Başbakanlık ve bakanlıklarda yeni atamalar

Başbakanlık ile bazı  bakanlıklara ilişkin atama ve görevden alma kararlarına Resmi Gazete'de yer verildi.

Başbakanlık ve bakanlıklarda yeni atamalar

Başbakanlık ile Çevre ve Şehircilik, Dışişleri, Gıda,  Tarım ve Hayvancılık, Gümrük ve Ticaret, Kültür ve Turizm, Milli eğitim, Orman ve  Su İşleri, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlıklarına ilişkin atama ve  görevden alma kararları, Resmi gazete'de yayımlandı. 

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yer verilen kararlara göre,  Başbakanlık Müşaviri Abdülkadir Çolak, başka bir göreve atanmak üzere görevinden  alındı. Açık bulunan Başbakanlık Müşavirliği kadrosuna ise Burak Demiralp atandı.

Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğü Yönetim Kurulu üyeliğine 320  sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 5'inci maddesi gereğince Özlem Yemişçi'nin  atanması uygun görüldü.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bünyesindeki Şırnak Çevre ve Şehircilik  İl Müdürlüğüne, Sinan Aydın'ın ataması yapıldı. Dışişleri Bakanlığı bünyesindeki  Doğu Avrupa Genel Müdür Yardımcılığına Yağmur Ahmet Güldere, Avrupa Konseyi ve  İnsan Hakları Genel Müdür Yardımcılığına Havva Yonca Gündüz Özçeri, Silahların  Kontrolü ve Silahsızlanma Genel Müdür Yardımcılığına da Serhan Ali Yiğit atandı.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığının açık bulunan Fırat Gümrük ve Ticaret  Müdürlüğüne Havva Eksilmez, Uludağ Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğüne HASAN  Eken, Orta Akdeniz Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğüne GAP Gümrük ve Ticaret  Bölge Müdürü Fikret Erol getirildi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesindeki Konya İl Kültür ve Turizm  Müdürlüğüne Abdülsettar Yarar'ın ataması gerçekleştirildi. Tanıtma Genel Müdür  Yardımcısı Cemal Tekkanat ve Denizli İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet Korkmaz  ise başka bir göreve atanmak üzere görevlerinden alındı.

Orman ve Su İşleri Bakanlığında açık bulunan 1'inci Bölge Müdürlüğüne  Osman Demirel, Devlet Su İşleri 7'nci Bölge Müdürlüğüne Ahmet Kanık, Devlet Su  İşleri 22'nci Bölge Müdürlüğüne Mahmut Berber atandı. Aynı bakanlık bünyesindeki  10'uncu Bölge Müdürü Oğuz Bayazit ile Meteoroloji Genel Müdürlüğü 13'üncü Bölge  Müdürü Muhammet Ali Altun, başka bir göreve atanmak üzere görevinden alındı.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığında açık bulunan Bakanlık  Müşavirliğine, Deniz ve İçsular Düzenleme Genel Müdürü Mehmet Mehdi Gönülalçak,  Deniz ve İçsular Düzenleme Genel Müdürlüğüne ise Bakanlık Müşaviri Hızırreis  Deniz'in ataması yapıldı.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı bünyesindeki Bitkisel Üretim  Genel Müdür Yardımcısı Şevket Tekin ve Bakanlık Müşaviri İbrahim İlbeği ile Milli  Eğitim Bakanlığı bünyesindeki Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çavuşoğlu  ve Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Aytekin Girgin, başka görevlere atanmak üzere  görevlerinden alındı.

Kaynak: AA
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.