Erdoğan'dan seçim yorumu: 2 Kasım sabahı...

Erdoğan'dan seçim yorumu: 2 Kasım sabahı...

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda düzenlenen resepsiyonda konuştu.
Erdoğan, "Bölgemizdeki gelişmeler ve terör olayları bizi, Cumhuriyetimizin 100. Yıl dönümü olan 2023 için belirlediğimiz hedeflerimize ulaşmaktan asla alıkoymayacaktır. Devlet ve millet arasında bilinçli bir şekilde oluşturulan ve sürekli derinleştirilmeye çalışılan mesafe yüzünden, ülkemizde sık sık darbecilere ve vesayet odaklarına gün doğdu. Milletimiz alın teriyle ve gerektiğinde kanıyla devletinin yanında olduğunu her zaman göstermiştir. Cumhuriyetimizin 92. yılında iftiharla anacağımız en büyük kazanımımız budur. Ülkenin yöneticileri olarak bizlere düşen milletimizin beklentilerine cevap vermek için gece gündüz çalışmaktır" dedi.

"BÖLGEMİZDEKİ GELİŞMELER VE TERÖR OLAYLARI BİZİ 2023 HEDEFLERİMİZE ULAŞMAKTAN ASLA ALIKOYMAYACAKTIR"

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda düzenlenen resepsiyonda konuşan Erdoğan şu ifadelere yer verdi:

"Devlet ve millet arasında bilinçli bir şekilde oluşturulan ve sürekli derinleştirilmeye çalışılan mesafe yüzünden, ülkemizde sık sık darbecilere ve vesayet odaklarına gün doğdu. Bu yüzden benzer şartlarda yola çıktığımız ülkelerin çoğu, demokraside ve kalkınmada önemli mesafe katederken, biz sürekli kendi içimize kapanarak, enerjimizi iç mücadelelerle heba ederek geride kaldık. Fakat milletimiz demokrasi yolundaki kararlılığından, milli iradeyi hakim kılma mücadelesinden asla vazgeçmemiştir. Türkiye'nin son dönemi bu bakımdan tarihi mesafelerin katedildiği çok önemli ilerlemelerin kaydedildiği bir dönemdir. Ülkemizin bugün sahip olduğu güçlü alt yapının, ekonomik değerlerin ve demokratik kazanımların son 13 yılın ürünüdür. Devletle milletin el ele verdiğinde, aynı değerler etrafında bütünleştiğinde, aynı hedeflere yöneldiğinde hangi başarıların elde edildiğini görmek isteyen bu dönemi iyi incelemelidir. Milletimizin alın teriyle ve gerektiğinde kanıyla devletinin yanında olduğunu her zaman göstermiştir. Cumhuriyetimizin 92. yılında iftiharla anacağımız en büyük kazanımımız budur. Ülkenin yöneticileri olarak bizlere düşen milletimizin beklentilerine cevap vermek için gece gündüz çalışmaktır. Bölgemizdeki gelişmeler ve terör olayları bizi, Cumhuriyetimizin 100. Yıl dönümü olan 2023 için belirlediğimiz hedeflerimize ulaşmaktan asla alıkoymayacaktır."

2 Kasım sabahı milletimizin tercihi hangi istikametteyse neticeye hep birlikte saygı göstereceğiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda düzenlenen resepsiyonda konuştu. Resepsiyonda gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Erdoğan, pazar günü yapılacak olan seçime ilişkin, "2 Kasım sabahı milletimizin tercihi hangi istikametteyse şüphesiz ki o istikametten çıkacak olan neticeye hep birlikte saygı göstereceğiz ve sandıktan çıkan o neticeyi hep birlikte sahipleneceğiz. Türkiye'nin inşallah geçtiğimiz beş ay içinde yaşadığı sıkıntıları tekrar yaşamayı istemiyoruz. Türkiye'nin kaybedecek bir vakti yok, bu kayba tahammülümüz yok" dedi.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda resepsiyon verdi. Erdoğan, resepsiyondaki konuşmasından sonra gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını da yanıtladı. Erdoğan, pazar günü yapılacak olan seçime ilişkin, "2 Kasım sabahı milletimizin tercihi hangi istikametteyse şüphesiz ki o istikametten çıkacak olan neticeye hep birlikte saygı göstereceğiz ve sandıktan çıkan o neticeyi hep birlikte sahipleneceğiz ve ondan sonrada tabi ki yeni Türkiye'nin inşallah geçtiğimiz beş ay içinde yaşadığı sıkıntıları tekrar yaşamayı istemiyoruz. Bu sıkıntıları yaşamadan bir gelecek inşa edelim diyoruz. Çünkü Türkiye'nin kaybedecek bir vakti yok, bu kayba tahammülümüz yok. Onun için pazar günü adeta ülkemiz için gerçekten 2023 sürecine bir kırılmadır ve bu kırılma noktasında inanıyorum ki milletimiz tercihlerini o istikamette kullanacaktır" diye konuştu.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda düzenlenen resepsiyonda konuştu. Resepsiyonda gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Erdoğan, koalisyon görüşmelerine ilişkin bir soruya "Dünyada, istikrar ve güvenin olduğu toplumlara baktığımızda, istikrar ve güvenin olduğu toplumlarda özellikle koalisyon yönetimleri değil daha çok tek partili yönetimler, A patisi, B partisi fark etmez. Ama bunu görüyoruz. Temenni ederim ki milletimiz koalisyonlara fırsat vermeden burada tek başına bir iktidarın tercihini yapabilirse inanıyorum ki bu 12, 13 yıl içerisinde yakaladığımız istikrar ve güven ortamının devamına ciddi bir zemin hazırlar" dedi.

"DÜNYADA İSTİKRAR VE GÜVENİN OLDUĞU TOPLUMLARDA KOALİSYON YÖNETİMLERİ DEĞİL TEK PARTİLİ YÖNETİMLER VAR"
Koalisyon görüşmelerine ilişkin bir soruya Erdoğan, "Sandıktan çıkacak neticeyi önceden şu anda şudur şöyle hareket edilmeli gibi bir ifadeyi kullanmak Cumhurbaşkanı olarak bana yakışmaz. Benim söylediğim sandıktan çıkan sonuca hep beraber saygı duyacağız. Ama bir şey var o da dünyada, istikrar ve güvenin olduğu toplumlara baktığımızda, istikrar ve güvenin olduğu toplumlarda özellikle koalisyon yönetimleri değil daha çok tek partili yönetimler, A patisi, B partisi fark etmez. Ama bunu görüyoruz" diye yanıt verdi.

"SİYASETTE KÜSKÜNLÜK, KIRGINLIK OLMAZ"
Erdoğan, "Temenni ederim ki milletimiz koalisyonlara fırsat vermeden burada tek başına bir iktidarın tercihini yapabilirse inanıyorum ki bu 12, 13 yıl içerisinde yakaladığımız istikrar ve güven ortamının devamına ciddi bir zemin hazırlar. Siyasette küskünlük, kırgınlık olmaz. Sandık bizim için saygı duyulması gereken ene önemli mercidir. Cumhuriyetin de ene önemli zeminidir. Demokraside öyle. Taviz vermek mümkün değil" dedi.

"HER ŞEYİ DEVLETTEN BEKLEMEK YANLIŞ OLUR"
Kanaat önderleri olan görüşmesine ilişkin Erdoğan, "Kanaat önderlerinin düşüncelerini kaydettik. Onlardan da bir çok şey bekliyoruz. Temenni ederim ki düşüncelerini bölgelerinde işlerler. Her şeyi devletten beklemek yanlış olur. Kanat önderleri ile olumlu bir yaklaşım ile ayrıldık. Bir grubu ile teke teke görüşmelerimiz oldu gece geç saatlere kadar. Sonra grup halinde de görüşmelerimiz oldu. Senede 1,2 kez yapmayı planladım" diye konuştu.

"SEÇİM GÜVENLİĞİ KONUSUNDA İÇİŞLERİ BAKANLIĞIMIZ, HÜKÜMETİMİZ HER TÜRLÜ TEDBİRİ ALDIK"
Seçim güvenliğine ilişkin Erdoğan, "Seçim güvenliği konusunda içişleri bakanlığımız, hükümetimiz her türlü tedbiri aldık. Valilerimizin üzerinde çok büyük yük var. Valilerimiz çekinmeden ilçelerle, kaymakamlar ile emniyet güçleri ile her türlü tedbiri uygulamaya koyması gerekir. Yeri geldiğinde silahlı kuvvetlerimizi kullanma imkânı var. Jandarma zaten emirlerinde. Polis keza öyle. Bütün bu enstrümanlar kullanıldığında çok daha sağlıklı bir seçim olacaktır" dedi.

Erdoğan, "PYD siyasi bir örgütlenme değil, bir terör örgütüdür" dedi. DHA
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.