İşte ihanet listesi

 İşte ihanet listesi

Bugün size varlıkları ile İslama türlü zararlar verenlerden kesitler sunacağız:

1) İslamı siyasallaştırıp politik araç yapan Milli Görüş hareketi...


Prof. Necmettin Erbakan son döneminde her ne kadar milli duruşlar sergilediyse de İslamı politize edenlerin başında gelmesinden ötürü son tahlilde Müslümanlığa zararlar vermiş ve inancımızın ideoloji haline gelmesinin öncülüğünü yapmıştır. Erbakan'ın "Bize oy verenler Müslüman, vermeyenler patates dininden" ifadesi gaflet ve dalaletin ötesidir.

2) AKP kadroları...

İslamı emperyalizmin hizmetine sunan bu ekip, siyasi fayda adına toplumu inanç ekseninde cepheleştirerek inanan insanları bile siyasi saiklerle karşı cepheye iterek gerçekte Müslümanlığı hedefe oturtmuştur.

3) Risale-i Nur talebeleri...

Emperyal İslamın yerli ilk tezahürü olan Nurculuk hareketi İslamı temel yörüngesinden çıkarma amaçlıdır ve risalelerle Kur'an'a karşı alternatifi amaçlar. Dinde ilk bölücülük Said'i Kürdi'nin bu teşebbüsü ile başlamıştır.

4) diyanet işleri başkanlığı...

Çok samimi gayelerle kurulan Diyanet İşleri Başkanlığı özellikle son dönem AKP iktidarının yan kuruluşu gibi hareket ederek AKP'li olmayan Müslümanları dinden soğutuyor... Keza Diyanet'in Alevi kardeşlerimize hitap etmemesi bir başka olumsuzluk.

5) imam hatip okulları...

Münevver imam yetiştirmek amacı ile samimi duygularla kurulan bu Cumhuriyet okulu maalesef bildik siyasi partilerin arka bahçesi yapılarak İslama hizmet yerine ihanetin göbeğine oturmuştur.

6) F tipi örgüt...

İslam ambalajı ile afyonlanan bu örgütün haşhaşi kadroları Ergenekon ve Balyoz davalarında görüldüğü gibi NATO ve Pentagon'a hizmete adına her türlü rezilliğe imza atmışlardır ki bu alçaklıkları pek çok mümin insanı İslamdan soğutmuştur.

7) İslamcı mafya örgütleri ya da bazı cemaatler...

Tamamı olmasa da Türkiye'deki pek çok cemaat örgütlenmesi gerçekte İslamcı mafya örgütlenmeleridir. İslama hizmet adı ile örgütlenen bu yapılar aslında din baronlarının saltanatı demektir. Hangi cemaate gitseniz kendi şeyhleri ya Mehdi ya da Allah'ın veya Peygamber'in yeryüzündeki vekilidir. Diğer cemaatlerin mensupları ise onlara göre cehennemliktir... Evet cemaat olayı inancımızın bünyesine giren kanserdir. Atatürk'ün bu ülkeye yaptığı büyük hizmetlerinden biri de Tekke ve Zaviyeleri kaldırmasıydı. Eğer kaldırmasaydı bugün Türkiye'de İslam adı ile yüzlerce ayrı din olurdu ki son 40 yıldaki esnemeler ve sayıları katlanan cemaatlerle beraber bu durum ortadadır.

8) İslamcı holdingler...

İhlas Finans, Kombassan ve Yimpaş benzeri onlarca sözde İslamcı holdingin dolandırıcılıkları İslam inancının böğrüne saplanan hançerdir; zira bu holdinglerin temel sermayesi Müslümanlıktı.

9) Deniz Feneri benzeri yardım kuruluşları...

Yine İslam ve onun kuralı zekât kullanılarak yardım maskesi ile inançlı insanları dolandıran bu yapılar Müslümanlığı kirleten diğer kuruluşlardır.

10) Dinci medya...

İslam ambalajı ile okurlarına ulaşan bu mevkuteler aslında inancın değil, köle oldukları iç ve dış siyasi dinamiklerin taleplerini yerine getirdikleri için gerçek müminleri Müslümanlıktan soğumaya itmiştir.

Sabahattin Önkibar
Aydınlık


Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Sümeyye - 3 yıl önce
Tespitleri doğru ancak son derece yetersiz görüyorum. Öyle ki, insanların fıtratlarındaki imanlarının gereğini yaşamak isterken, bu insanlara veya düşüncelere karşı düşmanlık yaparak islamı kullanan insanların sayısını ve etki alanını genişleten kişiler, gruplar,kurumlar ve fikir akımları listede olmazsa olmazlardan. Bu iki karşıt gibi görünen grup birbirini var etmiş ve birbirinin varlığıyla beslenmiş. Dolayısıyla münafıklık ile savaş şart ancak islam düşmanlığı ile savaş aynı oranda şart..Zaten ikisi de Kur'anın yasakladığı, mücadele gerektiren gruplardan. Ve Kur'an bir ibadet kitabı değil bir hayat kitabıdır.Bunun akıllardan çıkmaması dileğiyle.. İyi günler.