Metin Feyzioğlu etkinliğine AKP kışkırtması

Metin Feyzioğlu etkinliğine AKP kışkırtması

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Prof. Dr. Metin Feyzioğlu, geçtiğimiz gün konferans vermek üzere geldiği Isparta’da AKP Gençlik Kolları tarafından protesto edildi.
Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, Süleyman Demirel Üniversitesi Atatürkçü Düşünce Kulübü’nün davetlisi olarak dün Isparta'da idi.

Metin Feyizoğlu'nu konferans vereceği Kültür Sineması önünde protesto etmek isteyen AKP'li bir grup genç, konferans salonu önünde toplandı.

TGB, ADT, CHP Provokasyonlara Gelmedi
AKP Isparta Gençlik Kolları üyesi olduğu belirlenen gençler, Feyzioğlu konferans alanına geldiğinde kışkırtıcı sloganlar atarak gerginlik yaratmak istedi. Ancak TGB, ADT ve CHP üyeleri bu provokasyona gelmeyerek gerginliğin önüne geçtiler.“Bizim temsil ettiğimiz değerler Cumhuriyet’in değerleridir”
Konferans sonrasında AKP’li grubun yaklaşımı hakkında bir değerlendirmede bulunan Türkiye Barolar Birliği Başkanı Prof. Dr. Metin Feyzioğlu şöyle konuştu, “Onların düşüncelerine sonuna kadar saygı gösteriyorum. Beni protesto ettiler. Ama bizim farkımız da burada. Biz, eleştiriye ve düşünce hürriyetine kapalı olamayız. Zaten farklı düşüncelerden korkmayız ki eleştirilerden çekinelim. Birbirimize sevgiyle yaklaşır, kucaklaşır, milletin her kesimini bağrımıza basarız. Hangi siyasi partiye mensup olursak olalım, başka bir siyasi parti mensubunu asla düşman ilan etmeyiz. Çünkü bizim temsil ettiğimiz değerler Cumhuriyet’in temel değerleridir. Biz, böyle bir Cumhuriyet’in içinden geldik ve böyle bir Cumhuriyet anlayışını sürdürmek istiyoruz.”


“AKP, ne yapacağını şaşırmış durumdadır”
Süleyman Demirel Üniversitesi Atatürkçü Düşünce Topluluğu Başkanı Onur Akyüz, durumla ilgili olarak “Yaklaşık 5 aydır düzenlemeye çalıştığımız bu etkinliği provoke etmek amaçlı gelen AKP üyesi arkadaşları, öncelikle sözlü olarak konferans salonundan çıkarttık. Hiçbir zor kullanma olmamasına rağmen her nedense dışarı çıktıktan sonra seslerini yükselttiler ve arkadaşlarımıza tehdit içerikli söylemlerde bulundular. Bu gerginliği gören polis memurları da tüm münakaşaları bir bir gözlemledi. Fakat AKP'li gençlere herhangi bir sözlü uyarı, gözaltı veya müdahale söz konusu olmadı.

Bilinmesini isteriz ki Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk, birileri gibi halkından kaçmak için marketlere sığınmamıştır. 1500 koruma görevlisiyle gezmemiştir. Resmî aracını bırakıp sivil araçla kaçmamıştır. Mazlum bir milletin makûs tarihini tüm dünyaya örnek olacak ve ebediyen anılacak biçimde değiştirmiştir. Artık hiç bir plânı tutmayan AKP zihniyeti ne yapacağını şaşırmış durumdadır. Isparta halkı da tüm olan biteni görmüştür. İnsanları düşmanca birbirinden uzaklaştıran, her geçen gün daha keskin kutuplara ayıran AKP iktidarına inat birbirimize sarılıp tüm yurtta bütünlüğün değişmez bekçiliğinden asla vazgeçmeyeceğimizi tüm kamuoyuna saygıyla bildiriyoruz” şeklinde bir açıklamada bulundu.

“Atatürk gençliği görev başında!”
Türkiye Gençlik Birliği Isparta İl Başkanı Ali Ufuk Özalp ise, AKP protestosu hakkındaki açıklamasında; “Bugün yaşananlar bir diktatörün tavrının alanlara yansımasından başka bir şey değildir. Karşıt görüşe saygı ve hoşgörü duymayan bir zihniyet ilk olarak kendini Danıştay toplantısında göstermiştir. ‘İleri demokrasi’ söylemlerinin de boş olduğunu bu detayda belirtmek gerekir. Bugün de AKP'li gençler ne yazıktır ki böyle bir yola başvurdu. Atatürk gençliği olarak bu tür provokasyonlara gelmeyeceğimizi bir kez daha gösterdik. Ne zaman ve nerede olursa olsun ülkemize ve Atatürk değerlerine karşı gelecek demokrasi karşıtı tüm saldırılar meşru zeminlerde karşılığını bulacaktır. Unutulmasın ki Atatürk gençliği görev başında! Ve Isparta’da bizlerle beraber olan Türkiye Barolar Başkanı Sayın Metin Feyzioğlu'na, Süleyman Demirel Üniversitesi Atatürkçü Düşünce Topluluğu'na ve CHP Isparta Gençlik Kolları’na örgütüm adına teşekkürü bir borç biliyorum” ifadelerine yer verdi.“Sonuna kadar mücadeleye hazırız!”
Cumhuriyet Halk Partisi Isparta İl Gençlik Kolları Yöneticisi Ekin Topçuoğlu da konuya istinaden; “Kızacağımız, öfkeleneceğimiz kişiler esasında bu protestoyu gerçekleştiren arkadaşlar değildir. Bizim öfkemiz; yalan ve uydurma bilgilerle söz konusu arkadaşlarımızı kışkırtan kişileredir. Bizler, ‘Mustafa Kemal'in askerleriyiz’ sloganını atarken AKP'li gençler “Recep Tayyip Erdoğan” sloganı atmışlar ve bu tavırlarıyla ülkemizin girdiği çıkmazı, ihanetin boyutunu gözler önüne sermişlerdir. Tüm bunlara rağmen Atatürkçü gençler olarak yılmamaya, sonuna kadar mücadele etmeye hazırız” dedi.Haber: Yasin GÖKDOĞAN
Fotoğraf: Barış YURTERİ - Aytuğ YILDIZ

ulusalkanal.com.tr


ulusalkanal.com.tr

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
mustafa okay - 3 yıl önce
eğer akp konuşmacılardan korkuyorlarsa neden istifa edip gitmiyorlar bu ülkenin çoğunluğu sizi istemediklerini daha nasıl anlatacaklar
Avatar
ccc - 3 yıl önce
Ak gencler okadar delikanliysaniz gidin diyarbakir yolunu acin burada reklam yapmayin