Mustafa Kemal'den Dersimli Kemal'e

Mustafa Kemal'den Dersimli Kemal'e

"CHP'deki karşıdevrim en iyi nasıl anlatılabilir" sorusunun yanıtını dün Kemal Kılıçdaroğlu verdi. "Ben Dersimli Kemal'im" diyor.

Dersim veya Tunceli, bir coğrafyanın adı değildir.

Dersim, Ortaçağ'ın o coğrafyadaki adıdır. Dersim, derebeyliktir.

Tunceli ise Cumhuriyettir.

Bugün herkes, İstiklal Savaşındaki ve Cumhuriyet Savaşındaki konumunu belirlemektedir.

KÜRESEL EFENDİLERİN DERSİM HAREKÂTI

Küresel saldırının Millî Devleti yıkma ve milleti bölme planında "Dersim Harekâtı" canalıcı bir işlev görüyor. "Dersim" söylemi, Turgut Özal ile başlayan küreselleşmenin mızrağıdır.

Küresel efendilere göre, Alevi Kürtlerimiz, Dersim üzerinden avlanabilir. Halkın yaraları bunun için kanatılıyor. Geçmişin acıları, bugün uyuşturucu olarak kullanılıyor. İhanet hançerini Türkiyemizin bedenine oradan saplayacaklarını düşünüyorlar. Bölücülüğü güçlendirmek için, mezhep ayrımcılığını vücudumuzun en duyarlı noktasından kışkırtıyorlar. Küresel kışkırtıcılar, Tunceli halkının esenliğini elbette düşünmezler. Onların meselesi, Tunceli halkını avlamaktır. Tunceli'yi "Dersim" diye diye hem Türkiye halkından, hem Cumhuriyet Devriminden, hem de Aydınlanmış Türkiye amacından koparmak peşindeler. Planın memurları görevlerini yapmaktadırlar.

DERSİM GÖREVİNİN PATRONU AKP


AKP, Cumhuriyetimizi ve milletimizi Dersim'den vurma stratejisinin patronudur. Kemal Kılıçdaroğlu, Dersim cephesinde de AKP'nin vurucu gücü olarak görev yapıyor. Hedef, Tunceli üzerinden Kemalist Devrimdir.

CHP Genel Başkanının "Elbette yüzleşeceğiz" dediği tarih, Kemalist Devrimdir. "Dersimli Kemal"in hedefinde İsmet Paşa üzerinden Atatürk bulunuyor. Atatürk'ü cepheden hedef alamayanlar, Dersim'den vurmak gibi sinsi bir taktik ürettiler. Bu sinsiliklerinin patenti de, Tayyip Erdoğan'dadır.

Vatanı ve milleti bölme projesinde AKP-PKK ortaklığı ile CHP'nin hiçbir farkı kalmamıştır.

CHP, Açılım'a ortak olmuştur.

CHP, bir kez daha Kılıçdaroğlu'nun ağzından açıkladı, "yerel yönetimlere özerklik" planında AKP ve PKK'nın kuyruğundadır.

Kemal Kılıçdaroğlu, "Dersimli Kemal" beyanıyla Tayyip Erdoğan'a ve Selahattin Demirtaş'a fark atmış oluyor.

DERSİMLİ KEMAL'İN PARTİSİ


CHP Genel Başkanı, CHP'nin devrimci geleneğine değil, Soros Vakfı'nın işbirlikçi geleneğine bağlılığını bir kez daha kanıtlamıştır.

Cumhuriyeti kuran partinin yönetimini işgal edenler, Cumhuriyeti yıkma projesinde görev almışlardır.

CHP, Kemal Kılıçdaroğlu'nun yönetiminde, artık Cumhuriyetimize karşı küresel saldırının aleti konumundadır.

Dersimli Kemal, bir kimlik beyanıdır. O kimliğin sicilinde Tunceli yoktur. Dersimli Kemal, Tuncelili değildir; Cumhuriyet yurttaşı değildir ama CHP Genel Başkanıdır.

CHP, artık "Dersimli" Kemal'in partisidir.

Doğu Perinçek
Aydınlık/Rota


Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Yaver oruç - 2 yıl önce
Türk halkı uyanmalı artık.bölücülere pirim vermemeli atatürkün cumhuriyetinden koparılmaya calışıyorlar,herkes iyi düşünsün sn perincek allah size güç versin ..
Avatar
FARUK ÖZTÜR - 2 yıl önce
sayın dersim li kemal2015 seçi̇mleri̇n de adayliğinizi dersi̇m den koyunuz ki̇ :ak koyun kara koyun belli̇ olsun!ha...ön seçi̇me de gerek yok.hodri̇ meydan!