MGK’nın paralel yapıların üzerine yürüme kararı

 MGK’nın paralel yapıların üzerine yürüme kararı

Millî Güvenlik Kurulu’nun 30 Ekim 2014 günü aldığı karar tarihsel önemdedir. Toplantıdan sonra açıklanan bildirideki şu saptamalar, F Gladyosunda telaş yarattı:

Bir: Paralel yapılar, dış bağlantılıdır.

İki: Paralel yapılar, legal görünüm altına illegal faaliyet yürütmektedirler.

KEMALİST DEVRİMİ TAMAMLAMA GÖREVİ


Gladyo örgütlenmesinin devlet içinden ve her alandan temizlenmesi, Türkiye’de demokrasiyi kurmanın önde gelen koşullarındandır.

F Cemaati, iç bağlantılarıyla Ortaçağ kurumlarını temsil ediyor.

Atatürk’ün önderliğindeki Cumhuriyet yönetimi, içerde insanımızı tarikat ve cemaat tahakkümünden özgürleştirme görevini saptamıştı. Devrim Kanunları, bu amaçla çıkarıldı ve uygulandı. Paralel yapılara karşı mücadelenin kararlı olarak sürdürülmesi, Kemalist Devrimi tamamlama programı kapsamındadır. Paralel yapıları koruyan tavırlar, karşıdevrimle aynı cephededir.

F Örgütü, dış bağlantılarıyla emperyalist sistemin uzantısıdır. Bu açıdan baktığımız zaman, yine Kemalist Devrimi kesin başarıya ulaştırma göreviyle yüz yüzeyiz. Türkiye’nin Atlantik sistemine bağlanmasından bu yana devletin içine yuvalanan Gladyo, bağımsızlığımızın karşısındaki en önemli örgütlenmedir. NATO’nun yeraltı hükümetinden söz ediyoruz. Bağımsız Türkiye için, Gladyonun kökünü kazımak zorundayız. Bu görevin başarılması, ABD emperyalizmiyle Kürt koridorunda karşı karşıya geldiğimiz bugünkü koşullarda, yakıcı önemdedir.

BU MÜCADELE BİZİ DİĞER DEVRİM GÖREVLERİYLE BULUŞTURUR

Kuşkusuz Türkiye olarak, tam bağımsızlığa kavuşmak için çok daha kapsamlı bir programı uygulamak durumundayız. Kimileri buna dikkat çekerek, F Örgütüne karşı mücadeleyi küçümsüyor, hatta çelmeliyor. Oysa bağımsızlığa hizmet eden ciddi tutum, bu cephedeki her uygulamanın yanında olmayı gerektirir. Dış bağlantılı Paralel yapılara karşı mücadelenin kararlı ve tutarlı olarak sürdürülmesi, bizi tam bağımsızlık mücadelesinin diğer görevleriyle buluşturur.

ELVERİŞLİ KOŞULLAR

ABD emperyalizmi, Suriye iç savaşında ve Ayn El Arap’taki Piyonlar Savaşında yenilmiştir. Bu durumda, Kemalist Devrimi tamamlamak için son derece elverişli koşulların oluştuğu bir döneme giriyoruz.

Eşiğinde olduğumuz süreç, AKP iktidarının da sonuna işaret ediyor. Paralel yapıların iç ve dış bağlantılarıyla üzerine gidilmesi, kaçınılmaz olarak AKP yönetiminin Atlantik bağlantılarını ve Ortaçağ ilişkilerini sorgulayacaktır.

SÜRECİN İTİCİ GÜÇLERİ

Kimileri, AKP iktidarı altında Paralel Yapıların üzerine gidilmesini ve ABD ile cephe cepheye gelinmesini anlayamıyorlar. Çünkü bu sürecin itici güçlerinin farkında değiller. Yalnız emekçi sınıflar ve orta burjuvazi değil, Türk devletinin hakim güçleri de ciddi tehlikelerle karşı karşıyadır. Çarşıların yakıldığı, iç çatışma kışkırtmalarının gündeme geldiği bir süreç, büyük sermaye için de tehdittir. Daha önemlisi Türk Silahlı Kuvvetleri’nin etkisidir. AKP hükümeti, 77 milyonluk Türkiye’nin kaygılarını elinin tersiyle itecek kudrete sahip değildir.

MİLLİ GÜÇLERİN MÜCADELESİNİN ÜRÜNÜ


Paralel yapıların temizlenmesi için açıklanan kararlılık, Türkiye’nin millî ve halkçı güçlerinin neredeyse yarım yüzyıllık mücadelesinin ürünüdür.

Önümüzdeki sorular şunlardır:

- Bağımsızlık ve demokrasi istiyor muyuz?

- Gladyo’ya karşı yarım yüzyıllık mücadelemizi sürdürecek miyiz?

- Bu mücadelenin kararlı ve tutarlı olarak yürütülmesi için ağırlığımızı koyacak mıyız?

- Türkiye’nin AKP iktidarından kurtulması mücadelenin neresindeyiz?

Doğu Perinçek
Aydınlık/ROTA

banner863
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.