İstanbul'da 30 Ağustos kutlamalarının adresi belli oldu

İstanbul'daki demokratik kitle örgütleri 30 Ağustos programını açıkladı

İstanbul'da 30 Ağustos kutlamalarının adresi belli oldu

Atatürkçü Düşünce Derneği Avcılar, Bağcılar, Kağıthane ve Pendik Şubeleri, Cumhuriyet Kadınları Derneği İstanbul Şubeleri, Eğitim-İş 3 ve 4 Nolu Şubeler,  68liler Birliği Vakfı, Türkiye Emekli Subaylar Derneği, Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği, Türkiye Gençlik Birliği ve Türkiye Liseliler Birliği 30 Ağustos Zafer Bayramı etkinlikleri kapsamında Taksim'e çıkacak. 'İstiklal Ruhuyla Büyük Zafere' sloganıyla düzenlenecek yürüyüş İstiklal Caddesi Tünel Meydanı'ndan başlayacak, Taksim'de son bulacak.

30 Ağustos günü saat 18.00'de Tünel'den Taksim'e gerçekleşecek yürüyüşte sadece Türk bayrağı ve Atatürk posterleri olacak. Yürüyüş çalışmaları, İstanbul'un dört bir yanında yarından itibaren başlayacak. Tanıtım standları açılacak, bildiriler dağıtılacak, afişler asılacak.İSTİKLAL RUHUYLA BÜYÜK ZAFERE 

Demokratik kitle örgütleri düzenledikleri ortak basın toplantısı ile 30 Ağustos programını duyurdu ve tüm İstanbulluları 'İstiklal Ruhuyla Büyük Zafere' sloganıyla düzenlenecek yürüyüşe davet etti. Kitle örgütleri adına basın açıklamasını Türkiye Gençlik Birliği (TGB) Genel Başkanı Çağdaş Cengiz okudu. Cengiz; ''Türkiye 'istiklal ve cumhuriyeti müdafaa mecburiyetine' düşmüştür. O mecburiyeti zafere dönüştürmek için Zafer Bayramımıza sarılıyoruz. Büyük devrimci önder Atatürk'ün bize yüklediği sorumlulukların bilincindeyiz. Zafere ulaşmak için Atatürk ve Türk Bayrağı altında birleşiyoruz. Tüm vatanseverleri 30 Ağustos günü saat 18'de İstiklal Caddesi Tünel Meydanı'nda buluşmaya çağırıyoruz.'' dedi. Basın açıklamasının tam metni ise şu şekilde:

''İçerisinden geçtiğimiz günler İstiklal Savaşı ruhunun yeniden yeşerdiği günlerdir. Ülkemizin 'dahili ve harici' düşmanlarına karşı verdiği savaş bu adı hak edecek niteliktedir. Bölgemizin can düşmanı ABD emperyalizmine karşı mücadele ancak İstiklal Savaşı ruhuyla verilirse başarılı olacaktır. Yedi düvelin emperyalistlerini yenilgiye uğrattığımız ve istiklalimizi kazandığımız 30 Ağustos, bugün çok daha anlamlıdır.

ABD'nin PKK terörü eliyle vatanımızı parçalamaya kalkıştığı sürece 24 Temmuz 2015 itibarıyla dur diyerek vatan savaşında atağa kalktık. Devlet kurumlarında gizli iktidar odağı yaratan Fethullahçı Terör Örgütü'ne karşı başlayan mücadele ise 15 Temmuz 2016'da doruğa çıkmıştır. 

EMİR-KOMUTA ZİNCİRİNİN BOZULMASI KABUL EDİLEMEZ

Başarıların hepsinin altında Mustafa Kemal'in askerlerinin hayati önemde katkıları bulunmaktadır. Gerici ve bölücü teröre karşı attığımız bu adımları ancak güçlü bir silahlı kuvvetlere sahip olarak sürdürebiliriz. Bundan dolayı son kararnamelerle askeri okulların kapatılması ve silahlı kuvvetlerimizin emir-komuta zincirinin bozulması kesinlikle kabul edilemez.

Genelkurmay başkanının cumhurbaşkanına, kuvvet komutanlarının milli savunma bakanına bağlanması emir-komuta birliğini ortadan kaldırır. Ordumuzu emperyalizme ve taşeronlarına direnemez hale getirir. Hükümet bu yanlıştan derhal geri dönmelidir. Çünkü ülkemize yönelecek iç ve dış tehditleri ancak güçlü orduyla bertaraf edebiliriz. Güçlü Ordu, Güçlü Türkiye demektir!ZAFER YOLU ATATÜRK'ÜN YOLUDUR 

Türkiye 'istiklal ve cumhuriyeti müdafaa mecburiyetine' düşmüştür. O mecburiyeti zafere dönüştürmek için Zafer Bayramımıza sarılıyoruz. Büyük devrimci önder Atatürk'ün bize yüklediği sorumlulukların bilincindeyiz. Zafere ulaşmak için Atatürk ve Türk Bayrağı altında birleşiyoruz. Zafer yolu Atatürk'ün yoludur. Zafer yolunda yürüyeceğiz. Tam bağımsız, demokratik ve laik Türkiye'yi ancak bu şekilde inşa ederiz. 

İstiklalimizi yeniden kazanmak için Büyük Zafer'in 94.yılında haydi görev başına!

Tüm vatanseverleri 30 Ağustos günü saat 18'de İstiklal Caddesi Tünel Meydanı'nda buluşmaya çağırıyoruz!

Bayrağını al gel, İstiklal ruhuyla büyük zaferlere giden yolu birlikte açalım!

Ankara'da Atatürkçü Düşünce Derneği önderliğinde düzenlenecek olan yürüyüşe ve yurt çapında tüm şehirlerde Zafer Bayramı etkinliklerine katılıyoruz.

İstanbul'da 30 Ağustos günü saat 18.00'de İstiklal Caddesi Tünel Meydanı'nda buluşup Taksim'e yürüyoruz.

İstiklal ruhuyla büyük zafere ilerliyoruz!


Açıklama ve yürüyüşte yer alan kurumlar ise şöyle:

-68'liler Birliği Vakfı
-Cumhuriyet Kadınları Derneği İstanbul Şubeleri
-Türkiye Liseliler Birliği
-Türkiye Gençlik Birliği
-Atatürkçü Düşünce Derneği Avcılar, Bağcılar, Fatih ve Kağıthane Şubeleri
-Eğitim-İş 3 ve 4 No'lu Şubeler
-Türkiye Emekli Subaylar Derneği
-Türkiye Emekli Astsubaylar DerneğiHaber: Deniz Adalı-Kamera: Bülent Ünal
ulusalkanal.com.tr

banner863
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.