17 Eylül 2014 Çarşamba

Fethullah Gülen neden üç çocuk yapmadı

Kürtaj ve sezaryen tartışmaları bir kez daha gösterdi ki Erdoğan ve onun muhafazakar anlayışı yalnız evliğe değil, çok çocuğa da dayalı. Erdoğan gittiği yabancı ülke liderlerine bile 5 çocuk öneriyor.

06 Haziran 2012 Çarşamba 17:15
Fethullah Gülen neden üç çocuk yapmadı
Ancak Nakşi Erdoğan’ın aksine cemaat onunla aynı fikirde değil. Evlilik ve çocuk konusunda ayrı şeyler düşünüyor.

Kaynak Gülen Cemaati’nin Yayınevi Nesil’in çıkardığı “Said Nursi’nin Gözüyle Kadın” kitabı. Nuriye Çeleğen’in yazdığı söz konusu kitap cemaatin kadına bakışını anlatıyor. Kitabın 116. Sayfasından aktaralım:

“Ahir zamanda insanların en hayırlıları evlenmeyenler, evlenmeyenler içinde çocuğu olmayanlar, çocuğu olanlar içinde de az çocuğu olanlar olarak hadiste rivayet edilmektedir.”

Nitekim Said Nursi, Emirdağ Lahikası sayfa 50’de evlilik üzerine şunları söylüyor: “Bu fıtri meyl ve nefsani şevkle o biçare zaifeler, böyle ağır bir hayata kat’i mecbur olmadan girmemek gerektirir.”

Çeleğen’in kitabında Said Nursi’nin sözleri şöyle yorumlanıyor: “Bediüzzaman her ne kadar açıkça “evlenmeyiniz” tavsiyesinde bulunmasa da, açıklama, olayı tam boyutuyla ortaya koymakta ve kar-zarar dağılımını yaparken vardığı neticede, bunu kendiliğinden kişiye buldurtma tarzına gitmektedir.” (Odatv.com)

ulusalkanal.com.tr
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!

    Yorumlar
    Toplam 1 yorum mevcut

  • Serkan Oskan 2 yıl önce yorumlandı

    cehalet kotu birsey!

YAZARLAR Tümü
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV

banner77

banner220

banner221