'İktidar Yolunda Güçleniyoruz'

İşçi Partisi İstanbul İl Örgütü bugün Taksim Hill Otel'de yeni üye katılım toplantısı düzenledi. İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı Zeynep Küçük, İşçi Partisi İstanbul İl Başkanı Osman Bilge Kuruca, eski İşçi Partisi İstanbul İl Başkanı Erkan Önsel, içlerinde emekli subaylar, avukatlar, eğitimciler ve mühendislerin bulunduğu 167 yeni üyeye rozetlerini taktı.

'İktidar Yolunda Güçleniyoruz'

İşçi Partisi İstanbul İl Örgütü bugün Taksim Hill Otel'de yeni üye katılım toplantısı düzenledi. İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı Zeynep Küçük, İşçi Partisi İstanbul İl Başkanı Osman Bilge Kuruca, eski İşçi Partisi İstanbul İl Başkanı Erkan Önsel, içlerinde emekli subaylar, avukatlar, eğitimciler ve mühendislerin bulunduğu 167 yeni üyeye rozetlerini taktı.

Toplantı saygı duruşunun ardından okunan İstiklal Marşı ile başladı. Toplantı sırasında salonda sık sık “Güçlü parti güçlü Türkiye”, “Yurtseverler kalesi İşçi Partisi”, “Mustafa Kemal'in askerleriyiz”, “Öncüler partiye parti iktidara”, “Milli Meclis milli hükümet”, “Fedailer partisi İşçi Partisi”, “Ya istiklal ya ölüm tam bağımsız Türkiye” sloganları yankılandı.

Coşkulu toplantıda ilk konuşmayı yapan İşçi Partisi İstanbul İl Başkanı Osman Bilge Kuruca, partiye katılanların büyük çoğunluğunun MHP ve CHP kökenli üyeler olduğunu söyledi. “Bunu sadece üye yapma toplantısı olarak görmemeliyiz” diyen Kuruca “Bu toplantıyı iktidara hazırlık toplantısı olarak görmeliyiz. Herkesi iktidar olmak için halkımızı bu çıkmazdan kurtarmak için görev başına çağırıyoruz. İşçi Partisi, öncü partimiz AKP iktidarını yıkacak bir güçtür. Bunu nasıl yapacağız? Üye sayımızı arttırarak, halk hareketini örgütlerken partimizi de güçlendirerek. Bu görevde hepinize başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

'Önümüzdeki sürece önderlik ediyoruz'
Ardından kürsüye çıkan İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ferit İlsever “Öncü partide görev alan, mücadeleyi omuzlayan bütün arkadaşlarımı kutluyorum” sözleriyle yeni üyeleri selamladı. Toplantıyı “tarihi bir buluşma” olarak niteleyen İlsever şöyle devam etti:

“Çok önemli bir dönüm noktasındayız. Amerikan emperyalizmini, Büyük Ortadoğu Projesi'ni ve Türkiye'deki uygulaması olan karşıdevrimci saldırıyı püskürttük. Milli Hükümet'i kuracağımız döneme girmiş bulunuyoruz. Büyük bir iktidar boşluğu var. İşçi Partisi'nin önderlik ettiği dönem budur. Buna önderlik edecek başka bir kuvvet yoktur. Bu süreç güçlü İşçi Partisi zorunluluğunu önümüze koyuyor. Yapılacak iş o büyük gücü örgütlü öncü bir güç haline getirmektir. Güçlü öncü partiyle milletimizi yeniden ayağa kaldırıyoruz. 2006'da sonra 'Feda olsun' sloganıyla yola çıktık. Şimdi Milli Hükümet için aynı sloganla yola çıkıyoruz; feda olsun.”

İlsever'in konuşması üzerine tüm salon “Feda olsun” diye haykırdı.

'TSK'dan sonra 'Türk Silahsız Kuvvetleri'ne üye oldum'
Konuşmaların ardından yeni üyeler Avukat Günizi Dizdar, emekli Kurmay Albay Yusuf Baysal, emekli Albay Ahmet Hancı, emekli Pilot Binbaşı Ertaç Uzgur, inşaat teknikeri Hasan Gıdık, avukat Polat Sabuncu, emekli Şeref Kaptan, Çınar Çetinkaya ve Gürol Kapıcıoğlu rozetleri takılmak üzere kürsüye geldi.

Avukat Günizi Dizdar, ikinci kez bir parti rozeti taktığını belirterek “Ülkenin durumu ortadadır. Bu durumdan vazife çıkartmak her Cumhuriyet evladının vazifesidir. 'Altı ok'un burada yaşatıldığını gördüm” ifadelerini kullandı. Emekli Albay Ahmet Hancı, 28 yıl boyunca Türk Silahlı Kuvvetleri'nde üniforma giydiğini ve 1 Ekim'de emekli olduğunu söyledi ve “8 Ekim'de bir Türk silahsız kuvvetinin, bir öncü örgütün emrine girdim. İki evladım var. En büyük korkum 'Baba sen bana nasıl bir ülke bıraktın?' diye sormaları. Bu soru karşısında yere bakmamak için buradayım” dedi. Emekli Kurmay Albay Yusuf Baysal salondaki gençleri selamlayarak “Sizin olduğunuz yerde her sorun çözülür” dedi. Baysal “İşçi Partisi'nin gösterdiği yiğitliği ve vatanseverliği kelimelerle izah edemem. İşçi Partisi'ne gönül rahatlığıyla katıldım” şeklinde konuştu.


Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.