Doğu Perinçek yazdı: Güvenlik kaynaklarının MOSSAD notu

Doğu Perinçek yazdı: Güvenlik kaynaklarının MOSSAD notu

10 Ocak 2016 Pazar günü Aydınlık’ın manşeti, “Üst Düzey Güvenlik Yetkilisi”nden gelen yazılı bir açıklama idi. Bütün gazetelere resmî olarak yollanmış:Haber 8. Sayfada şu başlıkla verilmiş:


İMZALI AÇIKLAMA
Bilgi notunda “Üst düzey güvenlik yetkilisi”nin adı da var. Bütün yayın organlarına ulaştırıldığı için, kuşkusuz MOSSAD’ın ve CIA’nın kayıtlarına da girdi. Gazeteler bu haberi MOSSAD’la ilgili bölümü sansürleyerek verdi. Bir tek Aydınlık, MOSSAD vurgusunu başlığa ve alt başlığa çıkardı. Haberin esası da buydu zaten.

GÜVENLİK TARİHİNDE İLK
Genelkurmay Başkanlığı’nda üst düzeyde görev yapmış komutan arkadaşlarımın bilgisine başvurdum. Güvenlik kurumlarının tarihinde bütün gazetelere yollanan bir yazıyla, ABD’nin ve İsrail’in bu şekilde isim verilerek suçlandığı başka örnekler var mı? Genelkurmay’ın ilgili daireleri geçmişte ender de olsa ABD’nin adını vererek açıklama yapmış, ancak MOSSAD böyle açıkça ismi verilerek ilk kez suçlanıyor. Bu not, “güvenlik tarihinde bir ilk” olarak niteleniyor. Açıklamayı yapanlar da, MOSSAD vurgusunun öne çıkarılmasından hoşnutlar. Tahammülün de bir sınırı bulunuyor. Demek ki, artık o sınırlar zorlanmış.

KIRILMA NOKTASI
Bu durumda açıklamanın bir anlamı var: “Türkiye, bir kırılma noktasına gelmiştir.”

Bölücü teröre karşı mücadele, artık içte ve dışta ABD ve İsrail’in piyonlarına karşı mücadeledir. Yaşanan süreci bu boyutuyla bilmeyen yok. Öyleyse gizlemenin ve saklamanın âlemi de yok. Bu büyük mücadeleden başarıyla çıkmak için, PKK’nın arkasındaki “Büyük Müttefiki ve Bölgesel Müttefiki” ilan etmek gerekiyor.

Rus uçağının düşürülmesi konusunda da, “yabancı parmağına” dikkat çeken bilgiler yoğunlaşmaktadır. F Örgütü kuşkusuz “yabancı parmağı” başlığı altındadır.

Türkiye, dünya ölçeğinde güçlerle karşı karşıyadır. Bu gerçeği millet de bilmeli, dünya da bilmeli

TOPYEKUN SEFERBERLİK
Cephe cepheye geldiğimiz “hayasız akını” ancak devletin ve milletin bütün güçlerini topyekûn seferber ederek, bozguna uğratabiliriz. Etkin katılımını sağlamak için, halkın aydınlatılması şarttır.

Türkiye, bu “kırılma noktasında” her tür tertip ve uygulamaya hazır olmalıdır. Bu koşullarda Türk Ordusu ile Millet arasındaki bağları güçlendirme konusunda en büyük duyarlılığı göstermek durumundayız.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin bütün uygulamalarını bu açıdan değerlendirmek günün sorumluluğudur. Kusura bakmayınız, burada “düşman” terimini kullanmak durumundayız, evet düşman şu anda tıpkı Ergenekon tertibinde olduğu gibi iki gücü hedef almış bulunmaktadır: Türk Silahlı Kuvvetleri ve Vatan Partisi.

AHKAM KESEREK SAVAŞILMIYOR
İstiklâl Savaşı yıllarında Mustafa Kemal Paşa’nın belirttiği gibi, Türkiye, yalnız kendisi için değil, bütün Mazlum Milletler namına savaşmaktadır.

Böyle insanlığın geleceğini belirleyen büyük mücadeleler, büyük güçlerle 
4 verilir. Ve herkesin tek tek sorumluluğu vardır.

İşte bu koşullarda Sultan Ahmet Meydanı’nda canlı bomba patlıyor.

Doğu Perinçek
Aydınlık / ROTA
banner863
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.