23 Eylül 2014 Salı

“Fatih Hilmioğlu'nun sağlığından Adalet Bakanlığı sorumludur!“

İzmir Tabip Odası Ergenekon tertibiyle tutuklanan Eski İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Hilmioğlu’nun sağlından Adalet Bakanlığı’nı sorumlu tuttu. Oda Başkanı Suat Kaptaner, "karaciğer kanseri olmasına rağmen 3 yılı aşkın süredir Silivri’de tutulan Hilmioğlu’nun tutukluluk hali cinayettir" dedi.

10 Ocak 2013 Perşembe 17:40
“Fatih Hilmioğlu'nun sağlığından Adalet Bakanlığı sorumludur!“
Prof. Dr. Fatih Hilmioğlu’nun özgürlüğü için bir çağrı da İzmir Tabip Odası’ndan geldi.

İzmir Tabip Odası Yönetimi "hocamızın sağlığından şüphe ediyoruz" dedi ve Adalet Bakanlığı'na seslendi.
Kaptaner: ADALET BAKANLIĞI ‘NA SESLENİYORUZ. DERHAL HOCAMIZ VE MESLEKTAŞIMIZ PROF. DR. FATİH HİLMİOĞLU, KENDİSİNİN GEREKSİNİM DUYDUĞU SAĞLIK HİZMETİNİ ALABİLECEĞİ TUTUKLULUĞUNUN SONLANDIRILMASI GEREKİR DİYORUZ.
Kaptaner, siroz ile karaciğer kanseri başlangıcı teşhisi konulan Prof. Dr. Fatih Hilmioğlu'nun cezaevinde tedavisinin mümkün olmadığını söyledi: FATİH HİLMİOĞLU ‘NUN TUTUKLULUK HALİ DERHAL SONA ERDİRİLMELİDİR VE GEREKLİ TEDAVİ KOŞULLARI ACİLEN SAĞLANMALIDIR...

"Prof. Dr. Fatih Hilmioğlu‘nun hayatı risk altındadır" diyen Kaptaner Hilmioğlu'nun üst düzey bir sağlık kurumuna yatırılması gerektiğini belirtti.
Kaptaner: BU KONUDA ÇEŞİTLİ GİRİŞİMLER YAPILMASINA RAĞMEN. HENÜZ KENDİ HASTALIĞININ KRİTİK DÜZEYİNE UYGUN BİR TEDAVİ ALAMADIĞI VE ÜST DÜZEY BİR TEDAVİ ALMASI GEREKTİĞİ, TIP FAKÜLTESİ HASTANELERİ GİBİ BİR SAĞLIK KURUMUNA YATIRILARAK TEDAVİ EDİLMESİ GEREKİRKEN GEREK BÜROKRATİK FORMALİTELER NEDEDİYLE, GEREK BU KONUDA YETERLİ ÖZEN GÖSTERİLMEMESİ NEDENİYLE HALEN CİDDİ BİR HAYATİ RİSK ALTINDA OLDUDUNU ÖĞRENMİŞ BULUNUYORUZ.

ulusalkanal.com.tr
  Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!

  Yorumlar
  Toplam 4 yorum mevcut

 • türk genci 2 yıl önce yorumlandı

  ben gerçekten çok merak ediyorum bu kararı alan insanların gece nasıl uyuduklarını. vicdanınıza sesleniyorum ve allah'tan yardim istiyorum. allahim sen koru sen mukayet ol yarabbim fatih hilmioğluna yardim et onun yaninda ol ona yapılan bu haksızlıklar artık son bulsun. onunla yatar onunla kalkar olduk canım ülkem için verdiği emeklerin karşılığı böyle mi olacaktı sn büyüklerimiz size sesleniyorum ne olur yardım edin allah rızası için

 • OzgurumOzgur 2 yıl önce yorumlandı

  bu arap bedevileri barbardır, cinayet işlemeyi çok severler. bunların dininde barbarlık vardır. öyle olmasa sivas katliamı cezasız kalmazdı.

 • kasabameyhanesi 2 yıl önce yorumlandı

  ''bu utanç son bulmalı'' bir aydınımız dahi kaybetmeye tahammülümüz yoktur....

 • Gürhan Salihlili 2 yıl önce yorumlandı

  tanrı fatih hilmioğlu'nu ve onun gibi insanları korusun! herkes mustafa balbay'dan, mehmet haberal'dan, ahmet şık'tan, soner yalçın'dan engin alan'dan, başbuğ'dan bahsediyor ama ergün poyraz'ın ismi her nedense hiç geçmiyor. bildiğim kadarıyla içeri ilk atılan yazarlardan biri oydu. demokrasi tiyatrosunda nefer rolü üstlenenlerin bu kişiyle ilgili bir sorunu mu var? o niye gündeme hiç getirilmiyor. çıktı da benim mi haberim yok...

YAZARLAR Tümü
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
ARŞİV

banner77

banner220

banner221