Erdoğan'dan Almanya'ya sert tepki

Erdoğan'dan Almanya'ya sert tepki

Geride bıraktığımız 8 yılda yapılan envanter çalışmaları ile bir birikim ortaya çıkmaya başladı. 2010 Ocak ayıda 7 Kasım ayında 9, 2012 yılında 4 yaşayan insan hazinemiz ödüllendirildi. Bugün de 9 kişi bir gruba ödüllerini tevci ediyoruz. Bugün de baktığımızda geniş bir yelpazede isimler görüyoruz. İnsanlar kendini bilebileydi dünyada haksızlık kavga olmazdı diyor merhum Neşet Ertaş, İnsan olan yine insan ölseydi belkide dünyada hayvan kalmazdı.

BUGÜN BAZI USTALARIMIZ KENDİ İİŞLERİNİN SON TEMSİLCİSİ DURUMUNDA

İnsan doğup ölüp insan ölenleri saygı ile selamlıyor, irfanları ile yürekleri ile dünyayı daha güzel kılan tüm sanatçılarımıza şükranlarımı sunuyorum. Fakat şunu da çok iyi biliyorum. Türkiye'nin her köyünde, kasabasında, şehrinde yaşayan insan hazinesi sıfatını hak eden çok kıymetli insanlarımız var. Yurt gezilerinde zaman zaman bu sanatçı, ustalarımızla karşılaşıyor, kendileri ile hasbihal ediyorum. Ustalarımızın maharetlerini yeni nesillere aktarma noktasında sıkıntıları olduğu anlaşılıyor. Üstadın dediği gibi üstada kalırsa bu öksüz yapı, onu sürdürmeyen çırak utansın. Bugün pek çok alanda ocaklarını tüttürecek el verecek gençler bulamayan ustalarımız malesef kendi işlerinin son temsilcileri durumundadır.

İnsan, yani eşrefi mahlukat olan insan yaradılmışların en şereflisi olan insan Kur'anı Kerim'in ifadesi ile balçıktan çamurdan yaratılmış olsa bile diğer varlıklardan üstündür. İnsanı tanımlamak için o kadar söz var ki saysak bitiremeyiz. Sayın Mehmet Akif Ersoy diyor ki 

Haberdar olmamışsın kendi zatından da hala sen,
"Muhakkar bir Vücudum'." dersin ey insan, fakat bilsen
 
Senin mahiyyetin hatta meleklerden de ulvidir:
Avalim sende pinhandır, cihanlar sende matvidir;
Zeminlerden, Semalardan taşarken feyz-i Rabbani,
Olur kalbin tecelli-zar-ı nura-nur-i Yezdani.
Musaggar cirmin amma gaye-i sun'-i İlahisin;
Bu haysiyyetle payanın bulunmaz, bitenahisin!

BOYNUZ KULAĞI GEÇMEZSE SORUN VAR DEMEKTİR

Atomu parçalayarak pek çok hastalığın tedavisine yardımcı olan da onu bombaya dönüştürerek kitlesel ölümlere sebep olan da insandır. Her birimiz yaptığımız ve yapmadığımız şeylerden sorumluyuz. Hayatını boşa geçirip unutulanlarla eserler bırakıp unutlamayacak olanların kararını da kendimizin vereceğini unutmayalım. Özel bir eğtimleri olsa da olmasa da usta çırak ilişkisi ile gönüllerinin aktı, kabiliyetlerinin el verdiği alanlarda kendilerini yetiştirmişlerdir. Tabii ki bir sanatı ustasından öğrenmek önemlidir ama daha önemlisi onu daha iyi noktaya getirebilmektir. Boynuz kulağı geçmezse orada bir sorun vardır. Bizim kültürümüzde nesilden nesile geçen sanatın ve ilmin en az bilgi kadar ölçüsü vardır. Yunus Emre'nin sözü 'girdim ilim meclisine, eyledim kıldım talep,
dediler ilim geride, illa edep illa edep' demiştir.

15 TEMMUZ BİR DÖNÜM NOKTASIDIR


Son bir asırda yaşadığımız sıkıntıların kaynağı birlikteliği sağlayamadığımızdan kaynaklanan zorluklardır. Milletlerin tarihlerinde dönüm noktaları vardır. Bizim tarihimizde de 1071 dönüm noktası ise 1299 dönüm noktası ise 1453, 1923 dönüm noktası ise inanıyorum ki 15 Temmuz 2016 tarihi de bir dönüm noktasıdır. Cumhuriyetimizin 93 yıllık geçmişi boyunca arayışı içerisinde olduğumuz sıkıntımızı 15 Temmuz ile birlikte geride bıraktığımızı düşünüyorum. Ben milletimle iftihar ediyorum. Zira bu millet demir yığınlarına f-16'lara, bombalı helikopterlere, tank, top ve silahlara 15 Temmuz gecesinde eşrefi mahluk olarak insan olarak göğsünü gerdi, Arkadaş yurdumu alçaklara uğratma sakın, siper göğsünü duracaktır bu hayasız akın, doğacaktır sana vadettiği günler hakkın, kim bilir belki yarın belki yarından da yakın. 

BİZİM MİLLETİMİZ BİLGİ İLE HİKMETİ BİR ARADA GÖTÜRECEK GENÇLİKTİR

Bu gençlik tankların önünde durdu ve göğsünü siper etti, hakkın da vaadettiği günler oldu. Şimdi gençler, yolumuzda şu var, nedir o ilim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir sen kendin bilmezsen ya nice okumaktır. Rabbime hamdolsun, el bombası ile kalkıpta askerine polisine köy korucusuna vatandaşına saldıran değil, bizim bu gençliğimiz ilim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir sen kendin bilmezsen ya nice okumaktır anlayışı ile yürüyor. Bizim gençliğimiz inşallah bilgi ile hikmeti bir araya götürecek olan gençliktir. Türk milleti 15 temmuzda sadece hürriyetine, inancına, ezanına, demokrasisine değil aynı zamanda hedeflerine de sahip çıkmıştır. Bunlardan rahatsız olanlar yarın da olacak bunu bilesiniz. Bütün mesele biz yolumuzda daim olalım ve kula kul olmayalım sadece Allah'a kul olalım.

Halkımız FETO ile birlikte PKK'sından DEAŞ'ına kadar tüm terör örgütlerine meydan okumuştur. Tek millet dedi, tek bayrak dedik, tek vatan dedi, tek devlet dedi. 80 milyon tek millet ayrım yok. Tek bayrak. Bayrağımızın rengi şehitlerimizin kanıdır, gazimizin kanıdır. Hilal bağımsızlığımızın ifadesidir yıldız şehidimizin ta kendisidir. Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır, toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır. Gençler belediye başkanlığı yaptım biliyorsunuz. Toprak tarladır, arazidir, arsadır. Eğer toprak imardan geçmişse tarla olmaktan çıkar arsa olur. Vatan olması için de toprağın kanla yoğrulması gerekir. İşte bizim bu topraklarımızda şehit kanlarımızla yoğruldu. Onun için bu topraklar vatandır. Kimse bu vatan toprakalrı üzerinde operasyon yapamaz yaparsa olanları görüyorsunuz. Doğu'da Güneydoğu'da olanları görüyorsunuz. Ama bu millet şüheda fışkıracak toprağı sıksan şüheda canı cananı tüm varımı alsın da hüda etmesin tek vatanımdan beni dünyada cüda diyerek gidiyorlar oralar. Zaten şüheda olmazsa olmaz. Çanakkale böyle oldu, Kurtuluş Savaşı destanı böyle yazıldı. Bugünlere öyle geldik, bundan sonra da öyle yürüyeceğiz. Ve tek devlet. 

TEHDİTLERİN KÖKÜNÜ KURUTMAK İÇİN SURİYE VE IRAK'TAYIZ

Türkiye Cumhuriyeti devletinden bizim başka devletimiz yoktur. Yok paralel devletmiş öyleymiş böyleymiş. Boşuna heveslenmesinlerk bizim başka devletimiz yoktur. Bu duruş artık tehditleri kendi sınırlarımız içinde değil doğrudan kaynaklarından bertaraf etme gayretindeyiz. Onun için Suriye'de onun için Irak'tayız. Oraya yerleşmek için değil, oralardan gelen tehditleri yerinde durdurmak için.

"Almaya teröre çanak tutuyor"

Eyy Almanya teröre çanak tutuyorsun, bumerang gibi gelip sana da çarpacak. Almanya’nın akıbetini hayırlı görmüyorum

banner863
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.