Bilderberg ve Umut Oran’a nasihat

Bilderberg ve Umut Oran’a nasihat

Yumurta mı tavuktan, tavuk mu yumurtadan çıktı misali, Siyonizm mi Emperyalizmi, Emperyalizm mi Siyonizm’i kontrol edip kullanmaktadır? 19.yy sonunda formasyonunu tamamlayan Siyonizm, “Yahudi” kökenli Oligarkların en etkin siyasi-askeri aracı olmuştur. Kıbrıs, Süveyş Kanalı ve Filistin odaklı sömürge talepler ile belirgin bir hal alan Siyonizm’e önderlik eden düşünce erbabı “Yahudi” kökenli olmalarına karşın, Yahudilik Siyonizm, her Siyonist de Yahudi değildir. “İnternational Jews United Against Zionizm-Siyonizm’e Karşı Birleşen Uluslararası Yahudiler” adlı oluşum Siyonizm temsilcilerini sapkın bir güruh olarak görür: Anti-Siyonist Yahudilerde, “Siyonizm Yaratıcıyı (Allah) ve vahi, ödüllendirme ve cezalandırma inancını reddeder. Filistin halkına zulüm ve Yahudi halkını fiziki ve ruhi tehlikelere maruz bırakma şer meyveleri arasındadır. Tora (Tevrat) Yahudiliğin anti-tezi olan Siyonizm, ihanet ve yolsuzluğu teşvik eder. Dünyada saf ve samimi Yahudileri kullanır, Siyonizm’e hizmet etmenin Yahudiliğe hizmet olduğu yalanını telkin eder” görüşü hâkimdir.

‘Emperyalist-Siyonist sistemi nasıl sürdürürüz’

Siyonizm baharatlı sermaye sınıfının, piyasadaki en etkili düşünce ve toplum mühendisliği kuruluşu Bilderberg yapılanmasıdır. 1954’ten beri piyasada. Bünyesinde banka sektöründen sanayicilere, etkin politikacılardan sanatçılara, gazetecilerden yazarlara, istihbarat uzmanlarından askerlere, Kral ve Kraliçelerden işbirlikçi taşeronlara kadar çok renkli simaları barındırır. Her yıl Mayıs ayının sonlarında, farklı başkentlerde “gizlilik” esasına dayalı toplanırlar. Türkiye’den çok sayıda etkin isim müdavimi olmuştur. Bu yıl Danimarka’nın başkenti Kopenhag’ta dünya üzerindeki Siyonist-Emperyalist hâkimiyet nasıl sürdürülür ve nasıl pazarlanır, bunun için “beyin fırtınası” estirecekler.
Gazeteci kimlikli en değerli misafirleri, Cengiz Çandar adlı kalemşördür. Katılımcı listesinde, NATO Genel Sekreteri Anders Fogh Rasmussen, İsveç Dışişleri Bakanı Carl Bildt, Kimyasal Silahların Yasaklanması Örgütü’nün (OPCW) Genel Direktörü Ahmet Üzümcü ve Uluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Christine Lagarde’ın varlığı dikkati çekiyor. Toplantıya Türkiye’den Cengiz Çandar’ın yanı sıra, CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran, iş adamı Mustafa Koç, sosyolog Nilüfer Göle ile Suna ve İnan Kıraç Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Ümit Taftalı katılıyor. Bu bağlantılar, ilişkiler, verilen ödüller, ortaya konulan proje ve senaryolar ile bu planların hayata geçirilmesi arasında derin bir bağ ve ilgi vardır. Davet edilip, katılmayı kabul eden herkesin ille de taşeron ve memur olmadığı aşikâr.

CHP nasıl izin verir!?

Diğer katılımcıları değil de, Umut Oran’ı ve ona gitme iznini veren parti organını eleştirmek en doğal hakkımız. “Bazı şeyleri yerinde görmek ve etkin insanların görüşlerinden yararlanmak” olarak sunulan bahaneler geçerli değildir. Zira, bu yapılanma bir üniversite kurumu değil Dünya hegemonyası için hayatı karanlığa ve kana bulayan Siyonist Oligark zihniyetin okuludur. Bu yapılanmaya “bilmeden” katkı sağlayanlar attıkları adımın sorumluluğunu taşımakla mükelleftir. Bilahare, haklı bir töhmet altında kalacakları hakikatini anlayışla kabul etmelidir. Sayın Oran’a tekrar hatırlatalım. Bilderberg, sevgili kardeşim İlker Yücel’in deyimi ile “Pirincin içindeki beyaz taştır”. Ayrıca “Kendi yutar salkımı, ele verir talkını” misali Oran’a belki soğanın cücüğünü koklatırlar. Umut Bey’in bu kadar ucuz olduğunu sanmam. İnşallah sorumlu olduğu toplumu hayal kırıklığına uğratmaz. İnşallah pirincin içindeki beyaz taş değildir.

ABD yeniden düzenleme yapıyor

Arapça yayın yapan “Cumhur” gazetesi, muteber diplomatik kaynaklara binaen paylaştıkları haberde, ABD istihbarat (CIA) üst temsilcilerin bölgeyi ziyaret ettiğini paylaştılar. Bu ziyaretin Obama’nın New York’taki West Point Askeri Akademisi’nde yaptığı konuşma sonrasına tekabül etmesi önemlidir. Zira, açıkladığı plana göre, ABD Başkanı, önce Kongre’den 5 milyar dolar değerinde Terörle Mücadele Ortalık Fonu (CTPF) adıyla bir yetkilendirme talep edecek. Yeni fonun sağladığı olanaklarla, Suriye’ye komşu ülkelerden birinde Suriyeli ılımlı muhaliflere askeri eğitim verilecek. Ve eğitim alan grupların “hem Esad rejimine hem de ülkedeki El Kaide bağlantılı gruplara karşı mücadele yürütmesine destek sağlanacak” denilmektedir. Siyonizm ve Emperyalizmin “ılımlı İslam’ı” ve “ılımlı muhalefeti” yoktur. Dini-dar cani ve haramilerin varlıklarından ve bölgemizde şahit olduğumuz katliamlarından kendileri direkt sorumludur. Siyonizm, Vahhabizm ve Chicago eyaletinde Siyonist Mafya ve Oligarkların muteber senatörü iken ABD Başkanlık koltuğuna oturtulan Siyonist Houseyn Baraq Obama’ya uygun ve uyumlu ruh hastası dini-darlar ve muhalefet vardır. Kendilerinin eseri olan, Radikal unsurlarla mücadele bahanesi ile Türkiye dahil bütün bir bölge sürekli kaos zihniyetine ve Siyonist İsrail’in çıkarına uygun yenden tanzim ediliyor. Umut Oran ve parti organları bunu bilmeyecek kadar cahil mi?

Mehmet Bori
Aydınlık


Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.