21 Eylül 2014 Pazar

Deniz Baykal, kurultay konusunda tavrını açıkladı

CHP’de, tüzük kurultayı tartışmasına Deniz Baykal da katıldı. Baykal’ın yakın çevresine “örgüte gündem dayatılırsa ben o kurultaya gitmeyi düşünmüyorum” dediği öğrenildi. CHP Genel Merkezi iki kurultay yapmak da ısrarlı... 26 Şubat kurultayının ilanları gazetelerde yayınlanırken, 1 Mart kurultayının ilanı da yarın gazetelerde yayınlanacak.

01 Şubat 2012 Çarşamba 02:12
Deniz Baykal, kurultay konusunda tavrını açıkladı
Tüzüğün daha demokratik hale getirilmesi için yıllardır tüzük kurultayını tartışan CHP, şimdi üç gün arayla iki tüzük kurultayı yapacak.

Mevcut yönetimle, öncülüğünü eski genel sekreter Önder Sav’ın yaptığı imzacı delegelerin tüzük kurultayı tartışmasında, Deniz Baykal da tavrını muhalefetten yana koydu.

Baykal da delegelerin talep ettiği kurultayın yapılması görüşünde. Deniz Baykal'ın yakın çevresine, “Şapkadan tavşan çıkarın gibi kurultay yapıyoruz. Örgüte gündem dayatılırsa ben o kurultaya gitmeyi düşünmüyorum” dediği öğrenildi.

Baykal’ın bu düşüncelerini paylaşmak üzere Kemal Kılıçdaroğlu’ndan randevu talep edeceği, bu konudaki açıklamayıysa, o görüşme sonrasında yapacağı belirtiliyor.

Öte yandan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Meclis'teki grup toplantısı sonrası, gazetecilerin olağanüstü tüzük kurultayına ilişkin sorularını yanıtladı.

İkinci kurultayın ne zaman yapılacağına ilişkin soru üzerine Kılıçdaroğlu, Çarşamba günü ilan edileceğini söyledi. İki kurultayı birleştirme olanaklarının bulunmadığını belirten Kılıçdaroğlu, ''Tüzüğe göre dokunamıyoruz, ayrı ayrı yapacağız'' dedi.

Genel merkezin, “üç gün arayla iki kurultay” taktiğini devreye sokması üzerine, ilk çağrıyı yapan imzacı delegeler yeni strateji arayışında… Genel merkezin hamlesini hem hukuki hem de etik bulmayan muhalifler kapalı kapılar ardında durum değerlendirmesi yapıyor.

İki gün süreyle toplantılar yapacak olan muhalifler, ikinci kurultay ilanını ve delegelerin tavrını gördükten sonra atacakları adımı belirleyecekler.

ulusalkanal.com.tr


    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
YAZARLAR Tümü
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
ARŞİV

banner77

banner220

banner221