Halk Belediyesinin Yedi Doruğu

Halk Belediyesinin Yedi Doruğu

Kent mafyaları ve cemaat şeyhleri, kentlerimizi ve mahallelerimizi zincire vurdular. Belediyeleri de mafyalaştırdılar.
Kamu hizmetlerini ve kamunun mallarını özelleştirdiler. İhale komisyoncularına yağmalattılar.
Belediye kaynaklarının tarikatlara, şeriatçılara sermaye olarak akmasını sağladılar. Gericiliği beslediler.

Belediyelerle birlikte özgürlük de şirketlere teslim

Dünya Bankası ve uluslararası şirketlerin programlarını uygulayarak, belediyeleri borç batağına soktular.
Belediyelerin yerini şirketler aldı.

Bırakın halkın söz sahibi olmasını, denetim hakkını bile ortadan kaldırdılar. Zaten özelleştirilen hizmetleri halk nasıl denetleyecek? “Az kâr ettiniz, daha fazla edin” mi diyecek?

Belediyelerde işler komisyoncuların elinde. Belediyede işe girmek için, gene torpil, kartvizit, rüşvet sistemi işliyor. Halka hizmet için kullanılması gereken paralar, yerli ve yabancı şirketlere, komisyonculara, eşe dosta dağıtılıyor.
Çünkü mafya-cemaat partileri, çalışan, üreten, değerleri yaratan çoğunluğa değil, üretilenlere el koyan küçük bir azınlığın çıkarına hizmet ediyorlar.

Devleti ve belediyelerimizi mafyanın ve tarikatların elinden kurtaracağız!

Devlet milletin, Belediyeler halkındır!

Özgürleşmenin ilk şartı budur.

Özgürlük sokaklardan mahallelerden başlayacak

Halk Belediyesinin yönettiği kentlerimizde yurttaşın özgürlüğü, sokaklardan, mahallelerden başlayacak; kent meydanlarına kadar uzanacaktır.

Yurttaşlarımız kadını ve erkeğiyle, yaşlısı ve genciyle sokakta, parkta, bahçede, kıyıda, gezide, eğlence yerlerinde ve alanlarda eşleriyle, çocuklarıyla, dostlarıyla, sevdikleriyle barış ve huzur içinde el ele, gönül gönüle yaşayacaktır.
Kentlerimizde ve semtlerimizde Özgürlük Meydanları oluşturulacak, Özgürlük kürsüleri kurulacaktır.

Yurttaşlar görüşlerini sözle, yazıyla, müzikle, resimle, afişle ve her olanağı değerlendirerek açıklayacak ve barış içinde tartışacaklardır.

Halk Belediyesi, Köy ve Mahalle Meclislerine, demokratik kitle örgütlerine, sendikalara, meslek kuruluşlarına, kadın ve gençlik örgütlerine, toplum girişimlerine, kültür, sanat, eğlence ve eğitim kurumlarına radyo, gazete, dergi ve televizyonla yayın olanakları sağlayacaktır. Bu amaçla Kent televizyonları kurulacaktır.

Mahallelerde ve alanlarda yurttaşlarımızın görüş, öneri ve eleştirilerini özgürce açıklamaları için Duvar Gazetesi olanakları sağlanacaktır. Bu duvarlara yurttaşlar afişlerini, ilanlarını, resimlerini ve yazılarını özgürce ve parasız olarak asacaklardır.

Kadınlarla ve gençlerle özgürleşen mahalle hayatı

İnsancıl kentin temeli mahalledir.

Mahallenin hayat kaynağı ise kadınlardır ve gençlerdir.

Mahallenin kültür, spor, sanat ve eğlence hayatı Halkevleriyle geliştirilecek ve kurumlaştırılacaktır.

Kadınların ve gençlerin toplum ve siyaset hayatına etkin ve önder katılımı, belediye hizmetinin başarı ölçüsüdür.

Bütün yurttaşlarımızı Özgür Mahalle Özgür Kent için İşçi Partisi’nin Yerel Seçim mücadelesine etkin olarak katılmaya çağırıyoruz.

banner863
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.