Doğu Perinçek: Joe Biden kimlere umut verdi

Doğu Perinçek: Joe Biden kimlere umut verdi

ABD’ye bel bağlayanlara göre, Joe Biden ile görüşenler, “derdi/sözü olanlar.” Onların dertlerini çözme makamı, ABD çünkü.

Mesele, Joe Biden ile görüşmek değil.

Mesele, Joe Biden’ın gücüne dayanarak iktidar planları içinde olmak.

KENDİLERİNİ GİZLEMİYORLAR

Joe Biden’dan medet umanlar kendilerini gizlemiyorlar:

- En başta CHP! Bütün umudu, ABD, İsrail, PKK/HDP ve Fethullah Örgütünde.

- İkincisi, PKK/HDP. Biden’ın dertlerine çare bulmak için geldiğini biliyorlar elbette.

- Üçüncüsü, Fethullah Örgütü. Cumhuriyet yargısından kurtulmak için, Okyanus ötesinden başka umudu kalmadı.

AKP İKTİDARINI ABD’YE DAYANARAK YIKAMAZSINIZ

Tecrübeler ortada. CHP-PKK-Fethullah Gülen ortaklığının ABD’ye dayanarak AKP iktidarına son verme girişimleri başarısız kalmaya mahkûmdur. Artık Türkiye’de Washington yönetiminin desteğiyle iktidar devirme ve hükümet kurma dönemi arkada kalmaktadır.

Türkiye, bugün ABD ve İsrail’in stratejik piyonu olan PKK/PYD Terör Örgütünü temizlemek için vatan mücadelesi içindedir.

Düne kadar “ABD müttefikimizdir” diyerek siyaset yapılabiliyordu. Ama şimdi milletin ezici çoğunluğu, ABD ve İsrail ile birlikte hareket etmeyi “Düşmanla işbirliği” olarak görüyor.

HENDEĞE GÖMÜLEN UMUTLAR

Düşmanla el ele vererek iktidar olmak için biricik çözüm, düşman askerinin gelip Ankara’yı almasıdır. Şu anda böyle bir olasılık hiç gözükmüyor. Tam tersine ABD bölgemizin her köşesinde kaybediyor. Çok daha önemlisi, ABD’nin ve İsrail’in piyonları Güneydoğu’da hendeklere gömülüyorlar. Böyle bir ortamda, Joe Biden’ın AKP iktidarını hedef alan mesajlarından beklentiler imâl etmek, hayalperestliğin ötesindedir.

AKP iktidarını ABD’ye dayanarak yıkamazsınız! Bu siyasetle AKP iktidarına güç kazandırıyorsunuz. 7 Haziran 2015 günü yüzde 40 oy alan AKP, sizin sayenizde 1 Kasım’da yüzde 50’yi buldu ve geçende Hürriyet gazetesinin köşe yazarı Mehmet Yılmaz’ın verdiği anket sonuçlarına göre bugün yüzde 55 oldu. Bırakalım genel olarak seçmen kitlesini, CHP’ye oy verenlerin yüzde 86’sı PKK’ya karşı devletin verdiği mücadeleyi destekliyor. CHP seçmeninin yüzde 36’sı artık CHP’ye oy vermeyeceğini belirtiyor. CHP yönetimi, Hendeklere gömülen PKK’nın elinden tutarak AKP’ye oy kazandırıyor

AKP’Yİ MİLLETE DAYANARAK YIKARIZ, YIKACAĞIZ

AKP’yi yıkacak kuvvet hendeğin karşı tarafında veya hendeğin içinde değildir. AKP’yi yıkacak güç, hendeğin bu tarafındadır. Daha doğrusu, AKP’yi yıkacak güç, PKK’yı hendeğe gömen milletin gücüdür.

Türkiye’de iktidar seçeneği, hendeğin karşı tarafında veya hendeğin içinde değildir. Türkiye’de iktidar seçeneği, hendeğin bu tarafındadır, milletin içindedir. Bakın Kamer Genç’in ay yıldızlı al bayrağa sarılı cenazesi Tunceli’de onbinlerin omuzundadır. Yarın Güneydoğu illerimizde de iktidar mücadelesi verenler, hendeğin Türkiye tarafında olacaklardır. PKK’nın beli kırılıyor çünkü.

AKP iktidarı, PKK ile işbirliği yapanlarca değil, PKK’ya karşı AKP’den daha kararlı, daha tutarlı siyaset izleyenler tarafından yıkılacaktır.

AKP iktidarı, Kemal Derviş ekonomisine bağlananlar tarafından değil, Üretim Ekonomisini savunanlar tarafından yıkılacaktır.

AKP iktidarı, AKP ile birlikte Yeni Anayasa kumpası içine girenler tarafından değil, Bölücü-Gerici Anayasaya geçit vermeyenler tarafından yıkılacaktır.

Özeti: AKP iktidarı ABD-İsrail planına bağlananlar tarafından değil, ABD-İsrail planını geçersiz kılanlar tarafından yıkılacaktır.

Doğu Perinçek / 28 Ocak 2016, Aydınlık
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
abrek - 1 yıl önce
işte budur. son tümceler önemlidir.. ve insanların beklediği sözlerdir..