15 Eylül 2014 Pazartesi

Ece Temelkuran'dan İlhan Selçuk ve Deniz Yıldırım İtirafı

Ahmet Şık ve Nedim Şener tutuklandığında çok sayıda gazeteci isyan bayrakları açtı hatta bazıları arkadaşlarını hem duruşmalarda hem de cezaevlerinde ziyarete gitti. Ancak ilk tutuklanan gazeteciler mesela İlhan Selçuk ve Hikmet Çiçek ve Deniz Yıldırım gibi isimler için benzer tepkiler verilmedi. Bu durum iki gazetecinin sohbetine konu oldu. Ahmet M. Şenyüz ve Ece Temelkuran.

07 Şubat 2012 Salı 16:58
Ece Temelkuran'dan İlhan Selçuk ve Deniz Yıldırım İtirafı
Birgün yazarı Ahmet Meriç Şenyüz, Ece Temelkuran'la bir ropörtaj yaptı. Gazetecilik bilinciyle ve biraz da özeleştiri yaparak sordu: "İlk tutuklananlar Nedim Şener ve Ahmet Şık değildi. İlhan Selçuk ve Aydınlık Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Deniz Yıldırım tutuklandığında seyirci kalmadık mı? İşte bu soruya Temelkuran itiraf niteliği taşıyan bir yanıt verdi…

"Olağanüstü bir kafa karışıklığı vardı İnsanları o kadar korkuttular ki, bizim de başımıza bir şey gelecek, biz de entelektüel camiadan aforoz edilirsek bizim de başımıza ne gelir diye. O kadar çok korkuttular ki, insanlar seslerini çıkartamadılar."

Ece Temelkuran'ın bu cümlelerinin ardından "entelektüel camiaya" yaptığı tanımlamada dikkat çekti:

"(…)insanlar İstanbul'daki yıldızların yaratıldığı çevreden aforoz edilmemek için o kadar çok uzun süre sustular ki… İşte bugün 104 gazetecinin tutuklu olduğu duruma geldik."

ulusalkanal.com.tr

  Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!

  Yorumlar
  Toplam 3 yorum mevcut

 • antiemperyalizm 3 yıl önce yorumlandı

  ece temelkuran ya da diğerleri tıpış tıpış anlayacaklar neyin ne olduğunu ve bir gün işler değiştiğinde, rüzgar tam tersine döndüğünde bile benim şahsen kendilerine artık saygı duymam, görüşlerini dikkate almam asla söz konusu olamaz. biz bu sürede saflık görüntüsü altında ihaneti de gördük. ayrıca eminim ece hanım halen amerika'nın kurduğu kukla devleti ukkth kapsamında değerlendiriyordur.

 • yılmaz erdil 3 yıl önce yorumlandı

  eeee ece hanim o gazetecilere destek verirseniz isten kovulursunuz, kovulursaniz
  arabaniza benzin koyamaz havuzlu sitelerde oturamaz fransa da tatil yapamazsiniz

 • güleryüz de kim!? 3 yıl önce yorumlandı

  ahmet meriç şenyüz olmasın... bu arkadaş bir de eski ulusal kanal çalışanı, adını yanlış yazmak şık değil...

YAZARLAR Tümü
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
ARŞİV

banner77

banner220

banner221