Erdoğan sesinin telif hakkını alıyor

Rüşvet ve Yolsuzluk kayıtlarıyla zor duruma düşen Tayyip Erdoğan, ses kayıtlarının internette yayımlanmasının önüne, ses hakları alınarak geçilecek. Halka açık konuşmalar hariç kayıtlar telif kapsamına girecek.

Çıkan ses kayıtlarını engellemek için önce sosyal medyayı yasaklamakla tehdit eden ancak başaramayacağını anlayan Erdoğan böylelikle dünyanın en büyük video paylaşım sitesine karşı yasal süreç başlatarak bu ses kayıtlarının kaldırılmasını ve bir daha yayınlamamasını sağlama yolunu seçmiş gözüküyor.

AKP'ye yakınlığıyla bilinen haber 7 sitesinde yer alan habere göre, böylelikle kendi sesinin yer aldığı ses kayıtları ve videolar izinsiz olarak internet ve sosyal medya kanallarında kullanılamayacak. Kayıtların yayınlanmasında hiçbir sorumluluğu olmayan ancak yayılmasında büyük etkisi olduğu video paylaşım sitelerine Erdoğan böylelikle savaş açmış oluyor.

ulusalkanal.com.tr
 

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Ercument Rakap 1 yıl önce

keşke dediğini yapsa!..

bu şekilde telif hakkı iddiasıyla kaldıracağı yayınların kendi sesi olduğunu kabul etmiş olacak.

Misafir Avatar
gerçek @Piyas ka 1 yıl önce

süpersin!... nokta atış yapmışsın mallar görse birde... :/

Misafir Avatar
son çırpınış 1 yıl önce

rte çıkış yolu bulamayınca ses telif hakkına baş vuruyor.dürüst bir siyasetçi iddialara karşı kendisini aklamaya çalışır kaçış veya gizlenme çabası içinde olmaz.mademki ses kayıtları montaj ise ozaman yargıya git araştırma komisyonu oluştur aklan kamuoyu gerçekleri öğrensinyada yargılan bu tavır suçluluğun ifadesidir

Misafir Avatar
Piyas ka 1 yıl önce

zaten mitinglerde söyledikleri de sesin kendisine ait olduğunu doğrular nitelikte değil mi? "telefonlar dinlenirmiş, kayıt edilmiş" diye bas bas bağırıyor. sözüm ona mağdur edebiyatı yapıyor. benim en çok merak ettiğim ne istedilerse verdik dediği bir mitingi vardı. i̇stediklerini yapmayınca böyle olduk dedi. acaba bu 12 senede ne verdiniz bunu açıklamaları gerekir. ve siz bunları verirken, bırakın ses kayıtlarını bir kenara, görevinizi köye kullanmış ve birilerini sebepsiz zenginleştirmiş olmuyormusunuz? kenndi kendini ele veren çok konuşma yapıyor ama bu konuşmalardaki detaylara kimse girmiyor diye düşünüyorum. bunun gibi nice ayrıntı kanlı canlı "montaj" olmayan miting konuşmalarında gizli

Misafir Avatar
mete 1 yıl önce

önce videolar yayınlanır telif için başvurur o sırada dinleyen dinler silindikten sonrada kastelerede artık montaj diyemez .

Misafir Avatar
a 1 yıl önce

ses kaydı yayınlanır ama telif hakkı başvurusu vs. derken belirli bir zaman geçer yine izleyen izlemiş olur. başka hesapla yayınlarlar ondan da kaldırırlar böylece döngü halinde devam eder ama engelleyemezler.

Misafir Avatar
Cemil Ertunç 1 yıl önce

ha işte! bizde bunu bekliyorduk. sesin kendisine ait olduğunu tescilliyor. bu kasetler hani montaj dı, hani sana ait değildi?

Misafir Avatar
Tolga Türkkan 1 yıl önce

Montaj diyordu, demek gerçek ki böyle bir şeye basvurmus o koltuktan ineceksin başbakan yaptıkların yeter artık