Kılıçdaroğlu, Bahçeli ve Baykal'a son sekiz saatlik uyarı: Tayyip'i Çankaya'ya taşıyorsunuz!

Kılıçdaroğlu, Bahçeli ve Baykal'a son sekiz saatlik uyarı: Tayyip'i Çankaya'ya taşıyorsunuz!

Dün açıklanan anketler bir kez daha gözler önüne serdi: Ekmeleddin İhsanoğlu, Tayyip Erdoğan'ın birinci turda kazanması için icat edilmiş bir adaydır. Tilkinin önüne tavuk atılmaktadır. Ancak bir de arslan var. Cumhuriyetin arslanı! O kafese tıkılmıştır. Plana göre, seçim arslansız yapılacak. Cumhuriyetin ve vatanın adayı olmayacak. Şu anda 3 Temmuz 2014 günü sabahında saat dokuz ise, sekiz saatimiz var.

Bu Meclisten sekiz saat içinde, Cumhuriyeti savunan 20 milletvekili çıkarsa, oyun bozulacaktır. Çıkmazsa, oyun bir sonraki aşamada bozulacaktır.

OYUNUN BU AŞAMADA BOZULMASI İÇİN

20 milletvekili aday göstermezse, CHP seçmeninin yüzde 35'i, MHP seçmeninin yüzde 18'i sandığa gitmeyeceğini söylüyor (Çeşitli araştırma şirketlerinin ortalaması).

CHP seçmeninin yüzde 68'i, MHP seçmeninin yüzde 25'i Ekmeleddin İhsanoğlu'ndan memnun değil (ORC Şirketi'nin anketi).

Bütün bu veriler gösteriyor ki, Cumhuriyet adayının oy birikimi Ekmeleddin İhsanoğlu'ndan çok büyüktür. Hakan Bayrakçı'nın SONAR Şirketi'nin anketleri de bu gerçeği ortaya koymaktadır. Cumhuriyet adayı Emine Ülker Tarhan'ın ilk turdaki oyu yüzde 23, Ekmeleddin İhsanoğlu'nun oyu ise çok daha aşağıdadır.

EMİNE ÜLKER TARHAN'IN KARARLILIĞI


Sayın Emine Ülker Tarhan'ın bu satırlar yazılırken yaptığı açıklama, özet olarak çetin bir mücadele kararı aldığını gösteriyor. Cumhuriyetin Çankayası için verilecek göğüs göğüse mücadele, bugünkü iyimser tabloyu daha olumlu sonuçlara taşıyacaktır. Seçim düzleminde yüz binlerin ayağa kalkması, Tarhan'ın oylarına çok güçlü bir rüzgâr verecektir.

ÇANKAYA SEÇİMİ BUGÜN YAPILIYOR

Çankaya seçimi 10 Ağustos günü değil, bugün yapılıyor.

20 milletvekili, sekiz saat içinde Cumhuriyetin adayını gösterirse, Çankaya Cumhuriyetin Çankayası olacaktır.

Bu sorumluluğu yerine getirmezlerse, Çankaya'yı Tayyip Erdoğan'a teslim eden kadroya katılacaklardır.

Teslim edenler, şu anda CHP ve MHP yönetimleridir. Kemal Kılıçdaroğlu ve Devlet Bahçeli, ABD planında rol üstlenerek Tayyip Erdoğan'ı bir tahtırevana bindirmiş ve sırtlarında Çankaya'ya taşıyorlar. Deniz Baykal da şu anda tahtırevanı taşıyan üçüncü kadrodur.

MADIMAK YANGINI İLE BAŞBAĞLAR
KURŞUNUNA MAHKÛM MU OLACAĞIZ

Dün Madımak'ta Cumhuriyetin ateşe verilmesinin 21. yılıydı. İki gün sonra Kemaliye Başbağlar'da köylülerimizin kurşuna dizilmesinin yine 21. yılı olacak.

Kılıçdaroğlu, Bahçeli ve Baykal üçlüsüne sesleniyoruz: Madımak'ı yakanları tahtırevanda Çankaya'ya taşıyorsunuz. Başbağlar'ı kurşuna dizen PKK'nın da Çankaya adayı var.

20 milletvekiline soruyoruz: Cumhuriyetin Çankaya adayı olmayacak mı?

Türkiye halkı Madımak yangını ile Başbağlar kurşunu arasında bir tercihe mi zorlanıyor?

Buna bir itirazınız yok mu?

DENİZ BAYKAL'IN SORUMLULUĞU


Bugün mücadele, Tayyip Erdoğan saltanatını devirmek için çalışanlar ile Tayyip Erdoğan'ın tahtını sırtında taşıyanlar arasındadır.

Deniz Baykal, hâlâ "17 imza bulun üç imza benden" diyor. Savaştan ancak böyle kaçılır. Baykal, CHP Genel Başkanlığını küresel projelere bırakıp kaçtı. Şu anda aynı tutum içindedir.

BAŞBAKANLIK YOLUNDAN SONRA ÇANKAYA YOLUNU DA AÇTI


Baykal, "Tayyip Erdoğan'a başbakanlık yolunu biz açtık" diye övünüyordu. Bundan sonra "Çankaya yolunu açtık" övüncü de onun olacaktır. Umarız sekiz saat içinde tutumunu değiştirir. Değiştirmezse, bırakalım CHP'de iktidar olmayı, Kılıçdaroğlu ile birlikte siyasetten silinenler arasındaki yerini alacaktır.

Tayyip Erdoğan'ın tahtırevanını Çankaya'ya taşıyanlar, AKP iktidarına son hizmetlerini yapmış olacaklar.

Kılıçdaroğlu, Devlet Bahçeli ve Deniz Baykal ile birlikte olanların siyasal hayatlarının sonu gözükmüştür. 10 Ağustos'tan sonraki süreçte bu isimlerin milletvekili atama yetkileri kalmayacaktır.

ÇANKAYA CEPHESİNDE MİYİZ CHP CEPHESİNDE MİYİZ

Hangi iktidar için mücadele ediyoruz, bütün mesele budur.

Türkiye'de mi hükümet olacağız, yoksa CHP'de iktidar olma hesapları içinde miyiz?

Kılıçdaroğlu'nun ve Baykal'ın Cumhuriyetin iktidarını kurmak diye bir davaları olmadığı görülüyor. Her ikisinin de hesabı, CHP'de iktidar olmaktır. Cepheyi CHP hesapları zemininde kurmak, iktidarı Tayyip Erdoğan'a bırakmak anlamına geliyor. 11 Ağustos'ta takkeler düşecek ve gerçekler çıplak kalacaktır. Tayyip Erdoğan saltanatına karşı kimin mücadele ettiği, kimin kapıkulu olduğu ortaya çıkacaktır.

TAYYİP ERDOĞAN'IN SALTANATINI YIKMAK İSTİYORSAK

Veriler ortada, sayılar açık: Tayyip Erdoğan'ın saltanatını yıkmak istiyorsak, bugün sekiz saat içinde Cumhuriyetin adayını göstereceğiz.

Yok eğer Tayyip Erdoğan'ın tahtırevanını taşıyanlar arasındaki şerefli yerimizi almak istiyorsak, Kılıçdaroğlu+Bahçeli kadrosuna katılacağız.

20 MİLLETVEKİLİNİN SORUMLULUĞU BÜYÜK

20 milletvekili Cumhuriyetin adayını gösterirse:

Bir: Tayyip Erdoğan'ın ilk turda Çankaya'ya çıkmasını önlemiş olacaklardır.

İki: İkinci turda Tayyip Erdoğan'ın rakibi, Cumhuriyetin adayı olacaktır. O zaman dengeler değişecek, Cumhuriyet Devrimi ile Cumhuriyet yıkıcıları karşı karşıya kalacaktır. Tayyip Erdoğan'ın Çankaya seferi, Cumhuriyet ve Vatan bütünlüğü cephesinde kurulacak seçim stratejisiyle bozguna uğratılacaktır. Çankaya, yeniden Atatürk'ün 864 rakımlı tepesi olacaktır.

Doğu Perinçek
Aydınlık/ROTA


Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Bahri Agül - 3 yıl önce
gece olmadan .aydinliğa koşalim.bekli̇yoruz.gün kararmadan önce.
Avatar
erol çevik - 3 yıl önce
sayın perinçek'in düşünce ve görüşlerine katılıyor ve chp yeni önderinin de yakın gelecekte ulusalcı bir kimlik olmasını umuyorum.
Avatar
ibooooo - 3 yıl önce
sn perinçek'ten yeri̇nde tespi̇tler...