Doğu Perinçek yazdı: Yasallık maskesinin atılması

Doğu Perinçek yazdı: Yasallık maskesinin atılması

HDP, dün TBMM  Genel Kurulu  ve Komisyon çalışmalarına katılmayacağını açıkladı. Bir yandan da Meclis’ten çekilmedik diyor. Meclis lokantasında ucuz yemek faaliyeti devam ediyor. Koridorlarda volta atma faaliyeti de devam edecek.
Başlarını dik tutamıyorlar. Korkakça, çünkü milleti ve ülkeyi karşısına almışlar.

YASAL PARTİ OLMAKTAN VAZGEÇMEK

Siyasî  Partiler  Yasası’nın  3.  maddesinde siyasî partilerin, “milletvekili  ve mahallî idareler seçimleri yoluyla ... millî iradenin oluşmasına” katıldıkları belirtilir.

Seçimler yoluyla ve Meclis’teki çalışmalara katılarak millî iradenin oluşumuna katılmak, Yasadaki Parti tanımının özünü oluşturuyor. Bu nedenle HDP’nin Meclis çalışmalarından  çekilmesi,  bir  bakıma siyasal parti olmaktan vazgeçmek anla-
mını taşıyor.

Meclis  çalışmalarından  çekilen  HDP için hangi faaliyet biçimi kalmaktadır?

PKK’nın  terör  faaliyetini  desteklemek, PKK için haraç toplamak, PKK’nın mayın döşemesine  yardım  etmek,  PKK’ya  bilgi yetiştirmek,  PKK’ya  malzeme  bulmak, eline  silah  verilecek  insan  kandırmak, PKK’nın propagandasını yapmak vb.

YASADIŞI PARTİ İTİRAFI

HDP’nin  Meclis  çalışmalarını  terketmesi, aslında bir itiraftır. Bu partinin asıl faaliyeti  Meclis  dışındadır.  Programını hayata geçirmek için, Ankara’da iktidar olma veya TBMM çalışmalarına katılma yolunu benimsemiyor. Amaç, ABD güdümünde İkinci İsrail’i kurmaktır. Zaten 2015  yılı  Aralık  ayında  Diyarbakır’da sözümona “özerklik” ilan etmiştir. Sözde Meclisler  kurduklarını  açıklamışlardır.

Onların hükümet merkezi Ankara değildir, İkinci İsrail’in sözümona hükümet merkezidir.

YASADIŞI KİMLİĞİN İLANI

HDP, Meclis çalışmalarından çekilerek, kimlik beyanında bulunuyor, “ben yasal parti  değilim”  diyor,  terör  örgütünün yan kolu olduğunu ilan ediyor. Bu  ilana,  meydan  okuma  diyemeyeceğiz,  çünkü  HDP  yöneticilerinin  ruh hallerindeki  bozgunu  herkes  görüyor.

Ancak maskenin atılması diyebiliriz. Evet, HDP maskesini atmıştır. HDP, Meclisten

çekilerek dağa çıkmıştır.

HANGİ YASALLIK

Yasallık,  her  zaman  belli  bir  sistem içinde yasallıktar, belli  bir  sistemin  yasallığıdır.

Türkiye’nin Cumhuriyet rejiminin yasallığı ile  emperyalist sistemin yasallığı karşı karşıya gelmiştir.

Türkiye’yi bölmek  isteyen merkezler de, PKK’nın terör faaliyetini yasal gördüklerini  resmen açıklamaya  başlamışlardır.

Türkiye’yi bölen terör örgütü ve yan kolları var. Bölücü terörün örgütlenmesini ve faaliyetini haklı gören emperyalist devletler de var.

Türkiye,  bölücü  terörle hesaplaşma dönemine girmiştir.

Bu  hesaplaşma,  emperyalizmle  iki yüzyıllık hesaplaşmamızın son raundudur.

Bugün  HDP’nin  yasallığını kabul  etmek, emperyalistlerin Türkiye’yi bölme planlarını  yasallaştırmaktan  başka  bir anlama gelmez.

Ya  Türkiye’nin vatan bütünlüğü yasaldır, ya da HDP/PKK yasaldır.

İkisi birden yasal olmaz. Yargıdan önce millet farkında. Türkü ve   Kürdüyle   bütün   Türk   milleti, PKK/HDP’nin Amerikan bayrağı altında

savaşan bir ihanet örgütü olduğunu görmektedir. Özellikle Güneydoğu illerimizdeki Kürt yurttaşlarımız, PKK/HDP’den kurtulmak istiyorlar.

KAPATIN DAVETİ

HDP’nin kapatılması hem yürürlükte olan  yasalar  açısından  gereklidir,  hem de  halkın  taleplerine  uygundur,  başka deyişle halk açısından da haklıdır. HDP’nin  Meclis  çalışmalarından  çekilmesi, hukukî açıdan bakarsanız, “gelin bizim partimizi kapatın” davetinden başka bir içerik taşımıyor.

Davetin muhatabı, yasalara göre Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’dır.

Doğu Perinçek
Vatan Partisi Genel Başkanı

Aydınlık

banner863
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.