'Bütçe görüşmeleri görüntüleri Mafyokrasinin tablosudur!'

İşçi Partisi Genel Başkanvekili Hasan Basri Özbey, bugün Ankara’da bir basın açıklaması yaparak TBMM’de başlayan bütçe görüşmelerini değerlendirdi.

'Bütçe görüşmeleri görüntüleri Mafyokrasinin tablosudur!'

Dün başlayan Bütçe görüşmelerinde yaşanan tartışmalar ve seviyesizlik, TBMM’nin Atatürk Cumhuriyetinin Meclisi olmaktan uzaklaştığını ortaya koymuştur.
Tayyip Erdoğan-Abdullah Gül yönetimi, 90 yıllık intikam ve karşı devrim programıyla yıktıkları Cumhuriyet'in yerine Mafya-Gladyo-Tarikat rejimini kurmuştur.

DEMOKRASİ DEĞİL MAFYOKRASİ
Her rejim kendi meclisini oluşturur. Milli Egemenliğin kalesi olması gereken TBMM’de yaşananlar demokrasinin değil, mafyokrasinin tablosudur.
Başına türban geçirilen TBMM’deki tartışmalar, tıpkı kuşatılan İstanbul’daki Bizans meclisinde “meleklerin cinsiyeti” tartışmasını anımsatmaktadır.
Bir yanda milli devletle milli ekonominin yıkımı, yurttaşın yaşamını çekilmez kılan ekonomik kriz, bölünen vatan, yokedilen laiklik, yıkılan Cumhuriyet’in ölüm dirim savaşı, diğer yanda Tayyip Erdoğan’dan Zeyit Aslan’a sözde “milletvekilleri” ve aynı ipte oynamaya hevesli muhalefet!

SICAK PARA DİKTASI’NIN BÜTÇESİ
Bu Meclisin, halkın ve Türkiye’nin ihtiyaçlarını gözeten bir bütçe yapma ihtimali yoktur.
Bütçeleri, Sıcak Para Diktası’nın, Dört Sülüğün, yani devleti haraca bağlayan büyük tefeciler, dolar ve borsa vurguncuları, hortumcular ile tarikat-cemaat rantçılarının bütçesidir.
Bütçelerinde halkın, işçinin, köylünün, esnafın, emeklinin, öğrencinin, üreticinin, sanayicinin değil halkın iliğini sömüren üç sülüğün yağma düzeninin ihtiyaçları karşılanmaktadır.
Mafyokrasinin mabedine dönüşen bu Meclisin Türkiye’nin geleceğinde olumlu rol oynama şansı kalmamıştır. Ömrünü tamamlamıştır.

MİLLİ MECLİS MİLLİ HÜKÜMET
Türkiye bu tabloya mahkum ve mecbur değildir.
Tek çare Atatürk’ün Milli Meclisi’ni yeniden kurmaktır.
Atatürk’te birleşen Türk Milleti, Aslanlı Yol’dan iktidara yürümektedir!
İşçi Partisi, Aslanlı Yol’un en önündedir. Türk Milletinin bütün güçlerini birleştirip, önümüzdeki 18 aylık süreçte yapılacak üç seçimde, AKP saltanatını yıkacak ve Milli Meclis – Milli Hükümet kuracak olan halk hareketine önderlik edecektir.

ÇAĞDAŞ, ÇALIŞAN, ÜRETEN, MUTLU TÜRKİYE
Milli Hükümet, Dört Sülük düzenine son verecek, Türkiye’yi yeniden Kemalist Devrim rotasına sokacaktır.
Milli Hükümet, milli direnme ekonomisini inşa ederek, halkın çıkarını esas alan milli bütçeyi yapacak, üreten, çalışan, müreffeh, mutlu, çağdaş Türkiyemizi yeniden kuracaktır.

banner863
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
baki dincerden - 3 yıl önce
Degerlendirmeyi cok begendim