banner451
23 Ekim 2014 Perşembe

banner453

Fethullah Gülen Tayyip Erdoğan’a ateş püskürdü

MİT Müstaşarı Hakan Fidan'ın KCK şüphelisi sıfatırla ifadeye çağırıldığı gece Fethullah Gülen'in doğrudan Başbakan Erdoğan'a mesajlar verdiği bir konuşması herkul.org adlı internet sitesinden yayınlandı. Gülen, Erdoğan'ın adını ağızına almadan çok ağır mesajlar verdi.

11 Şubat 2012 Cumartesi 19:06
Fethullah Gülen Tayyip Erdoğan’a ateş püskürdü


Fethullah Gülen'in MİT Müsteşarı Hakan Fidan, Eski MİT Müsteşarı Emre Taner ve Eski MİT Müsteşarı Afet Güneş’in KCK şüphelisi olarak ifadeye çağırıldığı 7 Şubat günü ilginç bir konuşması yayınlandı.

Herkul.org sitesinde konuşan Fethullah Gülen, Başbakan Tayyip Erdoğan’ın adını ağzına almadan ateş püskürdü:

“Milletin servetine hortumlar bağlayıp, kendi havuzlarına milletin malını akıtma gibi şeyler...”

“Bunlar hakiki manada Müslüman değildir.”

“Yüksek hedeflere ulaşmak istiyorsanız, yürüyeceğiniz yollar temiz olmalı.”

“Menfaat üzerine kurulan her sistem, her siyaset canavarlıktır.”

“Fırsat ele geçmiştir ne yapıp yapıp ben böyle meşru gayri meşru bir yerlere bir şey akıtmalıyım bir havuz yetmez bir ikinci havuz daha doldurayım bununla.”

“Bazı siyasilerde alan bütünüyle bizim elimizde olursa kimse bize soru soramaz ama alanın içinde başkaları olursa sorgulama meselesi de beraber olabilir onunla.”

İşte Fethullah Gülen-Tayyip Erdoğan kavgasını ortaya seren o konuşma:

“BUNLAR HAKİKİ MÜSLÜMAN DEĞİL”

“Hırsızlıklar, haramilikler yapma gibi değişik spekülasyonlar gibi, kapkaçlar gibi milletin servetine hortumlar bağlayıp ama doğrudan doğruya iritibatlı ama kaçamak yollu başkalarının üzerinden kendi havuzlarına milletin malını akıtma gibi şeyler... Bunlar hep el hıyanetine giren şeylerdir, işte bunlar hakiki manada Müslüman değildir”

“MENFAAT SİYASETİ CANAVARLIKTIR”

“Yüksek hedeflere ulaşmak istiyorsanız o yüksek hedeflerin kudsiyeti ölçüsünde yürüyeceğiniz yollar da o kadar kutsi olmalı. O kadar pak olmalı. O kadar temiz olmalı. O kadar iç bulandırıcı olmamalıdır. Yaptığımız bu güzel işleri dünyevi bir takım çıkarlara bağladığımız zaman da menfaatlere bağladığımız zaman menfaat üzerine kurulan her sistem her hareket her cereyan her siyaset canavarlıktır."

“HER YERİ TUTMAK ŞEYTANİ BİR MÜLAHAZA”

“İnsanı yanıltan hususlardan bir tanesi de budur. Menfaat üzerine dünyalarını kurduklarından dolayı başkalarını karalamak suretiyle onlara alan tanımamak suretiyle bütün alanları kendi hesaplarına işgal etme gibi bir mülahazadan kaynaklanır. Her yeri biz tutalım bazen de şeytani şöyle bir mülahaza olur, mesela fırsat ele geçmiştir bir yerde bir nahiye müdürü bir kazadaki kaymakam bir vilayetteki vali inşallah öyle olmasınlar, böyle bir fırsat ele geçmiştir ne yapıp yapıp ben böyle meşru gayri meşru bir yerlere birşey akıtmalıyım bir havuz yetmez bir ikinci havuz daha doldurayım bununla. Bir üçüncü havuz daha doldurayım, bu biraz terbiye görmemiş insan tabiatını da ifade ediyor.”

“ŞEYTANIN SAĞDAN ÇARPMASI”

“Burada şeytani masum gibi görünen mülahaza vardır. Biz müslümanız elhamdülillah ne olur olmaz belki bu adamlar bağışlayın halk ifadesiyle diyeceğim bunu bize bir kelek oynarlar düzenimiz bozulur yeniden o düzeni kurmak için bizim böyle geride ihtiyat olarak bir stokumuz bulunmalı gibi bu da bakın masum gibi görünüyor fakat şeytanın sağdan çarpmasıdır bu.”

“BAZI SİYASİLER GÜÇ ELİMİZDE DİYOR”

“İşi menfaate bağlı götürüyorsanız dindar bile olsanız, camide imam olsanız, beldede müftü olsanız, yaptığınız işin içinde şahsi çıkarlarınıza gayretlerinize bağlamışsanız, onunla birşey elde etmeyi düşünüyorsanız, o krediyi şahsınız adına birşey elde etmeye bağlamışsanız, o istikamette kullanıyorsanız hafizanallah hiç farkına varmadan başkalarının hukukuna girebilirsiniz elinizi de kullanırsınız, dilinizi de kullanırsınız kimbilir hiç farkına varmadan bazı siyasilerde olduğu gibi bunlar madem böyle güç haline geliyor en iyisi bunları batırmak ve bunlara alan bırakmamak lazım alan bütünüyle bizim elimizde olursa kimse bize soru soramaz ama alanın içinde başkaları olursa sorgulama meselesi de beraber olabilir onunla. En iyisi mi bütün muhalifler yok olmalı, Allah'ım bütün muhaliflerimizi yok eyle bizi muhalifsiz bırak da ayıplarımızı mayıplarımızı yakın takibe alan insanlar bulunmasın. Bu mülahaza ile yaşayan insanların esenlik vaad etmeleri selam insanı olmaları 'selamün aleyküm ve rahmetullahi ve berakatühü'ye bağlı yaşamaları mümkün değildir vesselam.”

ulusalkanal.com.tr

YORUM YAZ

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

   Yorumlar
   Toplam 50 yorum mevcut

  • gurbetci-&-gurbetciler 13 ay önce yorumlandı

   Lütven gündeme getirirmisiniz gurbetcilerin paralarını yalanla dolanla calıp zevki sefa sürüyorlar cok insanlarımız madurdurumda ????Bunların üstüne neden gidilmiyor.! yazıklarolsun iyiniyetli olmak sucmu.Aglıyanın malı gülene hayır getirmez

  • hilal 2 yıl önce yorumlandı

   hey gidi hoca heyy milletin servetine hortumlar bağlayıp, kendi havuzlarına akıttı diyorsun.. siz nur cemaati olarak ne yaptınız sanki.. parası olanı okulunuza dersanenize arka bahçenize aldınız ,olmayanıda bahçenize, okulunuza, dersanenize sokmadınız nerde kaldı allahın rızası... hoca cemaat ayaklarına milleti sömürdünüz... noldu tayyip erdoğandan çıkarın yokmu daha.. kullanamıyomusun tayyibi erdoğan..

  • mehmet d 3 yıl önce yorumlandı

   sevgi kardeşim o kadar doğru yazmışınki anlaması gerekenlerin anlamış olabilmesi bence mümkün değil

  • sevgi 3 yıl önce yorumlandı

   heyyy gidi hoca efendi!!!bunları şimdi mi söylüyorsun!!!biz yıllardır böyle söylerken neredeydin?hangi çıkarlarınız çatışma içine girdi de ağzının ayarı kaçtı şimdi??neyse yakında halledersiniz,karşılıklı olarak sevgilerinizi iletirsiniz millet huzurunda birbirinize,biz de bir yanlış anlaşılmaymış der unuturuz.siz birbirinize kıyamazsınız vesselam...

  • demiralişbozope 3 yıl önce yorumlandı

   deccalin tarifini vermiş !bir eksikle kendini eklemeyi unutmuş papaefendi....10 yıldır;"beraber yürüdü"ve yürüttüler!durmadılar(heryere sızarak) yolaaa,yola devam ettiler

  • ne onemi var 3 yıl önce yorumlandı

   insaf, insaf (arnautluktan)

  • Hakan Şahin 3 yıl önce yorumlandı

   yahu sizin saygı duyduğunuz hiçmi bir kutsalınız yok
   tamamen kötülüğe kilitlenmş olarak gayesi sedece ve sadece kendisini yaratan zatın rızasına kazanmak olduğunu binlerce kez ilan etmiş. ve kendisine yapılan hetürlü haksızlığa sebeb olanlara hakkını helal etmiş bir insana yapılacak şeymi bu?
   yahu hiç ölmeyecek misiniz ki bu kadar rahat hareket ediyorsunuz?
   yaptıklarınızın yanınıza kalacağını mı zannediyorsunuz
   o gün gelip çattığında sizlerede yaptıklarınızın hesabı tek tek sorulacaktır bunu unutmayın zalimlerin firavunların diktatçrlerin hiçbirisinin sonsuza dek yaşadığı görülmemiş sizmi kalacaksınız
   sşz bu yaptıklarınızı sormayacaklarmı orada fitil fitil burnunuzdan gelecek arkasından gittiğiniz şeytanla beraber kendinize yer hazırlıyorsunuzç gelin bırakın bu inadı siz de girin o herşeyi kuşaan rahmetin kanatları altına tevbe edin kurtulun

  • M.Bülent Başak 3 yıl önce yorumlandı

   yandaş yorumları yakından ilgi gösterdiklerini anlatıyor..ilgileri belki onlara gerçekleri görebilme yetisi kazandırır da hidayete ererler..bi de saklanmadan isimlerini yazsalar..

  • M.Bülent Başak 3 yıl önce yorumlandı

   canım adam birinci havuza bişii demiyo ki..
   ikinci üçüncü havuza kızıyo..
   ona bişii kalmıycak sanıyor gelene kadar...

  • sedat cetin 3 yıl önce yorumlandı

   aslinda bu siralar ulusal kanalda tv de feytullah gulenin internette tiklayinca cikan f.gulen peygambere gerek yok goruntulerini tam yayinlama zaman

  • Kerem 3 yıl önce yorumlandı

   konuşmanın tamamını dinlemek lazım. kimi kastettiğini isim vermediyse kimse bilemez.

  • Ozedoğru 3 yıl önce yorumlandı

   bence yapılanlar yanlış söylemler doğru içerik doğru sadece söylemlerin birinden bahsediliyormuş gibi yapılarak ve eski bir videoymuş sanırım eğer öyle ise senin bunu yapanlardan ne farkın kaldı ne olursa olsun dosdoğru kalabilmek şeytan her daim saptırmaya hazır elbet sana sunacak güç kazandırıyormuş gibi gösterecek ancak şeytandan akıllı olmalısın ta ki dosdoğru olanlar kazanacak allah ın izni ile a, b c partisi değil çoğu yalancı kendi tabanını ayakta tutma çabasında lakin ülkemize ve insanlarımıza ne yapılıyor buna bak ve buna göre karar ver derim ben iyisi yok seçme zorunluluğu var gibi allah bu milletin yar ve yardımcısı olsun inşallah yanlış üstüne yanlış yapmak hoş değil doğrusu bu haberi ibretlik bağlamında çok vaaz veren bir sürü din bilginleri veya ehlileşmiş kişiler var bunları bu şekilde verselerdi daha iyi olmazmıydı şu an kazanayım derken kaybettiğinin farkına var derim sevgilerimle...

  • Remzi Pala @Lale Gül 3 yıl önce yorumlandı

   fethullah gülen isim vermeden ortaya söylemiş. ama doğruları söylemiş. bunda kimsenin bir itirazı yok sanırım

  • Ahmet TOKAÇ 3 yıl önce yorumlandı

   bu haberin bir tuzak veya komplo olduğu mynet ve bir çok haber kanallarında ulusal tv den gülene komplo diye verilmiş.gerçekten de çarpıtılmış olarak haber verilmiş.hala haber bantında yer alması çok mu hoş sizce?bari kaldırın da itibarınızı kurtarın.ayıptır yav.

  • dadas @Tamer Kalaycı 3 yıl önce yorumlandı

   ya ben tüm yorumları okudum da gerçekten memleketimizde ne kadar cahilş insan varmıiş ya kardeşim siz şyim hıyar diyene tuz alıp kaçan cinslerdenmisiniz. adam önce işin gerçeğini öğrenip sonra yorum yapar. açın herkul sitesini orjinal sohbetini dinleyin sonra yorum yapın kardeşim..

  • Lale Gül @Remzi Pala 3 yıl önce yorumlandı

   Remzi pala sen ne kadar tanıyabiliyorsun Sayın Fethullah Gülen'i..Ve ne kadar tanıyorsun Sayın Recep Erdoğan Başbakanımızı...Asla Ve asla Cemaat ve hükümetin arasını bozamayacaklar...Hemen de atılmayın iftiralar üzerine....

  • gps 3 yıl önce yorumlandı

   sizin gibi guvenilir kaynaklarin boyle haber yapmasi beni o kadar rahatlatiyor ki...!!!
   kivranin gencler kivranin..!!

  • öncüvatan 3 yıl önce yorumlandı

   keskin sirkeye yol göründü herhalde. bu millet ona milyarlarca doları alacak kefen yapar herhalde. e o kadar hizmeti (!) olmuş ülkeye.

  • Remzi Pala 3 yıl önce yorumlandı

   hemen yalanlama yarışına girmişler :) fethullah hoca kadar cesur olunda evet hocaefendimiz in fikri budur diyin. korkak müritler

  • ufuk sen 3 yıl önce yorumlandı

   genel olarak söylenmis sözleri nasil erdogana getirmisler anlasilmaz bir durum. bu sözler chp, mhp ve bbp ve bilumum partililer icin gecerli ve tavsiye, kanun degil. dinleyen dinler dinlemeyen dinlemez, samimiyet ve kabul meselesi

  • adem ademoğlu 3 yıl önce yorumlandı

   sıkıyosa hocaefendinin başbakan için yayınladığı geçmiş olsun mesajını da yayınlasın ulusal kanal

  • M. Kürşad YILDIZ 3 yıl önce yorumlandı   i̇nsanlara iftira atmak bu kadar kolay mı ? sizin sitenizde yazan cümleye bakın . ''ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.'' din kardeşi olan bunu yapar mı ? ortalığı karıştırmak böyle kolay mı sorarım size ulusal kanal yetkilileri anlayın artık türkiye eski türkiye değil. artık attığı her adımda ileri giden ve yükselen bir türkiye var siz köstek olmaya çalışsanızda bu ilerleyen gücün önüne ne çıkarsa paramça olacağı aşikardır.

   allah'dan korkun peygamberden utanın.

  • vatansever @kristof kolomb 3 yıl önce yorumlandı

   görüntüyü herkul.org adresinde seyredebilirsiniz yakından uzaktan alakası yok ulusal kanalın söyledikleriyle. sözde değil özde lazım vatan sevgisi

  • Mehmet Bayalan 3 yıl önce yorumlandı

   bazı şakirtlerin yorumlarına bakıyorum da kahkaha atasım geliyor.hangi yüzle hangi din adına bu adamı savunurlar anlamak mümkün değil.bu adam said-i kürdi-ye bile ihanet etmiştir.o en azından vatanından tüymemiş,dışarıdan düşmanlarla birlikte aynı koroya katılmamıştır.sizin beyninzi nasıl bu kadar dumura uğrattıklarına şaşıyorum bir insan olarak.

  • Mehmet Bayalan 3 yıl önce yorumlandı

   al birini vu ötekine.bence bu çıkış suriye'ye karşı şimdiye kadar bir müdahale yapılmamasının sebebi olarak başbakan'ın görülmesinden başka bir şey değildir.abd adına konuştuğu açıktır.helal haram işine gelince kendisinin bankaları faizle milleti hortumlarken ve milyarlarca dolar'a hükmederlerken bu servetin kaynağının helal kazanç olduğunu iddia edebilir mi?ederse bu evenjelist bir yaklaşım olur.müslümanca değil.zaten islamla alakaları olsaydı abd'den türkiye'yi karıştırmaya çalışmazlardı.sığıntı......

  • selo can 3 yıl önce yorumlandı

   sohbetin adı nasıl bir müslüman olmalıyızla ilgili. ulusal kanal konuyu nasılmite getirdi çözemedim...ayrıca hoca efendinin geçmiş olsun mesajınıda yayınlamanızı bekliyoruz sizden..

  • hüseyin göktaş 3 yıl önce yorumlandı

   http://www.internethaber.com/fethullah-gulen-basbakan-recep-tayyip-erdogan--400767h.htm bu haberi okuyanlar sonra da bu linke tıklasınlar:)

  • fs 3 yıl önce yorumlandı

   eger bu haber doğru olsaydı odatv de yayınlanmaz mıydınız?
   nasıl olsa daha fazla izlenen bir site odatv

  • ah ah 3 yıl önce yorumlandı

   keşke;kaç yıllık videoları montajlayıp kendinizi acınacak duruma düşürmeseydiniz
   na kadar kavga var derseniz deyin
   ama bugünkü geçmiş olsun mesajını yayınlayın herkes olayı anlar ama yayınlayamazsınız

  • ByFaTiH @ac.cr 3 yıl önce yorumlandı

   ya istiklal ya ölüm tam bagimsiz türkiye !

  • cem 3 yıl önce yorumlandı

   bu videonun fason olduğu söyleniyor.ilgilenenlere duyurulur :)

  • kristof kolomb 3 yıl önce yorumlandı

   birbirine düşürür allah velahavli vela kuvveti billah

  • yusuf beydağı 3 yıl önce yorumlandı

   çok mutlu olan arkadaşlara:
   video çok eski bir video
   altta stv haberin logosunun olmasına rağmen haberin sesi bi başkasına ait
   ayrıca herkül.com en son 2 şubatta güncellenmiş

   uzun lafın kısası heycanlanmayın evladım

  • cemil pars 3 yıl önce yorumlandı

   adam kolon kanseri oldu hasta yatıyor. hemen harekete geçtiler. yazıktır ya.

  • Yusuf Altay 3 yıl önce yorumlandı

   ne oldu hoca efendi. işine gelmedimi sendemi veryansın etmeğe başladın. mezardakiler nerde kaldı. 12 eylül ressamı yargılanacak tek başına sayenizde. 12 eylüle getirenler rahat bir nefes aldı artık. ne güzel müslüman oldun olay ize karşı olunca. ne yazık ki yanınızda olacak herkesin sindirilmesine öncelik ettiniz. hoca efendi aziz nesinin sarı öküz hiaesini biliyorsuuz herhalde
   yoksa sizin havuza yeteri kadar akmıyormu artık

  • hakan çkn 3 yıl önce yorumlandı

   lan sazanlar oltaya gelmeyin durmak yok yola devam...artık adam olunacak o kadar korkmayın söz milletindir artık...

  • ac.cr 3 yıl önce yorumlandı

   cekin birbirinizin ipini,cikarin kirli camasirlarinizi pazara,sizede ancak bu yakisir.

  • ac.cr 3 yıl önce yorumlandı

   yakinda internete videolari kasetleri servis ederler artik,eglence basliyor desenize..

  • kemal sungur @HOCA 3 yıl önce yorumlandı

   youtube da cubbesizdi ama.....

  • HOCA @kemal sungur 3 yıl önce yorumlandı

   bir de cübbeli ahmet hoca var! oda cezaevinde

  • kemal sungur @HOCA 3 yıl önce yorumlandı

   tek hoca tanirim oda nasreddin hoca

  • Fatih Duman 3 yıl önce yorumlandı

   herkesin bir hesabı vardır.allah'ın da bir heasbı vardır. düne kadar dirsek teması giden i̇ktidar ve cemaat ne oldu da birbirine girdi göreceğiz.yiyin birbirinizi.verdiğim oy haram olsun.hakkımı helal etmiyorum,ne iktidar'a ne cemaat'e..

  • yalçın özer 3 yıl önce yorumlandı

   salya sümük aglayan cia uşagindan diğer bopcu abd uşagina firça.defteriniz dürülecek merak etmeyin

  • monte crisro 3 yıl önce yorumlandı

   kendi gittikleri yollar cok temizde!! tutan tuttuğnu götürüyo o cemaatte!!

  • murat sepil 3 yıl önce yorumlandı

   fetullah hoca dediğiniz insanın aslında bir siyonist ve vatikanın misyoneri olduğunu biliyormusunuz bu adam kimdirki bu ülkenin başbakanını tehdit etsin haaa o konuda haklı buluyorum mit müsteşarı fetullah ve akp hükümeti bir çizgide buluşuyorlar o da nedir diye sorarsanız her üçüde cia ve fbi ajanıdır

  • KARUNYA 3 yıl önce yorumlandı

   hocayi izmir hisar camisinden tanirizzzzzzzzzzzzzz oradaki tüm esnaf çokiyi bilir zamanin gençleride bilirler

  • HOCA 3 yıl önce yorumlandı

   tarikat hocası

  • kemal sungur 3 yıl önce yorumlandı

   neyin hocasi acaba ??

  • Kerim Kambur 3 yıl önce yorumlandı

   gülen'in kendisi, bu hiyanetin, hırsızlıkların ve talanın bir parçası hatta 1 nolu maşası değil mi?ayrıca "fethullah hoca" tabiri ulusal kanal çizgisine yakışmamış..samanyolu haber ile aynı yerden bakmış ulusal kanal bu habere...

  • Tamer Kalaycı 3 yıl önce yorumlandı

   bu herife hoca diyerek gereksiz yere bir ünvan kazandırıyorsunuz.

  TÜM YORUMLAR
  YAZARLAR Tümü
  HAVA DURUMU
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
  SPOR TOTO SÜPER LİG
  Tür seçiniz:
  ARŞİV

  banner77

  banner220

  banner221

  banner309