Doğu Perinçek yazdı: Türkiye'de cepheleşme

Doğu Perinçek yazdı: Türkiye'de cepheleşme

Türkiye, İkinci İstiklâl Savaşının içindedir. Türkiye, Atlantik sisteminin dayattığı bölünmeye karşı Vatan Savaşı veriyor.

DURUM

Türkiye, Suriye ve Irak’ın kuzeyindeki “Kürt Koridoru” denen topraklarda ABD emperyalizmi ile karşı karşıya gelmiştir.

Türkiye, ABD güdümlü Bölücü Terörle ve FETÖ Gladyosuyla savaşmaktadır.

Türkiye, Atlantik zincirlerini kırmaktadır ve Avrasya’daki bağımsız konumunu almaya yönelmiştir. ŞİÖ seçeneği, bu yönelişin resmileşmekte olduğunu gösteriyor. Şanghay İşbirliği Örgütü’nün üyesi olmayan Türkiye, önceki gün Şanghay İşbirliği Örgütü Enerji Kulübü’nün Başkanlığına seçildi. Enerji üretmeyen Türkiye, dünyanın enerjisini üreten Şanghay İşbirliği Örgütü’nde, Enerji Kulübü’ne başkan yapıldı. Atlantik’te kapıya bağlanan Türkiye, Avrasya’da onurlu konumuna yerleşmektedir.

Türkiye, Atlantik sistemi içinde düştüğü borç batağından Üretim Ekonomisiyle çıkmanın eşiğine gelmiştir. Başka çözüm bulunmuyor.

CEPHE

İçine girdiğimiz yeni süreçte, Türkiye’deki cepheleşmeler şu eksenlerdedir:

Atlantik sistemine karşı Avrasya seçeneği.

Atlantik işbirlikçilerine karşı milliciler.

Atlantik güdümlü Bölücü Teröre karşı Vatan Bütünlüğünü savunanlar.

Atlantik güdümlü FETÖ’ye karşı bağımsızlığı ve demokrasiyi savunanlar.

Atlantik’ten dayatılan Borçlanma Ekonomisine karşı Üretim Ekonomisi için mücadele edenler.

Atlantik’in sıcak para komisyoncuları ve Dolar-Borsa vurguncularına karşı işçiler, çiftçiler, esnaf-zenaatkâr, kamu emekçileri, emekliler, sanayiciler ve tüccarlar.

BİLMECE

Şimdi bu saflaşmalar ekseninde Türkiye’nin bütün siyasal güçlerini yerli yerine oturtunuz.

Kimler Atlantik sistemine sadakat için kendisini paralıyor, kimler Şanghay İşbirliği Örgütü’nden yana?

Kimler ABD ile birlikte PKK’yı ve yasal kolu HDP’yi kurtarmaya çalışıyor, kimler PKK Terörünün üzerine silahla gidilmesini savunuyor?

Kimler Fırat Kalkanı Harekâtına karşı PKK’nın kalkanı oluyor, kimler Mehmetçiğin yanında?

Kimler FETÖ mensuplarını cezaevlerinde ziyaret ediyor ve onları kurtarmak için sahte “İnsan Hakları” kampanyaları yürütüyor, kimler FETÖ’nün devletten ve toplumdan temizlenmesi için mücadele ediyor?

Kimler Kemal Derviş’in Borçlanma Ekonomisini savunuyor, kimler Üretim Ekonomisi için çalışıyor?

Bu soruları tek tek AKP, CHP, MHP ve Vatan Partisi açısından yanıtlayınız.

Sahte Solcu örgütler üzerinden PKK’nın yedek gücü durumuna düşenler de bu soruları yanıtlasın? Bir zamanlar “Kahrolsun Amerikan emperyalizmi” diyorlardı, şimdi neredeler?

Herkes, bu soruları bugün Tayyip Erdoğan düşmanlığının insanları hangi safa savurduğunu saptamak için ayrıca yanıtlasın. Ondan sonra da kendi yerini sorgulasın ve safını belirlesin.

MEVZİ

Biz yukardaki sorulara Vatan Partisi açısından yanıt veriyoruz. Vatan Partisi’nin konumu açık ve kesin:

Avrasya seçeneğini 30 yıldır savunuyor.

Şanghay İşbirliği Örgütü’ne katılmamız gerektiğini, Örgütün kurulduğu günden beri kaçınılmaz çözüm olarak gösteriyor.

Vatan Savaşının merkezinde ve ön cephesinde.

Bölücü Terörün üzerine silahla yürünmesini savundu ve Türkiye oraya geldi.

FETÖ’ye karşı 40 yıldır tek başına mücadele etti ve en son 15 Temmuz Darbe girişiminin bastırılmasında tarihsel bir görev yaptı.

Borçlanma Ekonomisine karşı Üretim Ekonomisini Türkiye’nin gündemine oturttu ve emekçi sınıflar önderliğinde bütün milleti kucaklayan Millî Direnme Ekonomisini çözüm olarak gündeme yerleştiriyor.

İHANET

Artık Atlantik cephesinde yalnız ihanet var.

Dün Atlantik kampında olmak, yanlış siyaset kapsamında yorumlanabilir ve bağışlanabilirdi.

Ama bugün siyasetin savaşa dönüştüğü bir döneme girdik. Türkiye bugün ABD ile dolaylı bir savaşın içindedir. Yalnız PKK’ya karşı savaşmıyoruz. 15 Temmuz gecesi Türkiye ile ABD arasında 12 saat süren kanlı bir savaş oldu.

Gelinen bu noktada ihanetin adı, ABD işbirlikçiliğidir.

Art arda söyleşiye gelen Agence France Presstemsilcisi Raziye Zeynep Akkoç’a ve ABD’den gelen Wall Street Journal köşe yazarı Yaroslav Trofimov’a, Genel Başkan Yardımcımız Yıldırım Koç arkadaşımla birlikte şunu söyledik: ABD ve Avrupa, Vatan Bütünlüğümüze dokunmasın, PKK ve FETÖ’ye desteği kessin, dost olalım.

Doğu Perinçek
Aydınlık/ROTA

banner863
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Nadir Şener Hatunoğlu - 3 ay önce
Değerli politikacı, iktisatçı Dr. Doğu PERİNÇEK, Duyarı noktalara değinmekte. Bunlardan biride şu: Düşünenlerin, temelsiz duyguların peşinden öteye-beriye savrulma tehlikesidir. Bence öncelikle FETÖ çıkmazının, bir partideki iki liderin paylaşım kavgasından çıkan kanlı bir hesaplaşma olduğu kabul edilmelidir. Deneyimli genel başkan Dr. Doğu PERİNÇEK, asıl modern Türkiye'nin din ve PKK eksenli bölünmesine dolaylı ve haklı olarak değinmekte. *matematikçi, bilim uzmanı*