CHP Suriye düşmanlığı batağında

Bugün Suriye yönetimini işkenceci ilan etmek, yalnız komşuya ihanet değil, Türkiye halkına ihanettir.

CHP Suriye düşmanlığı batağında

 Önce Genel Başkan Yardımcısı Erdoğan Toprak açıkladı CHP'nin tavrını, arkasından Kılıçdaroğlu.

CHP yönetimi Suriye düşmanlığında AKP ile yarış halindedir.

Suriye Türkiye'nin de ön cephesi

Suriye bugün Türkiye'nin ve bütün Mazlumlar Dünyasının ileri mevzisidir. Dahası insanlığın ön cephesidir. Beşar Esad önderliğindeki Suriye devleti ve halkı kahramanca savaşarak, ABD emperyalizmi ve Ortadoğu gericiliğini bozguna uğrattı. Suriye'nin direnci, bütün bölge ülkelerinin ufkunu açmıştır. Dünya ölçeğinde bakarsak, Beşar Esad yeni bir dönemin kapısını açan büyük kahramandır.

Yalnız komşuya değil Türkiye'ye de ihanet

AKP iktidarı, Suriye'de gerici terör örgütlerini silahlandırdı, eğitti. CHP yönetimi de bu ihanet cephesinde AKP'nin baş destekçisi konumundadır. Bugün Suriye yönetimini işkenceci ilan etmek, yalnız komşuya ihanet değil, Türkiye halkına ihanettir.

Gerici teröre destek

Kılıçdaroğlu, Dersim'de Atatürk Cumhuriyeti yönetimini katliamcı ilan etmiş ve AKP'nin de önüne geçerek, gericilikten özür dilemiştir. Bugün Suriye cephesinde aynı tavrı alıyor. Her durumda emperyalizme karşı savaşanlar CHP yönetiminin hedefindedir. Kılıçdaroğlu, her koşulda gerici teröre kalkan oluyor.

CHP yönetimi, aynı zamanda bizim bağımsızlığımız, bizim toprak bütünlüğümüz, bizim özgürlüğümüz ve refahımız için canını kanını vererek savaşan komşumuzu sırtından hançerlemiştir. Suriye'deki gerici teröre bundan daha büyük destek nasıl verilebilirdi ki!..

Her yerde Cemaat ortaklığı

CHP, yurtiçinde Fethullah Gülen örgütüyle birlikte, bölgede ise Suriye'deki Müslüman Kardeşler'in, dinci terör örgütlerinin cephesinde. Mısır'da da İhvanı Müslimin'in yanındaydı.

CHP yönetimi dinci gericilikle kurduğu ittifakta tutarlı gidiyor. Bu politikayı, Türkiye halkını ve CHP'nin bağımsızlıkçı, aydınlanmacı kitlesini karşıya almak pahasına yürütüyor. Demek ki CHP yönetiminin bir mecburiyeti, bir mahkûmiyeti var.

CHP'nin yol haritası

ABD Büyükelçisinin ayağına gitmeyi, yol haritası olmak benimseyen Kılıçdaroğlu kendisini bitirmiştir.

Girdiği yol, AKP'nin yoludur. Sonu bataktır. CHP yönetimi elinde Amerikan bayrağı, kolunda Fethullah Gülen ve Abdullah Gül ile batağa koşuyor.

Kimler Türkiye'yi yönetemeyecek

Yarın Beşar Esad'ın yüzüne bakamayacak hale düşenler, Türkiye'yi yönetemez.

Türkiye'yi yakın gelecekte Suriye, Irak ve İran, Rusya ve Çin'in dostları yönetecektir.

Türkiye Atlantik emperyalistleri tarafından bölünürken, bölge ve Asya ülkeleriyle dayanışma kaçınılmaz çıkış yoludur.

Türkiye'de sıcak para diktası çökerken, Milli Direnme ekonomisini kurmak için, komşu ülkelerle ve Asya'nın yükselen ekonomileriyle ilişkilerimizi geliştirmek durumundayız.

CHP yönetimi, Türkiye'nin çıkış yolları ile arasındaki bütün köprüleri atmaktadır.

CHP'ye tek bir yol kalıyor: Batağa saplanmak!


Doğu Perinçek
Aydınlık/Rotabanner863
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
m. cenap aytepe - 3 yıl önce
atatürkün kurduğu partiyi yönetmek kolay değildir konuşmadan evvel cok düşünmek az öz konuşmak lazım