Doğu Perinçek: Bugün Türk Ordusu çok daha güçlü

Amerikancı FETÖ darbesinin seyir defteri - 5

Doğu Perinçek: Bugün Türk Ordusu çok daha güçlü

Bazı kaygılar dillendiriliyor: Türk Ordusu, bu tasfiyelerden sonra Bölücü Teröre karşı görevini yerine getirebilecek mi?
 
Bu kaygılar yersiz. Olayı anlamış değiliz. FETÖ yuvalanmasının temizlenmesi, Türk Ordusunun savaş yeteneğini zayıflatmıyor, güçlendiriyor.
 
TSK içindeki Gladyo temizlenmektedir.
 
ABD, TSK içindeki silahlı gücünü kaybetmiştir.
 
Türk Ordusu Ortaçağın cemaat ağlarını parçalıyor, çağdaşlaşıyor.
 
Türkiye ve Türk Ordusu, kanserli bir urdan kurtulmuştur. Şimdi çok daha güçlüyüz.
 
FETÖ MENSUBUYLA OMUZ OMUZA KİMİN SAVAŞI
 
TSK içindeki temizliği izliyoruz. Kara, Deniz, Hava Kuvvetleri ve Jandarma Genel Komutanlığı’nda görev yapmış emekli komutan arkadaşlarımız, darbeye katılanların FETÖ mensubu olduklarını saptıyorlar.
 
Bunlar, cemaat örgütlenmesine bağlı, Ordunun Mustafa Kemal geleneğinin dışında, İstiklal Savaşı ruhuna sahip olmayan, askerlik yetenekleri zayıf unsurlardır. Zekâları da Türk subayı ortalamasının çok altındadır. Askerlikteki başarılarıyla değil, sınav sorularını ele geçirerek, kayırmalarla yükselmişlerdir. Apoletlerindeki yıldızları komutan birikimlerine ve karakterlerine değil, FETÖ’nün devleti ele geçirme tertiplerine ve sinsiliklerine borçludurlar.
 
Kişilikleri de Türk subayının ölçülerine uygun değildir. Türk Ordusunun değil, Fethullah Örgütünün subayıdır. İstiklâl Savaşı ruhuna değil, cemaat ruhuna sahiptir. Vatanı için canını verecek karakterden yoksundur, vatanın parçalanması planlarında rol alacak tıynettedir. Milletin fedaisi değil, çıkarcıdır.
 
İşte Türk Ordusu, bunlardan kurtuluyor, niçin zayıflasın, kuvvetleniyor.
 
Düşünün komutanınız, emrinizdeki subay, ölüme omuz omuza gittiğiniz silah arkadaşınız, FETÖ mensubu!
 
O’na ne kadar güveneceksiniz?
 
Halkın üzerine tank sürene ne kadar güveneceksiniz?
 
Emir komuta zincirine değil, cemaat imamına bağlı olanla hangi disiplini sağlayacaksınız?
 
ABD’li komutanlarla kafa kafaya verip Türk komutanlarının boğazını sıkanlarla birlikte kimin vatanını savunacaksınız?
 
Türk Ordusunun Mustafa Kemal geleneğine savaş açanla hangi savaşı vereceksiniz?
 
TÜRK SUBAYI
 
Türk Subayı, cemaatçi değildir, Atatürk Devrimcisidir.
 
Türk subayı, padişahçı değil, Cumhuriyetçidir.
 
Türk subayı, İngilizci-Amerikancı değil vatanseverdir.
 
Türk subayı Atatürk Devrimcisi değilse, subay değildir.
 
FETÖ darbesini bastıranlar da, Mustafa Kemal’in subaylarıdır.
 
Onlar olmasa, bugün Türkiye ABD güdümünde parçalanma sürecine girmişti.
 
TARİH DERSLERİ
 
Türk Ordusunun yakın tarihine bakalım: İçindeki yabancı unsurlardan kurtulduktan sonra savaş yeteneği güçlenmiş ve büyük askerî zaferler kazanmıştır.
 
1908 Devriminden sonraki devrimcileşme ve gençleşme olmasaydı, Birinci Dünya Savaşında o kadar geniş bir cephede yedi düvele direnemezdik. Çanakkale, genç devrimci subayın ve Mehmetçiğin zaferidir.
 
1918 yılında Orduda 300 kadar paşa vardı. İstiklâl Savaşımıza altı genç general komuta etti: Mustafa Kemal Paşa, Fevzi Paşa, Ali Fuat Paşa, Kâzım Karabekir Paşa, Yakup Şevki Paşa, Sakallı Nurettin Paşa. 294 paşanın savaşın dışında kalması, savaş yeteneğimizi zayıflatmadı, fakat güçlendirdi.
 
MEHMETÇİK RUHLU GENERALLER
 
Felâket tellallarımızın propagandası gerçeği yansıtmıyor. Fethullah Terör Örgütü’nün psikolojik savaşına alet oluyorlar. Önümüzdeki süreçte PKK terörüne karşı silahlı mücadele zayıflamayacak, tam tersine güçlenecektir.
 
Ordudan temizlenen FETÖ mensuplarının yerine, Mustafa Kemal’in askerleri geliyor.
 
Ayağına bot giymemiş generallerin yerine, Bölücü Teröre karşı mücadelelerde dağda bayırda komuta yeteneğini geliştirmiş kahramanlar, komutayı üstleniyor.
 
Güneydoğuda Ordu birliklerimiz artık, göreceksiniz daha yetenekli komutanların emri altında savaşacaklardır. Tecrübe kazanmış genç albaylar, yarbaylar, binbaşılar, yüzbaşılar, teğmenler, başçavuşlar, çavuşlar, Mehmetçiğin başına geçecek ve PKK’yı kırsal alanda da etkisiz hale getireceklerdir. Mehmetçik ruhuna sahip generallerin komuta ettiği bir Ordumuz olacaktır.
 
EFSANE GERİ DÖNÜYOR
 
FETÖ mensuplarının temizlenmesiyle Türk subayı tarihsel kimliğine kavuşuyor. E. Tüma. Soner Polat, Silivri duvarlarının yıkılmasından sonra çok önemli bir saptamada bulunmuştu: Efsane geri dönüyor.
 
Evet şimdi daha güvenle, daha kuvvetle söyleyebiliriz: Efsane geri dönüyor.
 
Doğu Perinçek / Aydınlık

banner863
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Adil Aydın - 6 ay önce
Türk Silahlı Kuvvetlerimiz'in ayağındaki pranga kırıldı. Sırtındaki hançer çıkarıldı. Askerimiz bizim kimliğimiz.