Genelkurmay Başkanı Akar'dan yeni yıl mesajı

Genelkurmay Başkanı Akar'dan yeni yıl mesajı

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) etkin, saygın, caydırıcı bir ordu olarak bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da egemenlik ve bağımsızlığın, bayraklaşan yurt topraklarının bütünlüğünün ve güvenliğinin en önemli teminatı olmaya devam edeceğini bildirdi.

Akar, yayımladığı yeni yıl mesajında, vatan, millet, bayrak sevgisi, silah arkadaşlığı ve vefa duygusu etrafında, emeklisi ve muvazzafıyla kenetlenmiş TSK ailesi olarak, verilen her türlü görevi büyük bir azim ve kararlılıkla yerine getirmeye çalıştıkları 2015 yılını geride bırakırken, daha mutlu ve huzurlu günlere erişmek umut ve temennisiyle 2016 yılını karşıladıklarını belirtti.

TSK olarak 2015'te terörle mücadele harekatı ve sınır güvenliği başta olmak üzere, yurt içinde ve bölgede ülkenin güvenliğiyle ilgili çok önemli görevler üstlendiklerini ifade eden Akar, barış dönemi faaliyetlerini de etkin şekilde sürdürerek TSK-2033 Kurumsal Gelişim ve Modernizasyon projelerindeki hedeflere büyük ölçüde ulaştıklarını bildirdi.

Türkiye'nin, jeostratejik konumu nedeniyle, bir yandan dünyadaki yeni oluşum ve değişimlerden etkilenirken, diğer yandan da simetrikten asimetriğe kadar değişen ve yer yer sıcak bir çatışmaya dönüşen tehdit ve risklerin merkezinde bulunduğunu belirten Akar, diğer milli güç unsurlarıyla birlikte tarihi şan ve şerefle dolu Türk ordusunun da güçlü olmasını, kaçınılmaz bir ihtiyaç ve zorunluluk olarak değerlendirdi.

Orgeneral Akar, "Türk Silahlı Kuvvetlerimiz, tüm faaliyetlerinde 'vazifenin ifası ve personelin refahı'nı esas alarak ciddiyet, samimiyet, diyalog ve koordinasyon içinde yürüttüğü çalışmalarla etkin, saygın, caydırıcı bir ordu olarak bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da egemenlik ve bağımsızlığımızın, bayraklaşan yurt topraklarının bütünlüğünün ve güvenliğinin en önemli teminatı olmaya devam edecektir" ifadelerini kullandı.

Akar, başta Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere ülkenin bekası, milletin birlik ve beraberliği uğruna canlarını feda eden şehitleri rahmet ve minnetle, kahraman gazileri saygı ve şükranla andığını bildirdi.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar, şunları kaydetti:
 
 Türk Silahlı Kuvvetlerinin Kahraman ve Fedakâr Mensupları,

Vatan, millet ve bayrak sevgisi, silah arkadaşlığı ve vefa duygusu etrafında, emeklisi ve muvazzafıyla kenetlenmiş TSK ailesi olarak; verilen her türlü görevi büyük bir azim ve kararlılıkla yerine getirmeye çalıştığımız 2015 yılını geride bırakırken, daha mutlu ve huzurlu günlere erişmek umut ve temennisiyle 2016 yılını karşılıyoruz.

Türk Silahlı Kuvvetleri olarak, geçtiğimiz yıl içinde; Terörle Mücadele Harekâtı ve sınır güvenliği başta olmak üzere, yurt içinde ve bölgemizde ülkemizin güvenliği ile ilgili olarak üstlendiğimiz çok önemli görevlerin yanı sıra, barış dönemi faaliyetlerimizi de etkin bir şekilde sürdürerek TSK-2033 Kurumsal Gelişim Projelerindeki ve Modernizasyon Projelerindeki hedeflerimize büyük ölçüde ulaşmış bulunuyoruz.

Jeostratejik konumu nedeniyle, bir yandan dünyadaki yeni oluşum ve değişimlerden etkilenirken, diğer yandan da simetrikten asimetriğe kadar değişen ve yer yer sıcak bir çatışmaya dönüşen tehdit ve risklerin merkezinde bulunan ülkemizin, diğer millî güç unsurlarıyla birlikte tarihi şan ve şerefle dolu ordusunun da güçlü olması kaçınılmaz bir ihtiyaçtır, zorunluluktur.

Türk Silahlı Kuvvetlerimiz, tüm faaliyetlerinde “vazifenin ifası ve personelin refahı”nı esas alarak ciddiyet, samimiyet, diyalog ve koordinasyon içinde yürüttüğü çalışmalarla etkin, saygın, caydırıcı bir ordu olarak bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da egemenlik ve bağımsızlığımızın, bayraklaşan yurt topraklarının bütünlüğünün ve güvenliğinin en önemli teminatı olmaya devam edecektir.

Bu vesileyle, başta Başkomutan Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşlarını, ülkemizin bekası ve milletimizin birlik ve beraberliği uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle, kahraman gazilerimizi saygı ve şükranla anıyorum.

Yeni bir yılı karşılıyor olmamız vesilesiyle yüce milletimizin; birlik, beraberlik, huzur ve refah içerisinde daha nice yıllara erişmesini temenni ediyorum.

Türkiye Cumhuriyeti’nin bekası için yurdumuzun her bir köşesinde, “Hudut namustur.” anlayışıyla kara, deniz ve hava hudutlarımızda ve Barışı Destekleme Harekâtlarına sağlanan katkılar kapsamında dünyanın çeşitli bölgelerinde; en zor arazi ve iklim şartlarında bile, gece gündüz demeden, büyük bir özveri, cesaret, üstün görev bilinci ve başarıyla kutsal vazifelerini yerine getiren Silahlı Kuvvetlerimizin kahraman ve fedakâr personelinin, yıllarını bu kuruma adayan emekli mensuplarımızın, değerli aile bireylerinin ve köy korucularımızın yeni yılını en içten duygularımla kutluyor; sağlık, mutluluk, başarı ve esenlikler diliyorum.

Hulusi AKAR
Orgeneral
Genelkurmay Başkanı
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.