Erdoğan: Son dönemde başımıza gelen hadiselerin hiçbiri tesadüf değil

Erdoğan: Son dönemde başımıza gelen hadiselerin hiçbiri tesadüf değil

 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Meclis Soruşturma Komisyonu'nun dört eski bakan hakkında verdiği karar için, "Dün komisyon kararını verdi. Bütün bu çalışmalar sonrasında bilirkişi raporları vs bunlar alınarak bir karar verdi. Bu adeta bir ara karar. Bundan sonraki süreç tabi parlamento, Genel Kurul. Nihai kararı orası verecek" dedi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda kabul ettiği büyükelçilere hitap etti. Büyükelçiler Konferansı'nda konuşan Erdoğan, Meclis Soruşturma Komisyonu'nun dört eski bakan ile ilgili yürüttüğü soruşturma süreci ve verdiği kararı değerlendirerek "Başbakan olarak eski Türkiye özlemi içerisinde olanlar illa bununla ilgili bir Soruşturma Komisyonu kuralım dedikleri zaman arkadaşlarımızla oturduk istişare ettik. Kuralım dedik. Bizim bundan kaçınacak bir yanımız yok. Kurduk. Kurduktan sonra komisyon çalıştı. Nihayet dün komisyon kararını verdi. Bütün bu çalışmalar sonrasında bilirkişi raporları vs bunlar alınarak bir karar verdi. Bu adeta bir ara karar. Bundan sonraki süreç tabi parlamento, Genel Kurul. Nihai kararı orası verecek. Ama dert bu mu? Dert başka. Acaba buradan biz ne elde edebiliriz. Bunun gayreti içerisindeler. Ben inanıyorum ki parlamento şu anda özellikle Soruşturma Komisyonu'nun almış olduğu, üzerinde çalışılmış bu karar neticesinde nihai kararını en ideal, en adil şekilde verecektir. Türkiye bu tür oyalama süreçleri içerisinde üzerinde spekülasyonların yapılacağı bir ülke olmayacaktır. Olmadığını da bu parlamento gösterecektir" dedi.

"ESKİ TÜRKİYE'Yİ DİRİLTMEK İÇİN OYUNLAR KURGULANMIŞ VE SAHNELENMİŞTİR"

Konuşmasında son dönemde Türkiye'de yaşanan olayları hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Son dönemde başımıza gelen hadiselerin hiçbiri tesadüfi değildir. Son dönemde yaşadığımız badirelerin hiçbiri Türkiye'nin kendi iç dinamikleriyle ortaya çıkmış hadiseler değildir. Bölücü terör, Gezi Olayları, 17-25 Aralık darbe girişimi, diğer bazı teşebbüsler Türkiye'ye istikamet çizmek amacıyla kurgulanmış gerek dışarıdan gerek içerideki maşalar tarafından sergilenmiş olaylardır. Bütün bu hadiselerdeki yegane amaç o eski Türkiye'yi, o kontrol altındaki bağımlı, ezik, özgüveni eksik, gündemi belirlenebilir Türkiye'yi geri getirmektir. Ekonomisi bir türlü şahlanamayan, demokrasisi bir türlü gelişemeyen, sorunlarını bir türlü çözemeyen yani kısır bir döngü içinde enerjisini sürekli yitiren eski Türkiye'yi diriltmek için bütün bu oyunlar kurgulanmış ve sahnelenmiştir" ifadelerini kullandı.

"NİHAİ KARARI PARLAMENTO VERECEK"

Meclis Soruşturma Komisyonu'nun dört eski bakan hakkında verdiği karar ve yürütülen soruşturma süreci hakkında değerlendirmede bulunan Erdoğan, "17-25 Aralık darbesinde başarısız olanlar, ümitsizlik içinde yeni birtakım operasyonları devreye almak için uğraştılar ve uğraşıyorlar. 4 eski bakan üzerinden kurgulanmak istenen süreç, açık söylüyorum; 17-25 Aralık darbe girişimini yaşatmaya yönelik tamamen umutsuz bir süreçtir. Orada başaramadılar acaba burada başarabilir miyiz? O zaman başbakanım. Başbakan olarak eski Türkiye özlemi içerisinde olanlar illa bununla ilgili bir Soruşturma Komisyonu kuralım dedikleri zaman arkadaşlarımızla oturduk istişare ettik. Kuralım dedik. Bizim bundan kaçınacak bir yanımız yok. Kurduk. Kurduktan sonra komisyon çalıştı. Nihayet dün komisyon kararını verdi. Bütün bu çalışmalar sonrasında bilirkişi raporları vs bunlar alınarak bir karar verdi. Bu adeta bir ara karar. Bundan sonraki süreç tabi parlamento, Genel Kurul. Nihai kararı orası verecek. Ama dert bu mu? Dert başka. Acaba buradan biz ne elde edebiliriz. Bunun gayreti içerisindeler. Ben inanıyorum ki parlamento şu anda özellikle Soruşturma Komisyonu'nun almış olduğu, üzerinde çalışılmış bu karar neticesinde nihai kararını en ideal, en adil şekilde verecektir. Türkiye bu tür oyalama süreçleri içerisinde üzerinde spekülasyonların yapılacağı bir ülke olmayacaktır. Olmadığını da bu parlamento gösterecektir. Yargı içindeki birtakım odakların siyaseti dizayn etme girişimlerine öyle umuyorum ki izin verilmeyecektir" diye konuştu.

DHA

banner863
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
misafir - 2 yıl önce
rüzgar eken fırtına biçer
Avatar
Vedat Suren - 2 yıl önce
Yeni türkiye vatana millete hayırlı olsun pek yakında Türk ceza kanununda hırsızlık,rüşvet,görevi suistimal ve Hertürlü kötü fiillerin,cezalandırılması maddeleri çıkartılır .buna benzer suçlar işleyen sayın suçlularımızın dükkân kapanmadan önce aklama komisyonuna başvurmalarını önemle hatırlatırız .