Doğu Perinçek: Milletimize söz veriyoruz

Doğu Perinçek: Milletimize söz veriyoruz

2 Haziran’da Alman Meclisi’nde görüşülecek olan “Ermeni Soykırımını Kabul Tasarısı”nı protesto için bugün Berlin’e hareket eden Türkiye heyeti adına Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Atatürk Havaalanı’nda bir basın açıklaması gerçekleştirdi. Açıklamaya E. Ulaştırma Bakanı Eniz Öksüz, Çalışma ve Sosyal Güvenlik E. Bakanı Yaşar Okuyan, Em. Tümg. Ali Erdinç, Em. Tüma. Soner Polat ve ATABE Genel Yayın Yönetmeni Şule Perinçek katıldı.

Doğu Perinçek’in açıklaması şöyle:
 
 Bugün saat 16.00’da Berlin PotsdamerPlatz’dayız. Oradan Alman Meclisi’nin önüne yürüyoruz. Siz bu satırları okurken, miting kürsümüz kurulmuş olacak. O kürsüden Alman Meclisi’ne sesleneceğiz: “Kendi Anayasanızı, Hukuk Devleti ilkelerini ve Uluslararası Hukuku çiğnemeyin!”

Alman Meclisi, soykırım suçu konusunda karar vermeye yetkili değildir. 1948 Birleşmiş Milletler 1948 Sözleşmesi, soykırım suçunun işlenip işlenmediği konusunda hüküm verebilecek yetkili mahkemeyi belirlemiştir. Alman Meclisi, yetkili mahkeme değildir.


 
HAKLILIĞIMIZA VE TÜRKİYE’NİN GÜCÜNE GÜVENİYORUZ

Başarıya inanmayanlar var. 2005 yılında Lozan’da başladığımız mücadeleye de inanmayanlar çoğunluktu. Daha sonra AİHM’de dava açtığımız zaman, bize gülenler vardı. Ne var ki, işte hakkımızı AİHM 2. Dairesinde ve Büyük Dairede iki kez tescil ettirdik. AİHM kararlarında parlamentoların soykırım kararı almaya yetkili olmadığı vurgulanıyor. Dahası 1915 olaylarının Yahudi soykırımına benzemediği de belirtiliyor.

Almanya hukuk devleti teorisine önemli katkılarda bulunmuş bir ülkedir. Hukuk dışı davranışların hele Alman Meclisi’nde uzun boylu şansı yoktur.


 
ALMANYA İÇ VE DIŞ SORUNLARINI TÜRKİYESİZ ÇÖZEMEZ

Belki de daha önemlisi, Almanya devleti, hiçbir sorununu Türkiye’yi karşısına alarak çözemez. Almanya’nın, dünya ölçeğindeki stratejik çıkarlarının ötesinde, kendi ülkesi içinde de Türk dostluğuna ihtiyacı var. Almanya nerdeyse ortak yurdumuz oldu. Türkiye’yi ve Türk dostluğunu dışlayan bir Alman siyaseti, Alman siyaseti olmaz, Amerikan siyaseti olur.

Bu düşüncelerle 2006 yılı 18 Mart günü Berlin ErnstReuter Meydanı’ndan Almanya Başbakanına şöyle seslenmiştim: “Frau Merkel SprechenSienichtaufAmerikanisch, sprechenSieaufDeutsch.” (Sayın Merkel, Amerikanca konuşmayınız, Almanca konuşunuz!)


 
GERÇEKÇİYİZ UMUTLUYUZ

Alman Meclisi’nin Amerikanca değil, Almanca konuşmasını ümit etmek, hayalci değil, gerçekçidir.

Uluslararası hukuk bizimledir.

Almanya’nın dış ve iç çıkarları bizimledir.

Almanya’nın huzur ve barış ihtiyacı bizimledir.

Alman-Türk dostluğu bizimledir.

Türk milletinin başı dik yaşama kararlılığı bizimledir.

1915 yılı gerçekleri bizimledir.

En küçük kuşku duymuyoruz, bu mücadeleden er geç başarıyla çıkacağımızı biliyoruz.

Bu nedenlerle milletimize başarı sözü verirken gerçekçiyiz.
        
ulusalkanal.com.tr

banner863
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Osman yürük - 9 ay önce
Güzel haberleri bekliyoruz...
Avatar
Adil Aydın - 9 ay önce
Alman Meclisi " Yetkili Mahkeme " nin vereceği karara önceden müdahale etmiştir.