Beştepe: '7 ülke, 7 denizi birleştireceğiz'

Vatan Partisi Zonguldak milletvekili adayları, Cumartesi günü sabah kahvaltısında basınla buluştu ve seçim vaatlerini kamuoyu ile paylaştı

Beştepe: '7 ülke, 7 denizi birleştireceğiz'

 Vatan Partisi Zonguldak milletvekili adayları, Cumartesi günü sabah kahvaltısında basınla buluştu ve seçim vaatlerini kamuoyu ile paylaştı. TMMOB Maden Mühendisleri Odası Zonguldak Şube Lokali’nde gerçekleştirilen kahvaltıya; Vatan Partisi Zonguldak İl Başkanı Savaş Oruç, Vatan Partisi Zonguldak Milletvekili Adayları Naci Beştepe, Aliseydi Tatar, Remziye Köse, Mehmet Uslubaş ve İlhami Özelçi katıldı.

Zonguldak’ın ve Türkiye’nin çok zor bir dönemden geçtiğini belirten ve Vatan Partisi olarak Türkiye’yi zor durumdan kurtarmak için yola çıktıklarının altını çizen Vatan Partisi Zonguldak 1’nci Sıra Milletvekili Adayı emekli Tuğgeneral Naci Beştepe, “Amacımız, Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde yaşanan tüm vatandaşları kucaklayarak etnik-dini ayrışmalara son vermek ve böylece birleşen Türkiye’yi oluşturmaktır” dedi.

Vatan Partisi’nin Türkiye’nin ve Zonguldak’ın sorunlarını yakından bildiğini ve seçim bildirgelerinde çözümlerin yer aldığını belirten Beştepe, “Vatan Partisi, İşçi Partisi merkezinde, milliyetçileri, halkçıları ve devrimcileri birleştirerek oluşmuştur. Partinin ana hedefi, Atatürk’ün tam bağımsızlık ilkesini esas alarak altı oka sahip çıkmak ve demokratik milli devrimi 1938’de kaldığı yerden tamamlamaktadır. 7 ülke, 7 denizi bileştirerek, bölgede ve ülkemizde teröre son vermek, terör örgütünün silahlarını teslim etmesini sağlamak, Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde yaşanan tüm vatandaşları kucaklayarak etnik-dini ayrışmalara son vermek ve böylece birleşen Türkiye’yi oluşturmaktır. Birleşen Türkiye, ulus devlet ve üniter devlet yapısını koruyacaktır. Milli çıkarlarımız korunacaktır. Gümrük Birliği’nden çıkılacaktır. AB adaylığına son verilecektir. NATO’dan aşamalı olarak çıkılacaktır. Ermeni soykırımı yalanı AİHM-Perinçek kararı ile yerle bir edilmiştir. Büyük Daire’nin gerekçeli kararı ile parlamentoların soykırım kararları geri çektirilecektir. Yunanistan’ın işgal ettiği 152 ada-adacık-kayalığımız boşalttırılacaktır. Akdeniz’de kaybedilen münhasır ekonomik bölgeler geri alınacaktır. Sıcak paraya ve borçlanmaya dayalı ekonomiden üretim ekonomisine geçilecektir. Dışalımın azaltılması, üretim ve dışsatımın arttırılması sağlanacaktır. Ülkemizde üretilen malların dışalımı zorlaştırılacaktır. Yatırımlara hız verilecek, stratejik kurumlar devletleştirilecek, istihdam yaratıcı alanlarda özel sektör teşvik karma ekonomi uygulanacaktır. Maden ocaklarının bakım ve onarımları yapılacak, üretim arttırılacak ve işçi sayısı iki yıl içinde iki katına çıkarılacaktır. Kömür ocakları ve madenlerin özelleştirilmesine son verilecektir. Rödevanslı sahalar TTK’nın planlaması ve denetimi altında verimli hale getirilecektir. İşçilerin, emekçilerin, işsizlerin, yaşlıların, engellilerin, şehit yakınları ve gazilerin insanca ve onurlu yaşaması için düzenlemeler yapılacaktır. En düşük ücret bin 500 TL olacaktır. Taşeron işçiliğe, geçici ve mevsimlik işçiliğe son verilecek herkese iş güvencesi sağlanacaktır. Tarım alanlarının arsa rantına çevrilmesine izin verilmeyecektir. Yabancıya toprak satışına son verilecektir.

Çiftçilik, hayvancılık teşvik edilecek, üretim verimliliği artırmak ve ürünün değerinin verilmesi için kooperatifçilik desteklenecektir. SEK, EBK yeniden canlandırılacaktır. Orman köylüsünün statüsü yeniden değerlendirilecek, özelleştirme sonucu yok olan orman ürünleri fabrikaları yeniden açılacak, orman köylülerine iş alanı açılacak, 2/B mağduriyeti giderilecektir. Fındık borsasının Türkiye’ye getirilmesi hedeflenecektir. Zonguldak’ın demir ve deniz yolları geliştirilerek ulaşım ve ticari hayat canlandırılacak ve ucuzlatılacaktır. Filyos Projesi çok kapsamlı olarak etüt edilerek en verimli ve çevreye yararlı şekle nasıl getirileceği ortaya çıkarılacaktır. Bilimsel ve laik eğitim ile eğitim birliği yeniden sağlanacaktır. Zorunlu din dersine son verilecektir. Eğitim kesintisiz 13 yıl olacaktır. Eğitim üniversite dahil parasız olacaktır. Özel okullar devletleştirilecektir. Ataması yapılmayan öğretmenlerin ataması çabuklaştırılacaktır. Gençlerin uyuşturucu ve benzeri kötü alışkanlıklar edinmemesi için spor ve kültürel etkinliklere yönlendirilmesi sağlanacaktır. Sağlık güvencesi olmayan vatandaş bırakılmayacaktır. Sağlık giderleri iki yıl içinde bedava olacaktır. Tarafsız ve adil yargı için kapsamlı reform yapılacaktır” açıklamasında bulundu.

pusulagazetesi.com.tr

banner863
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.