Doğu Perinçek yazdı: FETÖ ve Tayyip Erdoğan eşit mi

Doğu Perinçek yazdı: FETÖ ve Tayyip Erdoğan eşit mi

Ege’den sonra Ankara, Mersin, Adana, İskenderun ve Antakya’dan İstanbul’a geldik. Ankara’da Vatan Partisi’ne katılan 13 kişilik seçkin bir Diyarbakır heyetiyle görüştük. Rota için hayli malzeme birikti. İşbaşı yapıyoruz.

EŞİT MESAFE’NİN PRATİK ANLAMI

Yurt gezilerinde de rastladık. Aydınlık’ın köşelerinde de zaman zaman dile getiriliyor. Hatta 15 Temmuz darbe girişimi gecesinde o en kritik saatlerde, hem de Ulusal Kanal’da bir yazarımız, Fetullah Gülen ile Tayyip Erdoğan’a “eşit mesafede” olduğunu anlatıyordu. Neyse Genel Yayın Yönetmeni Adnan Türkkan, programa el koydu ve bütün Türkiye’yi bilgilendiren ve herkese görev yükleyen ilk açıklamamızı yaptı:

Bir: Bu darbe girişiminde bulunan, Amerikancı Fetullah Terör Örgütü’dür.

İki: Türk Silahlı Kuvvetleri bu darbe girişiminin karşısındadır ve milletle birleşerek darbeyi bozguna uğratacaktır.

ABD, Fetullahçı Gladyo’yu ateşe sürerek darbe yapıyor ve siz FETÖ ile Tayyip Erdoğan’a eşit mesafedesiniz. FETÖ darbesine Tayyip Erdoğan saplantınız nedeniyle tavır alamadığınız zaman, ABD emperyalizminin yanındasınız.

DARBE GECESİ İFLAS EDEN SEFİL MEVZİLENME

FETÖ ile Tayyip Erdoğan’a eşit mesafede durduklarını söyleyenler, ABD emperyalizminin cephesinde konumlanıyorlardı ve bu sefil mevzilenme 15 Temmuz 2016 gecesi iflas etti.

Türkiye ile ABD arasında örtülü bir savaş var. Türkiye’nin Vatan Savaşı!

Vatan Savaşı’na PKK ve HDP ile birlikte “Saray Savaşı” çamurunu yapıştırmaya kalkarsanız, yuvarlanacağınız yer FETÖ’nün ve PKK’nın mevzileridir ve o mevzilerin arkasında da ABD bulunuyor. İşte iflas eden mevzilenme budur.
Bakın şimdi “Saray Savaşı” çamurunu atanlar, ABD darbesinin yanında duramıyorlar. Çünkü Türk milletinin ezici çoğunluğu FETÖ darbesine düşman. Demek ki, Türk milletinin cephesinde konumlanırsanız, Tayyip Erdoğan ile Fetullah Gülen’e “eşit mesafede” duramazsınız!

NERESİ EŞİT

- ABD, Fetullah Gülen ve Tayyip Erdoğan’a eşit mesafede değil. Washington emperyalistleri, FETÖ’yü Türkiye’nin üzerine sürüyor ve üzerine sürdüğü Türkiye’nin içinde Tayyip Erdoğan da var. “Eşit mesafe”yi en başta ABD bozuyor.
- PKK, ABD güdümünde, FETÖ ile işbirliği halinde Türkiye’ye karşı savaşıyor. PKK’nın savaştığı Türkiye’nin içinde Tayyip Erdoğan da var. “Eşit mesafe”yi PKK da bozuyor.
- Fetullah Gülen, Cerablus’ta Türk askerinin yenilmesini istiyor, Tayyip Erdoğan yönetimi ise geleceğini Türk askerinin başarısı üzerine kuruyor.
- FETÖ, Rusya ile işbirliğine karşı. Tayyip Erdoğan Rusya ile işbirliğine gidiyor.
- FETÖ, İran ve Suriye ile işbirliğine karşı. Tayyip Erdoğan İran ve Suriye ile işbirliğine gidiyor.
- FETÖ, Atlantik kampında kalmamız için silaha sarıldı, Tayyip Erdoğan, Şanghay İşbirliği Örgütü’ne girme çabasında ve NATO’dan ayrılmanın yollarını arıyor.

Cepheleşmeler, nesneldir. Siyasal ve toplumsal saflaşmaların temelinde, nesnel çelişmeler vardır. Siz, o nesnel cepheleşmeleri kendi keyfinize göre kuramazsınız. Kurşun askerlerle oynamıyorsunuz, gerçek savaşların içindeyiz. Türkiye’nin ve dünyanın neresinden baksanız, Tayyip Erdoğan ile Fetullah Gülen eşit mesafede değil, düşman cephelerde. Ve o düşmanlık, Türkiye ile ABD arasındaki cepheleşmeye oturuyor. “Geçmişte birlikteydiler” olgusuna gönderme yaparak, günün gerçeğini örtemezsiniz.

GÖRME BOZUKLUĞU DEĞİL DÜŞMAN MEVZİSİ

Sorun, mesafelere ilişkin görme bozukluğu değil.

Sorun, Vatan Savaşı mevzisinde olmak ya da olmamak.

Vatan Savaşı mevzisinde değilseniz, düşman mevzisindesiniz, bu kadar açık.

Yalçın Küçük, açık sözlü Ulusal Kanal’da yaptığımız tartışmada, “Tayyip Erdoğan’ı devirmek için ABD ile birlikte olmayı” savunmuştu (12 Mart 2016).

Tayyip Erdoğan düşmanlığına körce saplananlar, bakınız düşman mevzisine kadar yuvarlanıyorlar. Her yerde rastlıyoruz bu ihanete, Türk ordusunun yenilmesini istiyorlar, ABD emperyalizminin ve piyonlarının başarılarına seviniyor. Darbe gecesi, FETÖ’nün başarısı için dua ettiler, birbirlerine darbeyi destekleyen mesajlar yolladılar, toplumsal medyada “diktatörden kurtulduk” diye sevinç çığlıkları attılar.

TÜRKİYE-ABD SAVAŞI DEVAM EDİYOR

Türkiye-ABD Savaşı devam ediyor.

Savaşlarda dostlarınızı ve düşmanlarınızı keyfinize, kinlerinize, hınçlarınıza ve akılsızlığınıza göre belirleyemezsiniz.

Kim vatansever, kim düşmanın yanında, kim ilerici, kim gerici, bu soruların yanıtını savaş mevzisinde bulunduğunuz yer belirliyor.

Bunca deneyimden sonra artık görmek gerekmiyor mu: Eşit olmayan mesafelere eşit işareti koyanlar, ABD emperyalizminin ve PKK/PYD’nin yanında mevzileniyorlar.

Yeterli uyarı değil mi?

Doğu Perinçek
Vatan Partisi Genel Başkanı

Aydınlık

banner863
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Cumhur UTKU - 6 ay önce
Yazıda özetle, mevzilenmeyi yanlış yapan Vatan Partisi yönetiminin savunması yapılmıştır. Ben daha ileri giderek şunu söyleyebilirim:
Yakın hedef Tayyiptir. Fethullah hedef olmaktan çoktan çıkmıştır. Ayaklanan subayların çoğu Fethullahı tanımaz..
Siyasal değerlendirmelerini askeri yorum ve tabirlerle anlatmayı seven Sayın Parti Başkanıma bir asker olarak bir iki cümleyle ve askeri dille eleştirim olacak.
Ana hedefi ikiye bölerek kazanılan bir muharebe yoktur. Taarruzun son safhası kuvvetlerin bileşkesinden ibarettir. Kuvvetlerinizi ara hedefleri ele geçirdikten sonra ana hedefe yöneltiniz.
Siyasal olarak bir devrimcinin ana hedefi, Atatürk Devriminin devamının sağlanmasıdır. Bunun için de ele geçirilecek ara hedeflerin mesafe olarak en yakını Tayyip Erdoğan Dukalığıdır. Çünkü devletin geleceği açısından son 15 yıldır en çok tehlike arz eden odur. Gülen cemaati tehlikeli bir cemaattir, tamam. Ancak Silahlı Terör Örgütü olarak adlandırmak ve yaratılan bu algıyı sürdürmek, muharebe meydanını sislemekten başka bir işe yaramaz. Sis, yalnızca düşmanı körelttiğinde yarar sağlar, dost kuvvetler sise maruz kalırsa ateş edemezler..
Fethullah her egemenle birlikte hareket edebilmeyi becermiştir. Önemli olan egemenlerin saltanatını kırmaktır. Fethullah hareketi bu bağlamda artık önemini çoktan yitirmiştir. Onu kendi egemenliği için kullanan Tayyip cemaati şimdi gene onu öne sürerek Cumhuriyetçileri susturmakta, sosyalist devrimcileri pıstırmaktadır.
Vatan Partisi, egemenlerin ekmeğine yağ sürmeden, yalnızca kendi başarılarıyla, bütün örgütle birlikte, bugünden itibaren ve hedef ele geçirilinceye kadar, dış politik varsayımları göz önüne alarak, yakın çevrede ve iç politika alanında muharebelerle, etkin muhalefete devam etmeli, mevcut düzeni değiştirerek Atatürk Devrimlerinin sürmesini sağlamalıdır.
Saygılarımla.
Cumhur UTKU
Avatar
mustafa - 6 ay önce
doğu perinçeke teşekür ediyorum onurlu türk toplumun bir bireyi olarak çok mutlu oldum toplumumuzda doğu bey gibi siyaset dehası kişiler oldukça endişe etmiyom bizi emperyalize karşı güzel bir üslupla aydınlatığı için teşekür ediyorum