Bu daha başlangıç

Bu daha başlangıç

Başbakan, twitter’ı da yasaklandı. Okudunuz mu, ya da izlediniz mi 20 Mart akşam saatlerinde Twitter’ın ‘’gerçek’’ kapanma nedeni neymiş? TİB’de söylenen ve Arınç’ın yinelediği şu:
‘’Bazı sakıncalı nedenlerden dolayı, URL adresleri tamamen kapatılamadığı için Twitter’a yasak değil ama engelleme koyduk.’’

Dikkat buyrun! Yasaklama değil, engelleme..
BTK web sitesinde 21.03.2014 günü yapılan basın açıklamasında gerekçe olarak,’’Twitter ile ilgili mahkemelerden ulaşan kararlar nedeniyle Twitter’ın engellendiği söylenmiştir.’’

Bu gerçek değil, yalandır. Evvela, alınan kararların içeriğine ve Samsun’daki kararın hüküm kısmına bakıldığında, kararların hiçbirisinde twitter’ın engellenmesi ya da kapatılmasından söz edilmemektedir. Twitter’ın bu şekilde engellenmesi 5651 sayılı yasaya aykırıdır! Diğer yandan daha acıklı olanı, basına yansıdığı kadarıyla Başsavcılık bu şekilde bir karar olmadığını açıklamıştır. Bu durumda açık bir şekilde TİB suç işlemektedir.

Yasağın aksine Twitter kullanımı daha da arttı
Yasağın başlamasından itibaren atılan mesaj sayısı 6 milyon’un üzerinde. Her gün bir gün önceyegöre artış oranı % 30’un üzerinde...

Saatlere göre mesaj atan kullanıcı sayısındaki artış %17. Son 12 saat içerisinde mesaj atan kullanıcı sayısı yaklaşık 1 milyon kişi...

Bu mesaj atanların içinde kim mi var? Mesela Cumhurumuzun Başkanı Muhterem Abdullah Gül. Yapılan yasaklamaları vahim buluyor, yanlış buluyor ama Twitter üzerinden belirterek yanlış buluyor. İ. Melih Gökçek mesela yasağı delenlerden. Daha kendileri uygulamıyorlar.

Sonuç olarak herkes bu yasağı deldi. Tanıdığım bir çok insan; hayatında hiç twitter hesabı almamış, kullanmamış bir çok insan, bu yasaktan sonra twitter kullanmaya başladı.

Gelelim ‘gerçek nedene’..
Demin anlattıklarım TİB’in, Arınç’ın, BTK’nın dolayısı ile Tayyip’in gerçekleri..
Tayyip’in pireleri için yorgan yakılma gerçekleri.

Ben size ‘gerçek’ 3 neden sayayım mesela; Başka bir deyişle Tayyip’in 3 piresi:
1- ‘haramzadeler333 ve başçalan’ duyurularının engellenmesi gerekiyordu.. Tapeler, fezlekeler vs. Malum meclis tv’den okutmuyorlar.

2- Bu kendilerince montaj olan, dublaj olan kayıtlar var ya, onların linkleri, halkın tepkisi yorumları.. Bir şekilde engellenmeliydi. Şimdi de silikon yolsuzluğu diye birşeyden bahsediyorlar. Ne mi? Hani eskiden görevimiz tehlike diye bir dizi vardı. Orda ajanlardan biri, istediği kişinin yüzünün bir kopyasını alıp, silikon bir maske ile kendi yüzüne takarak onun yerine işler çeviriyordu. Mevzu nereye gidecek anladınız mı? Bakanların ya da kendilerinden birilerinin ayıp kasetleri, görüntüleri çıkarsa bahane şimdiden hazır. Silikon o canım. Gerçek değil. Peki bu estetik olmayan erotik görüntülerin linkleri nerden yayınlanacak? Tabi ki Twitter’dan. Seksi, erotizmi, pornoyu bırakın bir kenara. Mesela benim yaptığım makyajları herkes bilir. Bu silikon fikri de hiç fena değilmiş. Mesela ben Tayyip’in silikon maskesini yapıp taksam şeyime; yüzüme, gidip adamın meclisten emekli maaşını çeksem kimse farketmez mesela. Sesim farklıymış, boyum kısaymış, göbeğim varmış, farketmez. Silikonu taktın mı hayatta anlaşılmaz. Direk silikonlu montaj bu.
3- Fuat Avni ismini duydunuz mu? Bir mahlas. Yani takma isimle insanları bilgilendiren, yapılan her türlü yolsuzluğu, ahlaksızlığı direk içeriden aktaran kimse. Tayyip seferber oldu fakat bu adamın kimliğini ortaya çıkaramadı. Alınan kararları, yapılacak sahtekarlıkları, gizli saklı çevrilen her işi ayyuka çıkardığı için panik oldu. Niçin mi panik oldu?
Fuat Avni’nin yazdıkları şöyle; Bakın dinleyin:
Teşkilat içerisinde çok güvendikleri 40 kişilik bir ekip oluşturuldu. İsimlerini tek tek açıklayacağını söylüyor. Nerden mi? Tabi ki twitter’dan.

Hem oy tutanaklarının, hem imzaların, hem de sandıktaki oy pusulalarının sahteleri hazırlanmış durumda. Önemli bir merkezde depolanmış, bekletiliyormuş.

İlçelerden merkeze sonuçlar gönderilirken hile yapılacak, en yakın partinin oyu mesela 450 iken, 45 diye yazılacak, farkedilirse hata olmuş denilecek.

Sandık başkanına, ilçe seçim kuruluna, evrakları verip, listeleri gireceği ana kadar eşlik edilmeli. Hile bu safhada yapılacak. Geçen seçimde Çekmeköy’de seçim, sahte oy torbaları ile kazanıldı. İlçe Başkanı, İstanbul’daki bir toplantımızda övüne övüne anlatmıştı.

Özel bir çalışma ile sandık başkanlarının siyasi düşünceleri öğrenilmeye çalışılıyor. Her birine ulaşılıp tekliflerde bulunulacak.

Sahte oy kullanacak kişiler için, hayali adresler çıkarıldı. Hayali caddeler, sokaklar, mahalleler, gecekondular adres verildi. İncelenirse görülecektir.

Seçimde görevlilere ve diğer partili yetkililere problemçıkarılacak. Kavga ve kargaşa çıkarılarak iş yapmaları engellenecek.

İtirazların boşa çıkması için, ilçe seçim kurulundaki hakim ve savcılar, özel olarak söyleneni yapacak kişilerden seçildi.
Oy pusulaları fazla basıldı. Bunlar seçim sandıklarının içleriyle değiştirilecek. Yine de başarılı olunmazsa, sonuçlarla bilgisayar üzerinde oynanacak.

İstanbul’un, Ataşehir, Beykoz ve Üsküdar ilçelerinde sistemli bir şekilde mükerrer oy kullanılacak. Ataşehir’de sistem şimdiden hazır.

Evet, bunlar FuatAvni’nin twitter’da yazdıkları.

Halkın kullandığı Twitter yorganını yakmasındaki Tayyip’in 3. piresi de bu.
FuatAvni her kim ise, bunlar onun kendi iddiaları. Gerçeklik ve inandırıcılığı kısmındaki sağ duyuyu size bırakıyorum. Bunun gibi daha yüzlerce, her konuda uyarıları ve açıklamaları var. Kaynağı, kimliği bulunamıyor. Twitter yasaklanarak, bu açıklamaların da önünün alındığı sanılıyor.

Bu konuda FuatAvni’nin yazdığı 2 maddenin altına ben de imza atıyorum: Duyarlı sandık görevlileri, mutlaka bütün sandık sonuçlarının fotoğraflarını çekmeli ve açıklananlarla karşılaştırılmalı.

Milletin herşeyini çalanlar, şimdi iradesini çalma peşindeler. Demokrasi isteyenler, bu oyunu bozmalı.

YARIN DEVAM EDECEK

Levent Kırca / Aydınlık

banner863
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.