Cumhurbaşkanı Başdanışmanı: İncirlik Hava Üssü ABD’ye kapatılabilir

Şeref Malkoç: Bi­ze dost ol­ma­sı ge­re­ken­ler düş­man­lık ya­pı­yor­sa onun ted­bi­ri alı­nır

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı: İncirlik Hava Üssü ABD’ye kapatılabilir

Cum­hur­baş­ka­nı Re­cep Tay­yip Er­do­ğa­n'­ın Baş­da­nış­ma­nı Şe­ref Mal­koç, PYD-YPG'yi terör örgütü olarak görmeyen ABD uçaklarına İncirlik Hava Üssü'nün kapatılabileceğini söyledi.

Bugün'den Aslıhan Karataş'ın haberine göre, Malkoç, "İs­lam coğ­raf­ya­sı­nı ve Os­man­lı­'yı par­ça­la­ma­yı he­def­le­yen Bi­rin­ci Dün­ya Sa­va­şı­'nın aslın­da hâ­lâ de­vam ediyor. Sı­ra­da­ki aşa­ma­nın ise Kürt­le­r'i bö­lüp par­ça­la­mak" dedi. Malkoç, “On­dan son­ra bel­ki Tür­ki­ye­'yi de bö­lüp par­çalamak is­te­ye­cek­ler­dir. Bu­nun içe­ri­sin­de Rus­ya var, İran var, ma­ale­sef dost ve müt­te­fik bil­di­ği­miz ül­ke­ler de va­r" diye konuştu. Mal­koç, PYD-YPG'­yi te­rör ör­gü­tü ola­rak gör­me­di­ği­ni açık­la­yan AB­D'­ye kar­şı alı­na­bi­le­cek ön­lem­ler kap­sa­mın­da İn­cir­lik Üs­sü­'nün Ame­ri­kan uçak­la­rı­na ka­pa­tıl­ma­sı­nın söz ko­nu­su ola­bi­le­ce­ği­ni söy­le­di. Baş­da­nış­man söz­le­ri­ni şöy­le sür­dür­dü: “Bi­ze dost ol­ma­sı ge­re­ken­ler düş­man­lık ya­pı­yor­sa onun ted­bi­ri alı­nır. Sa­de­ce Ame­ri­ka de­ğil, Tür­ki­ye aley­hi­ne fa­ali­yet gös­te­ren kim­se ge­re­ken ted­bir alı­nır. Bu­nu İn­cir­lik ile sı­nır­lı tut­ma­mak ge­re­kir. Tür­ki­ye­'nin im­kân­la­rı çok ge­niş. ABD Su­ri­ye­'de Tür­ki­ye aley­hi­ne Rus­ya ile bir­lik­te ha­re­ket edi­yor. Bu­nun iza­hı var mı? Yüz­le­ri ka­ra­ra­cak, kı­za­ra­cak­tır. Tür­ki­ye hak­lı­dır ve bu hak­lı­lı­ğı­nı dün­ya­da­ki her plat­form­da an­la­ta­cak­tı­r" ifadesini kullandı. 

ulusalkanal.com.tr

banner863
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
inci kuzu - 1 yıl önce
lütfen su ande konusan sahsin Putin düsmanligina müsaade etmeyiniz,
sayin Cevizoglu bunun adi her görüse müsaade edip demokrat olmak degildir.
bu tür fikirler türk insaninin beynindeki kemiklesmis Rus düsmanligini körüklemektir..
bununda ulusal Kanalde sizin yapmaya hic hakkiniz yoktur.
Inci Kuzu
Avatar
Yücel Özkan - 1 yıl önce
Hala milleti uyutmaya çalışıyorlar,İncirlik Üssünü kapatabilecek tek siyasi isim varsa o da Doğu Perinçek tir.
Avatar
Ali - 1 yıl önce
Sen şimdi cumhurbaşkanı danışmanısın öylemi? Hala anlayamadıysan Türkiyeyi bölme amaçlarını ben sana nediyeyim ! Allah diyorum!
Avatar
Klmkimo - 1 yıl önce
Çok geç kalınmış birşey ve hiç açılmamalı derhal çıkartılmalı
Avatar
abrek - 1 yıl önce
gösteri adamlarıdır bunlar.. bildiğin showman..