzioğlu, Danıştay’ın 146. Yıldönümü ve “İdari Yargı Günü”nde; halen üzerinde çalışılan Avukatlık Yasası başta olmak üzere ülke gündemine ilişkin önemli konuları baştan sona yapıcı bir üslupla dile getirerek çözüme yönelik işbirliğinin önemini de vurgulayan bir konuşma yapmıştır.

Türkiye Barolar Birliği Başkanı; üstlendikleri toplumsal sorumluluk gereği, hukukun üstünlüğüne sahip çıkarken insan hak ve özgürlüklerini de korumak gibi ulvi bir görevin de gereklerini yerine getirmek durumundadır. Bu çerçevede; toplumun çeşitli kesimlerine mensup yurttaşlarımızın mağduriyetlerini dile getirirken Van depremzedelerinin yaşadıkları dramdan da söz etmesi siyasi değil sorumluluk sahibi, duyarlı ve bilinçli bir yaklaşımdır.

Bu toplantılar aynı zamanda, hukukçuları da doğrudan ilgilendiren ülke gündemi çerçevesinde, yargının yapısal ve uygulamadaki sorunları ile ilgili görüşlerin de dile getirildiği toplantılardır. Sayın Başbakan’ın Yargı Yılı açış konuşmasından sonra Sayın Barolar Birliği Başkanı’na göstermiş olduğu tepki de hatırlanacak olursa burada esas olan demokrasiye tahammülsüzlüktür. Savunma adına konuşma yapan Barolar Birliği Başkanı’na yapılan davranış, savunmaya karşı bir tavırdır.

Sayın Cumhurbaşkanı’nın ve çok sayıda yargı mensubunun olduğu bir ortamda, Sayın Başbakan’ın bireysel çıkış niteliğindeki müdahalesini devlet geleneği içinde üzüntüyle karşıladığımızı da ifade ediyoruz.

Yargı temsilcilerinin yılda iki kez kendini ifade etme olanağı bulduğu bu toplantılarda, siyasi iktidarın sorunları dinleyip gereğini yapmak yerine tahammülsüzlük gösterip reddetme yolunu seçmesi çözümsüzlüğün başlangıcıdır.

Ülkemizin içinde bulunduğu koşullarda; birlik beraberliğe, müzakereye ve birbirini önce dinlemeye sonra anlamaya çalışmadıkça sorunların çözülemeyeceği de ortadadır.

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Sayın Metin Feyzioğlu’nun tüm konuşma içeriği barolar ve avukatlar başta olmak üzere hâkim, savcı, yargı çalışanı ve vatandaşları, yani tüm toplumu ilgilendiren sorunlara ilişkindir. Söylenilen her sözün altına Ankara Barosu olarak biz de imzamızı atıyoruz.

Saygılarımızla

Ankara Barosu

banner863
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Necla yanar - 3 yıl önce
Feyzioğlu'nun yüreğine sağlık.
Avatar
ibrahim bircan - 3 yıl önce
Bir ülkenin başbakanı,karşı fikirleri de dinlemeli değerlendirmelidir,,,Hekes sizin fikrinizi benimseyecek diye birşey sözkonusu olamaz...Hani o zaman nerede kaldı demokrasi?Salonda başkakan var diye,ağam sensin paşam sensin mi diyecekti sayın Feyzioğlu.....
Avatar
A kilic - 3 yıl önce
Fevzi oglunun diline yuregine saglik
AMA bir fevzi ogluyla olmaz çogalmamiz bir yürek bir NEFES olmamiz gerek yoksa bir kisiyle olmaz bunu bilmemiz gerek bu RTE FAZLA ILERI GIDIYOR ULKEYI BÖLUYOR BUNU ACIL DURDURMAK GEREKIYOR...
Avatar
UYGAR erdogan - 3 yıl önce
Acaba agam sensin paşam sensin dendiginde anlara yada baska bir ilk il bakani yaparmiydi?
Avatar
murat yavuz - 3 yıl önce
Adam gibi adam
Avatar
nejat akçelik - 3 yıl önce
helal olsun ankara barosu gerekeni̇ yapmiştir geregi̇de budur yazik bi̇z bu ülkeyi̇ yönetenleri̇n maalesef eli̇ndeyi̇z yaziklar olsun bunlar bi̇r i̇şletmeyi̇ dahi̇ çaliştiramazlar gi̇denleri̇n tümü yaziklar olsun si̇zi̇n temsi̇l edecegi̇ni̇z ülke si̇zle temsi̇l olacaksa şöyle dursun yeteri̇ni̇ gördük yaziklar olsun böyle yiöneti̇m böyle i̇dare olamaz olmayacaktirda bu görürsünüz.
Avatar
Sema kargın - 3 yıl önce
Sevgili metin oğlum ellerim havada iki gündür duadayım
Avatar
özgür gün - 3 yıl önce
baro başkanın getirdiği selamı almayı bilmeyen müslüman başbakan. obama karşısında bükülürken sanki bel fıtığı oluyor. allah buya şaşırır selama saldır halini gösterir. başbakan isterse danıştay çalışanlarına bile hukukçu olduklarını unuturup. akp li yapar.