FETÖ'nün 'eski imamı', Fuat Avni'yle ilgili gerçeği açıkladı

Fetullahçı Terör Örgütü'nde bir dönem 'imamlık' yapan Selim Çoraklı, "Hedefe gitmekte her yolu meşru gören zihniyetin, yapmayacağı hiçbir şey yoktur. FETÖ'nün 100 deşifre olmuş hücresi varsa, 10 bin deşifre olmamış hücresi vardır. TSK içinde şu anda yüzde 60 oranında deşifre oldu. Hala yüzde 40'ının deşifre olmadığını düşünüyorum. Dezenformasyon bunların en iyi yaptığı iştir. Yıllarca medya ile yaptılar. Boşalan kadrolara kripto FETÖ'cüler yerleştirilebilir. Devlet ve MİT 2 senedir Fuat Avni'yi tespit edemiyor. Fuat Avni, Fetullah Gülen, özel istihbaratının adıdır. Merkezi de Pensilvanya'dır. Elektronik ortamda dünya çapında büyük oranda teşkilatlanmışlardır. Bundan sonra yapacakları en büyük saldırı siper saldırıdır. Ekonomik, istihbarat ve askeri alanlara saldırı yapabilirler. Cezaevlerindeki FETÖ'cülerin stratejik evlilikler yaptıklarını biliyoruz. Bunların hanımları cemaatin militanlarıdır. Bunlarla Çeçenlerin "Kara Dullar" birliği gibi kamikaze dalışlar yapabilir, suikastlar gerçekleştirebilirler" dedi.

FETÖ'nün 'eski imamı', Fuat Avni'yle ilgili gerçeği açıkladı

Fetullahçı Terör Örgütü'nde bir dönem 'imamlık' yapan Selim Çoraklı, terör örgütünün büyük bir kısmının deşifre olmadığını belirterek, "Dezenformasyon bunların en iyi yaptığı iştir. Yıllarca medya ile yaptılar. Boşalan kadrolara kripto FETÖ’cüler yerleştirilebilir." dedi.

Yıllardır FETÖ ile mücadele eden, 90 kitabı bulunan 56 yaşındaki Çoraklı, örgütle ilgili önemli açıklamalar yaptı.

Gülen'in İslam dışı faaliyetleri ve inançta yaptığı tahrifatlara dikkati çeken Çoraklı, FETÖ ana davasının da tanıkları arasında yer alıyor. Ankara'daki FETÖ ana davasında görevli savcıya 55 sayfalık ifade veren ve örgüt içindeki tüm bağlantıları açıkladığını aktaran Çoraklı, 15 Temmuz darbe girişimi sonrasındaki duruma ilişkin, AA muhabirine açıklamalarda bulundu.

FETÖ'nün çok tehlikeli ve kanlı kıyımlar yapabilecek bir yapı olduğunu çok önceden ön gördüğünü belirten Çoraklı, "Hedefe gitmekte her yolu meşru gören zihniyetin, yapmayacağı hiçbir şey yoktur. Toplumda, FETÖ ile ilgili 'Bunlar karıncayı bile incitmezler, silahları yoktur' gibi algının anlamı yoktur. Ben sürekli olarak, 'bir örgütün silahlı veya silahsız olmasının bir önemi yoktur' diye yazıyordum. Silahsız bir örgüt, bir gecede silahlanabilir. Kaldı ki, Fetullahçıların silahlı örgütü vardı. TSK içinde yetiştirdikleri örgüt elemanları olduğunu gördük. Ortaokul 2'de alıp general yaptıkları askerleri vardı. Ayrıca emniyet içinde yetiştirdikleri binlerce polisleri vardı." diye konuştu.

"GÜLEN'İN AĞLATMADIĞI MÜSLÜMAN KALMADI"

 Çoraklı, 17-25 Aralık'tan sonra FETÖ'nün çok tehlikeli işlere kalkışabileceğini yazdığını, bunu "Gülen'in Ağlattığı Müslümanlar" ismiyle kitaplaştırdığını anlattı.

"FETÖ'nün ağlatmadığı Müslüman kaldı mı?" sorusuna Çoraklı, şu cevabı verdi:

"Örgüt, 1970'lerden 2014 yılına kadar diğer İslami cemaatlerle çatıştı. Rahmetli Necmettin Erbakan diğer Risale-i Nur grupları, Süleymancılar, İhlas grubu ve farklı dini grupları yok etmeye uğraştı. Kendi kulvarındaki herkesi temizledi. Herkes, 15 Temmuz darbesinden sonra şaşırıyor. Yapının içinden çıkıp da onların kirliliklerini anlatan eski mensupların içinde yer alan Gülen'in infaz edilecekler listesinde ben de yer alıyorum. 4'üncü sıradayım. Çünkü ben 1983'ten 1999'a kadar değişik kademelerde görev yaptım. Ayrılmadan önce 1992 yılında 'Fetullahçı Paradigmanın İflası'nı yazdım. O dönemlerde yapının İslami temellere dayanmadığını ifade ettim. Ayrıca 1996 yılında 40 madde halinde 'Cemaatin Kırılma Noktaları’nı' sıraladım. Bu yapı dünyevileşti. Hedefe gitmede her yolu meşru görmeye başladı."

 Örgütün maskesinin altındaki gerçek yüzü çok erken fark ettiğini, onun için de yollarını ayırıp mücadele etmeye başladığını anlatan Çoraklı, şöyle devam etti:

"Şeytanın Gülen yüzü diyorlar. Gerçekten güzel bir niteleme. Hakikaten o maskenin altından bir şeytan çıktı. Ben 'Gülen'in İslami Sapmaları' diye 55 başlık altında yazdım. 'Dinler arası diyalog' ile İslam'ı diğer dinlerle birleştirmeye çalıştılar. Elmalılı Hamdi Hoca’nın tefsirini değiştirdiler. Gülen, ‘Fatiha üzerine münazaralar’ kitabında süreyi değiştirmiştir. ‘Küresel Barışa Doğru’ kitabında oradaki ayetlerin bugünkü Hristiyan ve Yahudileri bağlamadığını söyleme gafletinde bulundu." 

"İMAMLARIN ÇOĞU KAÇTI"

FETÖ ana davasında açık tanık olduğunu, yapı hakkındaki tüm bildiklerini cumhuriyet savcılarına anlattığını, 55 sayfalık ifadesinde tüm imamların, destek veren bütün şirketlerin isimlerini tek tek açıkladığını aktaran Çoraklı, müdahalede çok geç kalındığı görüşünü savundu.

Çoraklı sözlerin şöyle sürdürdü:

"Ben ifademi 2014 Nisan ayında verdim. Bugüne kadar söylediğim tüm kişiler kaçtılar. Bunlar temel adamlardı. Savcılara, terörle mücadele polislerine, 'Bu yapıyı idare eden ana kadroyu alırsanız 5 yıl içerisinde yarısını bitirirsiniz' dedim. Ancak yapılmadı. Kanunlar çerçevesinden hareket edilerek mücadele edilmek istenirse, bunlarla baş edilmez. Çünkü bunlar hücre tipi yapılanma ile özellikle mahrem hizmetler olarak değerlendirilen TSK, yargı, emniyet gibi devlet kurumlarında örgütlendiler. Örgütün bel kemiği niteliğinde olan tüm imamları yurt dışına kaçtı. Şimdi Türkiye aleyhine lobicilik yapacaklar. Zaten bunlar, dünyanın değişik ülkelerinde 15 Temmuz’u organize etti. Şimdi FETÖ’nün iadesinin derdine düştüler. İade edilirse ne yapılacak ki?"

"DEŞİFRE OLMAMIŞ HÜCRELER VAR"

"FETÖ'nün 100 deşifre olmuş hücresi varsa, 10 bin deşifre olmamış hücresi vardır" diyen Çoraklı, kuklaları tutan ellerin yakalanması gerektiğini hatırlatarak, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Şu anda TSK'da yüzde 60 oranında deşifre oldu. Hala yüzde 40'ının deşifre olmadığını düşünüyorum. Şu anda deşifre olmuşların yerine deşifre olmamış kadroları tayin ettirmekle meşguller. Büyük tehlike var. Kendilerinden olmayanları, sanki kendilerindenmiş gibi ihbar edip yerlerine yine kriptoların geçmesine çalışıyorlar. Dezenformasyon bunların en iyi yaptığı iştir. Yıllarca medya ile yaptılar. Bu yapının en üstünde olanların çoğu Amerika’ya gitmiş özel harp teknikleri eğitimi almış insanlar. Boşalan kadrolara kripto FETÖ’cüler yerleştirilebilir. Bu konuda çok dikkatli olmak gerekiyor." 

"FUAT AVNİ, GÜLEN'İN ÖZEL İSTİHBARATININ ADIDIR"

 Çoraklı, tehlikenin hala devam ettiği görüşünü dile getirerek, FETÖ'cülerin elektronik alanda çok ciddi bir yapılanma içinde olduğuna dikkati çekti. Çoraklı, şunları kaydetti:

 "Devlet ve MİT iki senedir Fuat Avni'yi tespit edemiyor. Ben ilk günlerde Fuat Avni’nin tek kişi olmadığını hep söyledim. Pensilvanya’da başında Mehmet Demircan’ın olduğu bir yapının bulunduğunu, bütün istihbaratın oraya aktığını, analizler yapıldıktan sonra da Fuat Avni denilen bir hesapta bunların paylaşıldığını söyledim durdum. Fuat Avni, 'Fetullah Gülen özel istihbaratının adıdır. Adam başbakanlıktan naklen bilgileri Pensilvanya’ya gönderiyor ama devlet bunları çözemedi. Çünkü bunlar, elektronik ortamda dünya çapında büyük teşkilatlanmışlardır. Bundan sonra yapacakları en büyük saldırı siper saldırıdır. Ekonomik, istihbarat ve askeri alanlara saldırı yapabilirler."

"FETÖ'CÜLERİN HANIMLARI, KARA DULLAR GİBİ SALDIRILAR YAPABİLİR"

 Çoraklı, FETÖ'cülerin boş durmayacağını daha tehlikeli saldırılar yapabileceğini, Çeçenlerin intihar eylemleri yapan "kara dullarını" örnek vererek şunları anlattı:

 "Bildiğiniz gibi Çeçenlerin dul kadınlar birliği vardır. Bunlara kara dullar denir. Cezaevlerindeki FETÖ'cülerin stratejik evlilikler yaptıklarını biliyoruz. Bunların hanımları cemaatin militanlarıdır. Bunlarla Çeçenlerin kara dullar birliği gibi kamikaze dalışlar yapabilir, suikastlar gerçekleştirebilirler. Ayrıca şu anda 9’u general 216 subay firarda. Bunlar yetişmiş insanlar. Aynı şekilde siyasi suikastlar gerçekleştirebilirler. Savcılığa verdiğim ifade de 2 bin şirketin ismi var. Bunlarla ilgili bir işlem yapılmadı. Bu firmalar dış destekle ekonomik saldırılara imza atabilirler." (AA)

banner863
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.