Birgül Ayman Güler istifa etti! İlk açıklama

Birgül Ayman Güler istifa etti! İlk açıklama

 CHP İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler partisinden istfia etti

Birgül Ayman Güler bu akşam saat 21:00'de Ulusal Kanal canlı yayınında olacak.

İşte Birgül Ayman Güler'den istifa sonrası ilk açıklama:

"26 Ocak 2015 günü, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına verdiğim dilekçeyle Cumhuriyet Halk Partisi üyeliğinden istifa etmiş bulunuyorum.

Bugünkü yapı, ideolojisi bakımından milletvekili olduğum CHP değildir.

Gerçek-dışı soykırım suçlamaları, yeni-chp yöneticileri tarafından Türkiye’nin kendini ifade etme olanakları bastırılarak adeta desteklenmiştir. 2015 gibi bir saldırı yılında ‘soykırımla yüzleş’ pankartını taşıyan genel merkez yöneticileri bu desteğin somut ilanı olmuştur. Anayasa Uzlaşma Komisyonu çalışmalarında AKP – BDP ortaklığının “Anayasa’dan Türk vatandaşlığını kaldırma” hedefine yönetim tarafından verilen destek, “çözüm kanunu” gibi yabancı üçüncü göze kapı açan yasal düzenlemelere ortak olunarak pekiştirilmiştir. Laiklik ilkesini sekülerlikhaline dönüştürme gayreti, eğitimi geriletip parçalayan saldırılara sözde pedagojik gerekçeli etkisiz muhalefette ve inkarla örtülen ittifaklarda kanıtını bulmuştur.

İstifa ettiğim parti CHP değil, politik bakımdan tutarsız bir yapıdır.

Yeni-chp, ulusal ekonomi anlayışını terk etmiş, ulusal üretken sektörler için değil küresel mali piyasaların faiz çıkarlarını gözeten bir yapı olmuştur. Gelir dağılımında adalet ilkesini terk edip, neo-liberalizmin yoksullukla mücadele politikalarına sıkışmıştır. Devletçilik ilkesi zamanı geçmiş sayılırken, özelleştirme adeta doğal politika olarak kabul edilmiştir. Halkçılıkiçi boş retorik olarak nitelendirilip bir yana atılmış, planlama ve sosyal devletle kalkınma yerine piyasa dinamikleriyle küresel ekonomiye bağlılık teslimiyeti getirilmiştir.

Yeni-chp, CHP’yi ve örgütünü tasfiye etmek işlevi gören bir yapıdır.

CHP Programı’na ve kurucu ilkelerine aykırı olan yeni yapı, yetkili kurullar dışlanarak ortaya çıkmıştır. Genel başkanlık, yetkili kurulların dışında alınan kararların tek kişilik yürütme makamına dönüşmüştür. Yetkililerin sorumluluğu ve hesapverme zorunluluğu yok edilmiştir. Son Kurultay, kırılma noktasıdır. Kurultay delegesinin onayını alamayan kimselerin Kurultay’a karşı hile yoluyla yönetici koltuklarına oturtulması da başka söze gerek bırakmaz. Hiçbir gerçek neden yokken ilçe – il kongreleriyle Kurultay’ın ertelenmesi, Tüzüğe aykırı yönetmelik değişiklikleri yapma cüreti sergilenmesi, değişiklik adı altında Parti’nin Altıok Programı’nı ortadan kaldırma hazırlıkları, disiplin sürecinin tasfiye amacıyla kullanılması, Parti’nin cumhuriyetçi ve halkçı olmayanların istilaharekatınıtamamlama adımlarıdır. 
Halka güven vermeyen, seçmeni ve parti üyelerini umutsuzluğa sürükleyen CHP yabancısı bu yapı, 2015 seçimlerinde ve sonrasında halkımız ve seçmenimiz için değil, mevcut iktidar için güvencedir.

Bu nedenlerle;

Büyük Türk Milleti önünde ettiğim yemine bağlılığımla, İzmir’in Bağımsız Milletvekili olarak görevimi yerine getirmeyi sürdüreceğimi,2015 seçimlerinde Cumhuriyet için büyük birliğin sağlanması, bağımsız Türkiye hedefiyle Mustafa Kemal Atatürk ve Altıok Programı çerçevesinde güçlü bir siyasal seçenek üretilmesi için üzerime düşeni yapacağımı kamuoyuna saygılarımla duyururum. 26 Ocak 2015

Prof. Dr. Birgül AYMAN GÜLER
İzmir Milletvekili"

ulusalkanal.com.tr
banner863
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
hüsnü başkan - 2 yıl önce
sizin gibi bir cumhuriyet kadınına da bu yakışır. ychp yi, chp yapmak için batırmak gerekiyor. ychp denen ucubenin aldığı her nefes, türkiyenin ömründen yiyor.
Avatar
özdemir - 2 yıl önce
cumhuriyet asla sahipsiz kalmayacaktır,siz ve sizin gibi cumhuriyet kadınları oldugu sürece.
Avatar
mustafa cenap aytepe - 2 yıl önce
kahraman türk kadını bu davranışın doğrudur chp artık atatürkçü bir parti değildir...türkiyenin kurtuluşu işçi partide sizide saflarımızda savaşa davet ediyoruz.
Avatar
yakupcemil - 2 yıl önce
haydi bakalim birgül hanim; sizi işçi partisine ilk katilan vekil olarak da selamlayalim...
Avatar
selma - 2 yıl önce
bende chp den işçi partisine katıldım bence herkes işçi partisine katılmalı...
Avatar
delicoban - 2 yıl önce
Sayin vekilin sizler gibi değerli insanları işçi partisine gwlmenizi istiyoruz ataturkumuzu savunan bir o partimiz kaldi sizlerinde yanimizda görmekten kivanc duyariz bende chp liydim ama vaktim 7 ay oldu işçi partisine katildim mutluyum vatan kurtuluşu bu yolda inşallah başka Türkiye yok gelin artik mevki makam kat hepsi geçici cocuklarimiza tiz toplum ve Türkiye lazim haydin işçi partisi camiasına na yollarimiz acil olsun
Avatar
halis - 2 yıl önce
y-chp'ye getirdiği eleştiriler işçi partisinin ychp eleştirilerine bire bir uyuyor. fikirlerde kesilikle uyum var, umarım işçi partisine katılır.
Avatar
Erman Pamir - 2 yıl önce
sizin gibi düşünen y-chpdeki vekillerin işçi partisini meclise taşımalarını oradan da iktidara yürümelerini temenni ederim.