CIA Raporu: 'Paraları helikopterle caddelere atın'

CIA Raporu: 'Paraları helikopterle caddelere atın'

Bülent Esinoğlu'nun yazılarını izliyor musunuz, Vatan ve Emek sitesinde dikkat çekici bilgiler veriyor ve tahliller yapıyor. Yine arkadaşımızdan öğreniyoruz, CIA da "felaket tellallığı"na başlamış, alarm çanları çalıyor. Yazılan raporda, borsaların aşırı şiştiği saptanıyor, balonun patlaması yakın gündemde görülüyor.

100 TRİLYON DOLAR BUHAR OLACAKMIŞ


CIA, 100 trilyon doların buhar olacağını belirtiyor. Evet tam 100 trilyon dolar! Türkiye'nin 2013 yılındaki Gayri Safi Millî Hasılası 820 milyar dolar. Demek ki, Türkiye'nin bir yıllık üretiminin 121 katı kadar değere elkonmuş olacak.

DOLAR SALTANATININ SONU


CIA, bu krizin, 1929'dan iki kat şiddetli olduğunu vurguluyor. ABD basınında şöyle ifadelere rastlanıyor:

"CIA uyarıyor, yöneticiler neden görmüyor?"

"Dolar dünya parası olmaktan çıkıyor."

ABD'nin dolar basma ve basılan kağıtlarla kendi zenginlerine kaynak aktarma siyaseti iflas etmiş bulunuyor. Rusya elindeki doların yüzde 20'sini sattı. Yedeklerini altına çevirmeye başladı. Çin ve Rusya'nın kendi aralarındaki alışverişte doları kaldırmış olmaları, büyük ekonomik ve askeri işbirliklerine girmeleri ABD'nin büyük sıkıntısı. Dahası bu eğilim hızla yayılıyor. Bir de Çin'in elindeki 4 trilyon dolarlık Amerikan kağıtlarını piyasaya çıkardığını düşünün, ABD'nin vay haline!

UKRAYNA SORUNU

Esinoğlu, Ukrayna meselesinin aslında dolar odaklı olduğuna hep dikkat çekti. Amerikan büyük sermayesi, kendi sorununu Ukrayna sorunu haline getirdi. ABD zenginleri, "Putin'i şimdi cezalandırmazsak, bir daha dokunamayız" görüşünde.

Dolar saltanatının sonuçları dünya ölçeğinde: Ezilen Dünya borca battı.

Avrupa'da kriz daha da derin. Grevler ve eylemler yükseliyor. Rusya'ya ambargo uygulayacak olurlarsa, kriz daha da derinleşecek. Koşullar, Avrupa'yı ABD'den uzaklaşmaya zorluyor.

ABD'DE DON EYLEMLERİ


Ancak "Dolar Saltanatı"nın çöküşünün asıl sarsıcı sonuçları ABD ekonomisinde ve toplumunda.

ABD'de don eylemleri başladı. Yoksullar, bankaların önüne donlarını bırakıyorlarmış. "Siz almadan biz getirdik" anlamına gelen protestolar! Bu eylemlerin Karaderililerin ve İspanyol kökenlilerin eşitlik hareketleriyle büyümesi bekleniyor.

CIA'NIN ÇÖZÜMÜ

Bütün bu koşullarda CIA'nın çözüm önerisi şöyle: "Paraları helikopterle bankalara (zenginlere) atacağınıza, caddelere (halka) atın."

Doğu Perinçek /Aydınlık


Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.