I. Tayyip'i II. Tayyip'le indiremezsiniz

 I. Tayyip'i II. Tayyip'le indiremezsiniz

CHP ve MHP Genel Başkanları, Tayyip Erdoğan'ı fevkalade memnun eden adayı keşfettiler. Daha doğrusu onlara keşfettirildi. Tayyip Erdoğan'ı BOP Eşbaşkanlığına tayin eden makam, Tayyip Erdoğan'ın yandaş rakibini de aday gösterdi.

FETHULLAH GÜLEN DOSTLARI
TAYYİP ERDOĞAN'A YENİLMEYE MAHKÛMDUR


Kemal Kılıçdaroğlu, Devlet Bahçeli, Fethullah Gülen, Kemal Derviş, Cumhuriyet, Zaman, Taraf gazeteleri, Halk TV ve Sözcü gazetesinin bir kısım yazarları, Ekmeleddin Bey'in reklam kampanyasına başladılar. Böylece Fethullah Gülen dostları bir kez daha kimliklerini açıkladılar. Tayyip Erdoğan'a karşı Fethullah Gülen'in kuyruğuna takılanlar, şimdi kendilerine ikinci bir Fethullah buldular. Arkada kalan tecrübeden hiçbir ders çıkarmamışlar. Tayyip'i Fethullah'la yenmeye kalkanlar kendilerini perişan ettiler. İkinci tecrübe de şimdiden birinci tecrübe ile aynı sonuçları vermeye başlamıştır. Ekmeleddin Bey'i önerenler Tayyip Erdoğan'a en küçük bir darbe indiremediler, ama kendi kurumlarını bölüyorlar ve cumhuriyet cephesinde kargaşalık yaratıyorlar.

CUMHURİYET DÜŞMANI SEÇENEĞE
TESLİM OLMUŞLARDIR


Tayyip Erdoğan'ın karşısına çıkarılan Ekmeleddin İhsanoğlu, Tayyip Erdoğan'ı alt edecek olan aday değildir. Atlantik emperyalistleri, Türkiye'yi I. Tayyip ve II. Tayyip seçeneklerine mahkûm etmek istiyor.

Adında Cumhuriyet olan parti ve gazete açıkça cumhuriyet düşmanı seçeneğe teslim olmuş durumda.

Üretilen gerekçe: "Muhafazakâr oyları kazanmak."

Yobazlığa teslimiyet böyle maskeleniyor.

CUMHURİYET YIKICILARININ SAFINDALAR


Cumhuriyet Devrimi ile devrim yıkıcılığı arasında bir savaş var. CHP'ye ve Cumhuriyet gazetesine soruyoruz: Bu savaşta neredesiniz?

Şu anda açıkça II. Tayyip'in yanındalar, cumhuriyet yıkıcılarının safındalar.

Bu tavır bir iflası ifade ediyor. CHP yönetimi ve Cumhuriyet gazetesi iflas etmiştir. Cumhuriyet Devrimini savunmaktan vazgeçmişlerdir. Bu milletin önüne cumhuriyet seçeneğini koymaktan vazgeçmişlerdir. Padişah taraftarlarının karşısına başka bir padişah taraftarıyla çıkıyorlar. Böylece cumhuriyet karşıtı bir rejimin oluşmasına açıkça hizmet ediyorlar. Mevcut mafya-tarikat rejiminde Cumhuriyet Devrimi yasadışı konuma düşürülüyor. Bu karşıdevrimci projenin yandaşları arasında şu anda CHP yönetimi ve Cumhuriyet gazetesi de vardır.

'MUHAFAZAKÂR OYLARI KAZANMAK'
KARŞIDEVRİMCİLİĞİN GEREKÇESİ OLDU


Türkiye'nin yurtseverleri ve ilericileri, önce hangi dava için mücadele ettiklerini belirlemek durumundadırlar.

Türkiye'nin bağımsızlığını ve laikliği savunacak mıyız, savunmayacak mıyız?

Cumhuriyet Devrimi mevzisinde duracak mıyız, yoksa bu mevziyi cumhuriyet düşmanlarına mı terk edeceğiz? Mesele budur.

"Muhafazakâr oyları kazanmak", şu anda Cumhuriyet Devrimi mevzisini terk etmenin gerekçesi olarak kullanılıyor. O mevziyi bıraktıktan sonra savaşın tek bir galibi vardır. O da cumhuriyet yıkıcılığıdır. Çankaya'yı karşıdevrime teslim edenler yenilgiden ve bozgundan başka bir şey önermiyorlar.

Eğer Türk Milleti iki Tayyip'ten birini seçme durumunda bırakılırsa seçimin galibi Tayyip Erdoğan'dır. Kaldı ki Ekmeleddin İhsanoğlu, Tayyip Erdoğan'ı yenilgiye uğratmak için bulunmuş bir aday değil. İki Tayyip arasındaki seçimi her zaman I. Tayyip kazanır.

KARANLIKÇILARIN SAFINA GEÇENLER
UÇURUMA ATLIYORLAR


Savaş, cumhuriyet ile karşıtları arasındaki savaştır.

Adında cumhuriyet olan bazıları kendi isimlerine ihanet ederek II. Tayyip'in yandaşı durumuna düşebilirler.

Ama şunu unutuyorlar: Türkiye'de iki yüz yıllık bir devrim var. Bunu adı Türk Devrimidir. O devrimin doruğu Kemalist Devrimdir. İki yüz yıllık savaşın toplamına bakarsanız emperyalistler ve gericiler her kesin hesaplaşmada bozguna uğradılar. Türkiye karşıdevrimin karanlığında boğulmayacaktır. Karanlıkçıların safına geçenler, karanlık bir uçuruma atlıyorlar. Ancak cumhuriyet devrimcileri onların peşine takılmayacaktır.

Bugün büyük hesaplaşmanın eşiğinde Atatürk'ün temsil ettiği devrim seçeneğini milletin önüne koymak yakıcı görevdir. Tek seçenek budur.

Doğu Perinçek
Aydınlık/ROTA


banner863
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Ataturk1 - 3 yıl önce
sayin kilicdaroglu da sayin bahceli de muhalefet yapmayarak acaba dedirtmislerdi, simdi ise tam olarak soru isaretlerini kaldirmis oldular. turk milletini koseye kistirma planini yapanlar ve bu planin parcasi olanlar icin uzuluyoruz, o kucuk gordukleri t.c halkinin ayaklari altinda kalacaklardir!
Avatar
melsa - 3 yıl önce
tayyibi indirmek değil,yerini garantilemek için yapılmış.ben kimsenin oyvermeye dahi gideceğini sanmıyorum.