CHP ve MHP’yi hedef alan tek sözcüğümüz yok

CHP ve MHP’yi hedef alan tek sözcüğümüz yok

 CHP ve MHP’yi hedef alan tek sözcüğümüz yok
Atın ağzını açıp dişlerini sayalım. Gerçeği saptamanın biricik yöntemi budur.

ATIN AĞZINDA
KAÇ DİŞ VAR

Ortaçağın ünlü tartışmasıdır. Avrupa’da yüzyıl tartıştıkları söyleniyor. Ortaya bir soru atılmış: Atın ağzında kaç diş var?
Kutsal kitaplara bakmışlar, kutsal kitapların tefsirlerine. Çeşitli yorumlar yapılmış. Cevap bulunmuyor.
En sonunda bir deli ortaya çıkıyor ve “atın ağzını açıp dişlerini sayalım” diyor. Böylece yüzyıllık problem çözülüyor.

GERÇEĞİ OLGULARDA ARAMAK
Gerçeği hurafede değil olgularda aramak, hakikat aşkı olanların en temel ilkesidir.
Sık sık karşılaşıyoruz. Vatan Partisi yöneticilerinin CHP ve MHP’yi hedef aldığı yakınmaları var. Vatan Partisi derken, sözcük oyunu yapmıyoruz, bütün geçmişi de içindedir elbette.
Atın ağzını açıp bakalım. Vatan Partisi yöneticileri nerede CHP ve MHP’yi hedef almış? İsterseniz Genel Başkanı’nın konuşmalarından başlayalım. Son Olağanüstü Kurultay konuşmasını herkes izlemiş. O konuşmada CHP ve MHP’yi hedef alan tek bir sözcük var mı? O partilerin adları bile geçmiyor.
Vatan Partisi Genel Başkanı, Silivri’den çıkalı bir yıl oldu. İşçi Partisi Genel Başkanı olarak mitinglerde ve kapalı salon toplantılarında yaptığı konuşmalara bakalım. 10 Mart 2014 tarihinden bu yana Türkiyemizin dört bir yanında halka seslendi.
Silivri kapısından başlayalım ve devam edelim:
İstanbul Kadıköy, Hatay, Samandağ, İzmir, Foça, Dikili, Yatağan, Ayvalık, Soma, Kınık, Bodrum, Mumcular beldesi, Milas Çökertme köyü, Marmaris, Trabzon, Balıkesir, Edremit, Havran, Ayvalık, Keşan, Edirne, Lüleburgaz, Kırklareli, Çorlu, Diyarbakır Bismil Türkmenhacı köyü, Mardin Alakuş köyü, Urfa, Antalya, Gebiz, Alanya, Niğde, Nevşehir, Kayseri, Adana, Mersin, Silifke, Konya, Aydın, İzmir, Sakarya, Zonguldak, Ankara Çankaya, Altındağ, Yenimahalle, Malatya, İstanbul Pendik, Caddebostan, Strazburg...
Televizyon ekranlarındaki söyleşi ve basın toplantılarını da ekleyiniz.
Vatan Partisi Genel Başkanı bu konuşmalarında CHP ve MHP’yi nerede hedef almış?

HEDEFİMİZ
MİLLİ HÜKÜMET

Vatan Partisi, yurttaşlara AKP iktidarının girdiği çıkmazı ve Millî Hükümetin yapacağı işleri anlatıyor. Konuşmalarımızda CHP ve MHP’nin isimleri bile geçmiyor.
Bizim gündemimizde Cumhuriyetimizi Cumhuriyet yıkıcısı AKP iktidarından kurtarmak var. Hedefimiz, Tayyip Erdoğanların saltanatına son vermek ve Millî Hükümeti kurmaktır. Bizim gündemimizde CHP ve MHP yok. Ancak yurttaşlar, o partilerin görüş ve davranışlarına ilişkin sorular yöneltince, o soru çerçevesinde yanıt veriyoruz. O yanıtlarımızda da çözüm önermeye, yapıcı olmaya özen gösteriyoruz. Ricciardone’nin dayattığı program ve siyasetlerde değil, Atatürk’ün Altı Okunda birleşelim diyoruz.
Aydınlık ve Ulusal Kanal, CHP ve MHP haberleri veriyor. Kılıçdaroğlu’nun ve diğer CHP yöneticilerinin konuşmalarını, açıklamalarını, demeçlerini yayımlıyor. Fena mı, CHP’nin propagandası yapılmış oluyor. Bir parti, kendi görüşlerinin yayılmasından rahatsız olabilir mi?

CHP’Yİ CHP’LİLER
ELEŞTİRİYOR

Hurafeleri bırakalım, gerçeklere bakalım: Vatan Partisi’nin gündeminde CHP yok. Dahası Vatan Partisi, 1930’ların devrimci mirasını tek başına geleceğe taşıyor. Altı Ok’u 2006 yılında programımıza koymuşuz. CHP’lilerin sevinmesi gerekmez mi? Hayır, rahatsızlığın nedeni burada. 1930’ların Devrimci CHP’si AKP’den çok CHP yönetiminin hedefinde. CHP yöneticileri, CHP’nin geçmişini yerden yere vuruyor. Kullandıkları ifadeler çok ağır, bütün milleti incitiyor.
Vatan Partisi’nin gündeminde bugünkü CHP yok, ama CHP’lilerin gündeminde CHP var. CHP’yi CHP’liler eleştiriyor.

ARSLANLI YOL’DAYIZ
Buradan bir kez daha açıklıyoruz.
Vatan Partisi, önüne Millî Hükümeti kurma görevini koymuştur. Bu amaca kilitlenmiş bulunuyoruz.
Biz, halkımıza AKP’nin borçlanma ekonomisinin artık sürdürülemez hale geldiğini kanıtlarıyla açıklıyor ve Üretim Ekonomisini anlatıyoruz. Yine Tayyip Erdoğan yönetiminin Türkiye’yi bölme girişiminin kayaya dayandığını gösteriyor ve Türkiye’yi birleştirme programımızı halkımızın değerlendirmesine sunuyoruz. Milletimizden yetki istiyoruz. CHP ve MHP, ilgi alanımız dışındadır.
Üsluba gelince, Vatan Partisi yöneticileri, gerçekleri yurttaşlarımıza yalın olarak sunmayı yeğliyor. Sövgü, hakaret, aşağılama, kibir içerikli ifadeler bizim sözlüğümüzde bulunmuyor.
İtişme, kakışma ve atışmalara taraf değiliz. Bize yöneltilen kem sözlere aynı düzlemde yanıt vermiyoruz, vermeyeceğiz.
CHP ve MHP’nin iki yüzyıllık Türk Devriminin Cumhuriyetçilik, Milliyetçilik, Halkçılık, Devletçilik, Laiklik ve Devrimcilik diye özetlenen program ilkelerine sahip çıkmaları bizi sevindirir. Yalnız onların mı, bütün partilerin ve yurttaşlarımızın!
Atatürk’te birleşiyoruz!
Vatanda birleşiyoruz!
Üretim Ekonomisinde birleşiyoruz!
Arslanlı Yol’da Millî Hükümete yürüyoruz!

Doğu Perinçek
Aydınlık


banner863
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
murat yüksel - 2 yıl önce
sayın genel başkanım sizi eski bir teşkilat başkanı olarak kutluyorum. ben eski mhp teşkilat başkanıyım. sakınha mhpile veya chpile birlik olma. çünkü oyumuzu şahsınızdaki vatana yönlerdirdim. ilk defa mhpden vanpartisine bir topluluk olarak katıldık. chpden mhpden bize fayda yok. tebrikleimle kutlarım.
Avatar
Umit Sayman - 2 yıl önce
vatan partisi ile anadolu partisi arasında gidip geliyorum. savunulan tezler büyük ölçüde aynı. birliktelik mutlaka 3cü bir muhalefeti meclise taşır. diyalog, diyalog, diyalog..... ihmal etmeyin. ittifak kurun. açık açık seçim ittifakı diyin. ysk bi halt edemez cb nın tarafsızlığını bile savunamadı.