'Halkın yanında olmayanlar Gülen ya da Erdoğan'a yaslanır'

'Halkın yanında olmayanlar Gülen ya da Erdoğan'a yaslanır'

İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'in Yeni Akit gazetesinde dün yayınlanan röportajındaki bazı ifadeler Cemaat basını ve buraya bağlı sosyal medya gruplarınca çarpıtılmaya çalışıldı. Tayyip Erdoğan iktidarına dün ortak olanların İP liderine pisikolojik savaş ağzıyla saldırmaya çalışması dikkat çekti. Perinçek söz konusu röportajta da dile getirdiği “Gladyo”yla mücadeleyi ayrıntılarıyla Aydınlık'a anlattı ve “ Biz ne Tayyip Erdoğan'la, ne de F tipiyle birlikte oluruz. Gerçek kavga ikisi arasında değil, halkla bu iki gerici odak arasında yaşanıyor. Biz her zaman halkın yanındayız” dedi.

Perinçek şunları söyledi:F gladyosu Türkiye'nin devletin, hükümetin, siyasetin, yargısının ve çeşitli devlet kurumlarının içerisine yerleşmiş. Bu Türkiye'nin genel meselesi. F gladyo temizlenmeden Türkiye'den milletin egemenliği, halk yönetimi olmaz. Bunun için 1970'den bu yana yani 44 yıldır bunun savaşını veriyoruz. Kontrgerilla ile mücadelede merkez hep bizim partimiz olmuştur.

'Kılıçdaroğlu ve Bahçeli yürüsün'

Şimdi bunların üzerine kim yürür? Kılıçdaroğlu yürüsün, onunla sonuna kadar beraberim. Devlet Bahçeli yürüsün, onunla sonuna kadar beraberim. Yani burada Türkiye'nin bir özgürlüğe kavuşması ve halk iradesinin oluşması için onun önünde engel olan bu yeraltındaki gizli örgütlenme, yeraltı hükümetinin temizlenmesini istiyoruz. Bunlar arkada kalan dönemde Atatürk Cumhuriyeti'ne, milli devlete ve Türkiye'nin vatan bütünlüğüne karşı büyük tertipler yaptılar. Polis, yargı, savcılık içinde ve bu tertiplerle İşçi Partisi mücadele etti.

Şimdi aralarında bir kavga çıktı. Bu ortamada F gladyosu üzerine Tayyip Erdoğan yürüdüğü zaman bu önemli birşey halk için. Öte yanda “Hırsız var” diye Tayyip Erdoğan'ın üzerine yürüdüğün zaman bu da olumlu. Burada biz ne Tayyip Erdoğan'ın yanındayız ne Fethullah Gülen'in yanındayız. Bazıları Fethullah Gülen'in yanında. Bizim bağımsız halkın gücünü oluşturmamızdan rahatsızlar.

'Ali Fuat Yılmazer ne dedi?'


İşçi Partisi Türkiye'de tek güç. Yani Fethullah Gülen'le, Tayyip Erdoğan'ın dışında üçüncü güç İşçi Partisi'dir. Başkada bir parti yok. Diğer partilere bakın ya Tayyip Erdoğan'ın yanında ya Fethullah Gülen'in yanında. Tayyip Erdoğan'a karşı mücadelede Türkiye'de merkez biziz. Bunun kim söylüyor? Ali Fuat Yılmazer ne dedi? 'İşçi Partisi üzerine gitmesek AKP'yi kurtaramazdık. AKP'nin kapatılmasının karşısındaki engel İşçi Partisidir'

'Üçe kapat'ı İP gündeme getirdi

BOP eşbaşkanı Tayyip Erdoğan onun yolsuzlukları, üçe kapat yolsuzluklarını Türkiye'de bir tek İP geçmiş dönemde ortaya koydu. En son Tayyip Erdoğan ve oğlu arasındaki telefon konuşmalarını birçok gazete Aydınlık'tan sonra yayımladı. Onun için bizim burada en ufak bir kendimize güvensizliğimiz yok. Öte yandan Tayyip Erdoğanlara mücadelede herkesin önündeyiz ve en başta mücadele ediyoruz.

Fethullah Gül ile Tayyip Erdoğan ortaklaşa düşmanını hedef gördüğü bir örgütüz biz İP olarak. Bu kadar önemli bir örgütüz, yani ABD'yi hedef aldığı örgütüz Türkiye'de. Fethullah Gülen'le Tayyip Erdoğan'ların hedef aldığı tek siyasi örgütüz. Onun için bu kuvvetler bizi yıpratmak için böyle gerçeklere dayanmayan kampanyalar sosyal medyadan yürütülür. Bunlardan korkumuz yok. Cemaat ve AKP beraberlerdi ama bir ayrışma oldu. O ayrışmada biz üçüncü halk gücüyüz. Tayyip Erdoğanlar Fethullah'ın üzerine yürürken bu Türkiye halkı için olumlu bir şey. Onun için o ikisi arasındaki savaş aslında ikisi arasında değil. Üçüncü güç olmayanlar Erdoğan-Gülen savaşında bir tarafa yaslananlar Türkiye halkını yok sayıyorlar. Üçüncü güç Türkiye halkı ne Tayyip'in yanında ne Fethullah'ın yanında. İşte biz oradayız. Fethullahçı gzaeteler bize saldıracak. Burada üçüncü güç olmak, halkın tarafında olmak önemli.

Aydınlık

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.