Odin’in bizim aşiretten çıktığını Artık Amerikalılar da biliyor

Gen testiyle Kuban Nogay nüfusundan Murzabek Urakchiev de akrabamız çıktı. Artık bizim Kuban boylarından geldiğimizi ve Tanrı Odin ve oğlu Şimşek Tanrısı Thor ile aynı aşiretten olduğumuzu Amerikalılar da biliyor. Hepsi belgeli ve kayıtlara geçmiş durumda.

Odin’in bizim aşiretten çıktığını Artık Amerikalılar da biliyor

Vikinglerin, Cermenlerin ve bütün Avrupalıların Tanrısı Odin’in “Turkakonnung”, yani Türk Hakanı olduğunu ve Turkland’tan, Türk ellerinden Viking diyarına gittiğini İskandinav destanlarından biliyoruz. Ama Odin’in ve oğlu şimşek Tanrısı Thor’un bizim aşiretten olduğunu kimse bilmiyor. İlk kez bu köşede belgeleriyle açıklanıyor.

Thor Heyerdahl’ın keşfiNorveçli ünlü seyyah, bilim adamı, kazıbilimci ve insanbilimci Prof. Thor Heyerdahl (1914-2002), ölmeden önce Odin’in izini sürdü ve destanlarda “Turkland” denen ülkeyi buldu: Karadeniz’in kuzeyinde, Don ırmağının doğusunda, Tagarong Körfezinin ucunda Azov (Azak) şehri. İskandinav sagalarında ve Thor filminde Asgard diye anılan başkent. Bizim aşiretin tarifine göre, Kuban ırmağının hemen kuzey boyları oluyor.

Boz atlı Sadık Can Perinçek’in getirdiği belgeler

Bu arada Fikret Otyam’ın kirvesi olduğu Boz Atlı Sadık Can Perinçek’in baba üzerinden soyağacı da belgelendi. Can, yanağından pamuğa aldığı, bağışlayınız tükürüğünü Okyanus’un ötesine yollayarak, gen grubunu ilmen tespit ettirdi: R1a1 (R-SRY1532.2) hablogrubu.

Koban boylarındanız1700’lerin sonlarında Karadeniz’in kuzeyinden Eğin (Atatürk’ün verdiği adla Kemaliye) Çit köyüne gelen, bizim gibi Hasan Ağa soyundan Yargıç Cezmi Kopanoğlu büyüğümüz, dedelerinden aktardığı bilgiyi 1950’li yıllarda bizlerle paylaşmıştı.Kuban ırmağı boylarından Doğu Anadolu’ya göç etmiştik. Kubanoğullarından Cezmi beyin kızı Kafkas güzeli Sibel Arslantürk, sağolsun geçende görüşe geldi. Kuşadası’nda eczacı. Onların resimlerini buraya özel olarak koyuyorum. Tanrı Odin ve oğlu Şimşek Tanrısı Thor’a ne kadar benzediklerini göresiniz diye.

Büyükbabam Mehmet Cemal Perinçek ve babam Sadık Perinçek de öyle. Odin ile aynı aşiretten oldukları duruşlarından belli değil mi?“Tanrılarla akraba olmak nasıl bir duygu” diye soracak olursanız, daha önce de söyledim, Odin Beg, bizim oradan giderken, Tanrı falan değildi. Atının sekiz ayağı olduğu da sonradan uydurulmuş bir efsane. Vikingler onu tanrı tahtına oturttular ve derken bütün Avrupalıların Tanrısı oldu. Sorumluluk kesinlikle bizim aşirete ait değil.

Kuban Nogay beglerinden Murzabek Urakchiev

Bizim Kuban boylarından olduğumuz ortaya çıkınca, 1950’li yıllarda, Ortaokul öğrencisiyken araştırmıştım. Cemal Kutay’ın 30 ciltlik İstiklal ve Hürriyet Mücadeleleri Tarihi’nde Kuban boylarında yaşayan Nogay ve Karaçay kadınlarının resimlerini bulmuştum. Kardeşim Feyza’ya çok benziyorlardı. “Bak Feyza, sana ne kadar benziyorlar” diye şakalaşmıştık.

Meğer şaka değilmiş. Can Perinçek’in gen grubunu araştıran şirketin yolladığı yazıda, baba soy zincirimizden akrabalarımızın en başında Kuban’dan bir Nogay’ın ismi yazılı. Amerikalıların demek ki düzgün yaptığı işler de varmış. Tam isabet kaydetmişler: “Murzabek Urakchiev: as, Koban-Nogay, NGY.”
Böylece bizim “Havalı Nogay beyi” ile de akraba çıkmış olduk. Çıkınca onlara konuk olacağız, Tatar böreğinin hamurunu açmaya başladılar bile.

Bizim aşiretin bozukları
Amerikan şirketinin yolladığı bilgiye göre, bizimle aynı R1a1 (R-SRY1532.2) hablo grubundan gelenler arasında, “bozuklar” da var, isimleri Rusça. (Oğuz Destanı’nda bozuk olanlara Bozok deniyor.) Kıpçakların Hıristiyan olduğu biliniyor. Kıpçak Sözlüğü Codex Cumanicus’u papazlar yazmış. Konumuz açısından o bozukların yaşadıkları yerler önemli. Amerikan şirketinin verdiği bilgilere göre, Odin’in kökenindeki Turkland denen coğrafya ile aynı yöre. Sizin anlayacağınız bozuklarımızın siciliyle de kanıtlanmaktadır ki, Vikinglerin tanrıları Odin ve Thor bizim memleketin çocukları.

Bizim Kıpçak bozkırı, ya da Pontik bozkırı da denen Kuzey Karadeniz bozkırından, Odin gibi Baltık havzasına gidenler, oralarda o kadar çoğalmışlar ki, Norveç nüfusunun yüzde 27’si, Letonya halkının yüzde 40’ı, Litvanya’nın yüzde 38’i, hep R1a hablogrubundan. R1a1’lar yaman ata biniyorlar ve ölülerini kurganlara gömüyorlar. Avrasya onlardan soruluyor. Avrupa dillerini kendi içlerine aldıkları çeşitli kavimlerle Orta Asya’dan Avrupa’ya taşıyanların da onlar olduğu belirtiliyor. İskitlerin ve Hunların marifetleri.

Hepimiz İskitiz

En eski köklere gidersek, Karadeniz’in kuzeyinde İskit kurganlarında bulunan kemikler, R1a1 hablo grubu çıkıyor. Hunların kemikleri de aynı cinsten. Karadeniz’in kuzeyinde yaşayan Kıpçak kökenli ahaliden Karaçaylar, Malkarlar, Nogaylar ve Tatarlar genellikle R1a1a grubundan. Çerkes dediğimiz Adigeler ve Gürcüler içinde ve bütün Kafkas halklarında yaygınlar. Orta Asya ülkelerinin hepsinde en yoğun nüfus R1a ve R1b grupları, Başkırdistan’da yüzde 80. Kırgızistan ve Uygur bölgelerinde ve diğer Türk cumhuriyetlerinde de en yüksek oranları oluşturuyorlar.
Bütün Doğu Avrupa ülkelerinde, Kafkaslar, Rusya, Polonya, Ukrayna, Belarus, Macaristan, Çekoslovakya’da ve İran ile Kuzey Hindistan’da yüksek oranlarda R1a nüfusu var.
Türkiye’de R1a ve R1b hablo gruplarının toplamı yüzde 23.5. En büyük ikinci grubu oluşturuyorlar. Ülkemizde en büyük oranda olanlar ise, Akdeniz ve Arap kavimleri içinde yoğun olarak bulunan J hablo grupları: Nüfusumuzun yüzde 33’ü.
Bolşevik devriminden sonra ortaya çıkan Rus şairleri vardı, yaman adamlar, kendilerine “İskitler” diyorlardı. Hepimiz İskitiz.

Büyük milletlerin hepsi kavimler harmanı
Sonuç: Gen hablo gruplarının haritaları gösteriyor ki, bütün büyük milletler birer kavimler harmanıdır. Büyük kültürler, büyük uygarlıklar, o harmanlardan çıkıyor.
Milleti millet yapan, gen grubu değil, ortak kültür ve birlikte yaşama arzusudur. “Türküm” diyen herkes Türktür. Türkçe konuşanlar da, nesnel olarak Türktür. Bizim yerdeşlerden Prof. Doğan Kuban Cumhuriyet gazetesinin Bilim ve Teknik ekinde bir süre önce çok güzel bir yazı yazmıştı, “Ben neden Türküm başlığıyla. O yazıyı bulup okuyunuz.

Avrupa Birliği’ne Tanrı olarak girmiştik
Kavimlerin harmanlanması gerçeği, Tanrı Odin ve Tanrı Thor’un bizim aşiretten olmasına engel oluşturmuyor. Zaten onlar da gittikleri Viking ellerinde Turkakonung diye nam salmışlar ve adlarını destanlara yazdırmışlar. Hepimiz Odiniz. Odin sayesinde yalnız Vikingleri değil, bütün Avrupa halklarını kucaklıyoruz. Biz Avrupa Birliği’ne Milattan önce Tanrı olarak girdik.
Vikinglerle hısımlığımız bazı arkadaşlarımızı niçin rahatsız etti, bunun tartışmasını da bir gün yaparız.

Doğu Perinçek
Aydınlık/ROTA
banner863
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.