Doğu Perinçek: ABD, Türkiye'de kaybediyor

Doğu Perinçek: ABD, Türkiye'de kaybediyor

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, bugün partisinin Balıkesir İl Kurultayına katıldı.

Yüzlerce Vatan Partisi üyesinin katılım sağladığı kurultayın açılış konuşmasını gerçekleştiren Perinçek, gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.

Konuşmasında Türkiye’nin içinde bulunduğu vatan savaşına değinen Perinçek, ABD Dışişleri Bakanlığının görüşlerini yayınlayan ForeignPolicy dergisinin, Başbakan Davutoğlu’nun istifası üzerine “Amerika Ankara’daki adamını kaybetti” yazısı ile ilgili de görüşlerini aktardı.
 
Perinçek’in kurultay konuşması özetle şu şekilde:
 
Türkiye, Büyük Karara gidiyor. Bu sürecin en belirgin kanıtı, ABD sürekli mevzi kaybediyor. Türkiye’nin son üç yılını şöyle bir hatırlayalım:

*Silivri duvarlarını yıktık, yıkılan duvarlar ABD’nin duvarlarıydı.

*Fethullah Terör Örgütünün polis ve yargı içindeki yuvalanmaları önemli ölçüde temizlendi. O yuvalanmalar, ABD merkezli Gladyo örgütlenmesiydi.

*Türk Silahlı Kuvvetleri ABD esaretinden kurtuldu ve polisle birlikte PKK terör örgütünü hendeklere gömdü. Hendeklere gömülenler, ABD’nin stratejik piyonlarıydı.

*FETÖ’nün denetiminden kurtulan yargı, Ergenekon, Balyoz, Poyrazköy, İzmir Casusluk gibi davalarda adil kararlar verdi. İki gün önce İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi, ABD’li askerlerin başına çuval geçiren Vatan Partisi Öncü Gençlik ve TGB üyeleri hakkında aklama kararı aldı. ABD askerinin başına çuval geçirmek suç değildi.

*AİHM 2. Dairesi ve Büyük Daire, 1915 olaylarının Yahudi Soykırımıyla aynı sınıflama içinde görülemeyeceğine hükmetti. Geçerliliğini yitiren Ermeni Soykırımı dayatması, ABD dayatmasıydı.

* Ve en son ABD Dışişleri Bakanlığının görüşlerini yayınlayan ForeignPolicy dergisi, Başbakan Davutoğlu’nun istifası üzerine “Amerika Ankara’daki adamını kaybetti“ diye yazdı.


 
TÜRKİYE HİZADAN ÇIKIYOR

Bu hikâyenin 1990’lı yıllara uzanan bir geçmişi var. ABD Irak’ı işgal edince Türk Silahlı Kuvvetleri, cephesini güneye, başka deyişle ABD’nin kurduğuBarzanistan’a dönmüştü. O zaman Sam AmcanınForeignAffairs, ForeignPolicy, MeditarraneanQuarterly, JointForcesQuarterly gibi resmi organları, “Türk Generalleri hizadan çıktı.“ saptamasında bulunmuşlardı.

ABD’nin yanıtı Ergenekon tertipleriyle geldi. Ancak bu tertipler bozguna uğradı. Artık ABD yalnız Türk Ordusunun değil, Türkiye’nin hizadan çıkmakta olduğunu görüyor. Geçende CIA’nın yayın organı Stratfor, “Yeniden uyanan Türkiye“nin ABD için olası tehdit oluşturduğunu yazdı.
 
TÜRKİYE EKONOMİSİ ASYA’DA SOLUK ALIYOR

ABD’nin kaybettiği mevziler yalnızca siyaset alanında, başka deyişle taktik düzlemde değildir. ABD Türkiye’deki stratejik mevzilerini kaybediyor. Ve daha önemlisi bu gidişi önleme olanağına da sahip değildir. Çünkü Türkiye ekonomisi artık Asya’da soluk alıyor. Türkiye’nin en büyük ticaret ortakları Rusya ve Çin’dir. Ve Türkiye enerji güvenliğini Irak, İran, Azerbaycan ve Rusya’dan sağlıyor. Atlantik sisteminin dünya ölçeğinde inişe geçtiği koşullarda Türkiye adım adım Asya’daki yerini almaktadır.


 
ANKARA’DA KAYBEDİLEN MEVZİLER

AKP, 2002 yılında ABD’nin savaş takvimine göre kurulmuştu. Tayyip Erdoğan ABD’nin BOP Eşbaşkanı idi. Buna rağmen şimdi ABD resmi ağızları Ankara’daki adamlarını kaybettiklerini söylüyorlar.
Kim yönetirse yönetsin Ankara Türkiye’dedir. Bu ülkenin ordusu var, polisi var, işçisi ve çiftçisi var, çarşıları ve sanayicileri var, Türk Milleti var.
Türkiye Asya’da soluk alırken, hiçbir yönetici Atlantik’in kumandası altında olamaz.
 
HER YERDE KAYBEDİLEN MEVZİLER

ABD’nin Ankara’daki mevzilerini kaybetmesi, yaşanan sürecin gereğidir. Hele bundan sonra ABD, yalnız Ankara’da değil, Türkiye’nin her yerinde mevzilerini kaybedecektir. Hendeklere gömülen, yalnız PKK değildir. Bölücü terör örgütüyle birlikte ABD’nin Türkiye planları da hendeklere gömülmektedir.
Çünkü ABD, Türkiye’nin vatan bütünlüğüyle karşı karşıya gelmiştir.
Çünkü ABD, Türkiye’nin üretim ekonomisine geçme mecburiyetini önündeki en önemli engeldir.
Çünkü ABD, Türkiye’nin komşularıyla işbirliği ihtiyacını baltalayan devlettir.
ABD, yalnız Türkiye’de değil, bütün bölgede ve dünyanın her yerinde mevzilerini kaybediyor. Yeryüzü Atlantik Çağından Asya Çağına geçmektedir.
 
TÜRKİYE’Yİ TANIMAK

ABD Türkiye’ye Kürdistan’ı kabul edeceksin dayatmasında bulunuyordu. Yine ABD Türkiye’ye Ermeni soykırımını tanıyacaksın dayatmasında bulunuyordu. Washington yöneticileri, Kemalizm’in sonu geldi diye ferman buyuruyorlardı.
Bakın nereye geldik. Artık ABD Türkiye gerçeğini tanımak, Türkiye’nin toprak bütünlüğünü kabul etmek, Türkiye’de Kemalist Devriminin tamamlanmasına saygı göstermek durumundadır.
 
KIRILAN ATLANTİK ZİNCİRİ

Amerika kaybediyor.
Türkiye kazanıyor.
Türk milleti, kendisini Atlantik sistemine bağlayan zincirleri kırma sürecine girmiştir. Türkiye, yükselen uygarlık olan Asya’daki konumuna yerleşecektir.
Önümüzdeki rota, Atatürk Devrimi rotasıdır.
Bu süreçte AKP iktidarının yıkılması ve Milli Hükümetin kurulması kaçınılmazdır.
Tayyip Erdoğan yönetimini ABD yıkamaz ama Türk Milleti yıkacaktır.
Vatan Partisi, bu sürece önderlik edecek birikim ve yeteneğe sahiptir.


ulusalkanal.com.tr

banner863
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
E.Özaydin - 10 ay önce
siyasette ilkeli durmak bir sol parti icin önemlidir , ABD NIN TAYYIP BEYI yönetim yaptigini her firsatta vurgulayan sizsiniz sayin PERINCEK bende bu görüse katiliyorum dogruda bir görüstür